Wygraj zestaw książek ze znanej i lubianej serii Z Żurawiem dotyczących kultury Japonii

  • A gdyby tak ze świata zniknęły koty?, G. Kawamura
  • Dziewczyna z Konbini, S. Murata
  • Dziennik pustki, E. Yagi (przedpremierowo)

 

O czym jest "Dziennik pustki" Emi Yagi, wydany właśnie nakładem wydawnictwa Bo.wiem?

Kiedy musisz zadbać o siebie, nawet kłamstwo się nada...

Shibata czuje się wykorzystywana w firmie, w której pracuje od kilku lat. Drobne, ale uciążliwe dodatkowe obowiązki zrzucane na nią ze względu na płeć są jej codziennością.

Wyczerpana tą sytuacją, pod wpływem impulsu kłamie, że spodziewa się dziecka. To całkowicie zmienia nie tylko jej pozycję w pracy, ale także całe życie. Odgrywanie roli przyszłej matki okazuje się zaskakująco komfortowe i pochłania ją bez reszty. Z dnia na dzień granica między kłamstwem a prawdą coraz bardziej się zaciera.  

Dziennik pustki, miejscami surrealistyczny i pełen cierpkiego humoru, jest zapisem samotności, jakiej doświadczają kobiety. Japońskie społeczeństwo zapewnia jedynie powierzchowne rozwiązania i pozorne zrozumienie. Urodzisz – piekło; nie urodzisz – też piekło. Shibata postanawia zadbać o bezpieczne miejsce tylko dla siebie, pielęgnując w sobie małe kłamstwo.

Nadchodzi czterdziesty tydzień ciąży. Jaką przyszłość przyniesie „rozwiązanie”?


Zadanie konkursowe

Uzasadnij w krótkim komentarzu pod postem konkursowym, który zostanie opublikowany na naszym facebooku w piątek 15.09, dlaczego to właśni Ty powinnaś / powinieneś otrzymać od nas zestaw tych książek?

Pod uwagę będą brane najbardziej kreatywne i zabawne odpowiedzi.

Konkurs będzie trwać w okresie od 15 września do 24 września. 

Szczegółowe informacje dotyczące konkursu znajdują się w Regulaminie.

Grupa Twórcza Qlub Xsiążkowy

Grupę tworzyło kilka przypadkowo dobranych, sfrustrowanych indywiduów, które zapragnęły poklasku, pieniędzy i niezasłużonej sławy. I żeby ich zaprosili do telewizora. Ich współpraca przy kampanii od samego początku przebiegała bardzo źle z powodu wielowektorowej, odwzajemnionej nienawiści. Oraz bezinteresownej zawiści.

​Oczywiście GTQX w wyniku wielkiej kłótni na spotkaniu założycielskim przestała istnieć, a jej członkowie spotykają się od tego czasu wyłącznie w sądach.

Social Media

Nagrody i wyróżnienia

 

© Wszelkie prawa zastrzeżone. Nie czytasz? Nie idę z Tobą do łóżka!

Artur Kawa 2011-2022