Już dzisiaj, 30 czerwca, ma miejsce premiera “Apostazji katoliczki”, autorstwa Ewy Piprek. Jest to osobista opowieść autorki o jej psychologicznych zmaganiach z odejściem od kościoła katolickiego. Ukazuje w niej m.in. wielostopniową indoktrynację, jakiej poddawane są dzieci i młodzież na katechezach oraz to, w jaki sposób wpływa ona na światopogląd, postrzeganie siebie, osobistą samoocenę, a w konsekwencji na jakość życia intymnego. Książka, wydana nakładem wydawnictwa BookEdit, jest już dostępna na półkach największych księgarni internetowych i stacjonarnych w Polsce.

Książka stanowi manifest zerwania z kościołem katolickim oraz formę pomocy osobom, które mają problem z podjęciem takiej decyzji. Autorka przedstawia proces, w którym krok po kroku z normalnej wesołej dziewczynki zrobiono z niej smutną katoliczkę - pokazuje, co katecheza może czynić z dziecinnym umysłem i jaki ma to później wpływ na dorosłe życie. Szeroko opisuje również wpływ wiary na społeczeństwo, w tym omawia kwestię edukacji pseudoseksulanej prowadzonej podczas lekcji religii. Według autorki sprawia ona, że temat życia intymnego Polaków jest w wielu kręgach wstydliwy, krępujący czy nieprzyzwoity, zamiast być źródłem radości i spełnienia. Ewa Piprek próbuje też znaleźć odpowiedzi na pytanie, jak doszło do tego, że normalne, życiowe czynności cywilnoprawne - jak rejestracja dziecka, ślub czy pogrzeb - kościół uznał za swoje sakramenty, narzucając wiernym ich „świętość”, aby potem, uzupełniając rytuałami, po prostu je sprzedawać. Książka ukazuje również, jak ciężko jest podjąć decyzję o apostazji każdemu, kto w dzieciństwie prawidłowo został “skażony” katolicką indoktrynacją.
 
- Moją książkę dedykuję przede wszystkim kobietom 50+, które podobnie jak ja, były katoEDUKOWANE seksualno-religijnie w zakurzonych, ciemnych salkach przy kościołach w czasach PRL-u. Kobietom, które nie nabyły jeszcze umiejętności płynnego korzystania z zasobów internetu i ciągle, nawet wbrew faktom, wierzą w tamtą zapamiętaną w dzieciństwie „dobroć” i „miłość” Kościoła. Polecam ją tym wszystkim, którzy nie rozumieją, co się z nami, Polkami (i Polakami), stało i gdzie się podział tamten katolicyzm, który dziś odrzucają nasze dzieci i wnuki. Młodszym kobietom, mężczyznom, także ateistom i ateistkom polecam ją celem zrozumienia, na czym polega opór ich znajomych, matek i babć przed złożeniem apostazji i jak ich przekonać do oficjalnego opuszczenia kościoła katolickiego. Uważam, że każda/-y Polka/-ak powinna/powinien zastanowić się nad tym, co i jak doprowadziło do makabrycznej rzeczywistości, która jest naszym udziałem -  mówi Ewa Piprek, autorka “Apostazji katoliczki”.
 
Książka nie stanowi pracy naukowej, a celem autorki było zachęcenie do samodzielnego zgłębiania szeroko pojętej tematyki kościoła katolickiego. Jednakże każdy przytoczony w książce fakt podparty został wieloźródłową, udokumentowaną w treści weryfikacją. Autorka dokonała wnikliwej analizy m.in. historii kościoła katolickiego, dziejów Polski, a swoje tezy podpiera cytatami m.in. z Biblii.
 
Książka, wydana w BookEdit, wydawnictwie działającym w modelu self-publishing, jest dostępna w sprzedaży w największych polskich księgarniach stacjonarnych i internetowych od 30 czerwca. Patronami medialnymi są portale: kobietamag.pl, dlalejdis.pl oraz nieczytasz.pl.
 

BookEdit to wydawnictwo działające w modelu self-publishing, alternatywnym w stosunku do klasycznych wydawnictw. Współpracuje z doświadczonymi recenzentami, redaktorami i grafikami, wspierając autorów podczas wszystkich etapów pracy nad książką. W ofercie marki znajdują się książki drukowane, e-booki i audiobooki, a także profesjonalna korekta i redakcja, ghostwriting i copywriting. BookEdit działa w oparciu o takie wartości, jak jakość, niezależność i twórcza wolność. Oferta wydawnictwa skierowana jest do zawodowych pisarzy, debiutantów, blogerów i celebrytów, firm i korporacji, a także do tych wszystkich, którzy marzą o wydaniu własnej książki. Nakładem BookEdit ukazało się dotychczas 30 książek, m.in.: e-book “Pokonać siebie” Andrzeja Cichockiego, “Paranoja” Natalii Kostrzyckiej, “Ósmy kontynent” Mariusza Szeiba oraz “9 ognisk” Marka Tomalika.

“Apostazja katoliczki” - premiera książki o zerwaniu z tym, co kościół czyni z psychiką

01 lipca 2022

Grupa Twórcza Qlub Xsiążkowy

Grupę tworzyło kilka przypadkowo dobranych, sfrustrowanych indywiduów, które zapragnęły poklasku, pieniędzy i niezasłużonej sławy. I żeby ich zaprosili do telewizora. Ich współpraca przy kampanii od samego początku przebiegała bardzo źle z powodu wielowektorowej, odwzajemnionej nienawiści. Oraz bezinteresownej zawiści.

​Oczywiście GTQX w wyniku wielkiej kłótni na spotkaniu założycielskim przestała istnieć, a jej członkowie spotykają się od tego czasu wyłącznie w sądach.

Social Media

Nagrody i wyróżnienia

 

© Wszelkie prawa zastrzeżone. Nie czytasz? Nie idę z Tobą do łóżka!

Artur Kawa 2011-2022