17 listopada 2022

„Piwnica”, w której przeszłość dominuje teraźniejszość czyli nowa powieść Magdaleny Zimniak

„Piwnica”, w której przeszłość dominuje teraźniejszość

czyli nowa powieść Magdaleny Zimniak

Magdalena Zimniak powraca z wciągającą tajemnicą. Tym razem czytelnicy zejdą do „Piwnicy” i poznają prawdę sprzed lat, która sprawiła, że budynek nawiedza duch. Czy śledztwo Anety i Rafała potwierdzi ich podejrzenia? Jak wydarzenia z przeszłości wpłyną na współczesnych bohaterów? Pisarka, po raz kolejny, w sposób mistrzowski tworzy powieść psychologiczną namalowaną na tle wydarzeń historycznych, a także wplątuje w nią ważne i przełomowe, a czasem kontrowersyjne wydarzenia z teraźniejszości.

Autorka powieści „Białe róże dla Matyldy”, „Żywa i martwa” czy „Protest”, w której pisarka buduje fabułę wokół orzeczenia trybunału w sprawie aborcji z 2020 roku wraca z nową porcją zbrodni i nierozwiązanych spraw z przeszłości. Tym razem w opowieści czytelnicy będą mogli znaleźć nawiązanie do nadal trwającej wojny w Ukrainie.

Aneta i Rafał, dwójka młodych ochroniarzy starego budynku spółdzielni mieszkaniowej, podczas jednej ze swoich zmian stają się świadkami serii paranormalnych zdarzeń. Z każdą kolejną zmianą mierzą się z coraz bardziej przerażającymi sytuacjami. Postanawiają podjąć się śledztwa w celu rozwiązania zagadki ducha nawiedzającego budynek. Zagłębianie się w przeszłość, by zrozumieć teraźniejszość coraz bardziej zbliża dwójkę młodych ludzi do siebie.

Poszukiwania doprowadzają ich do historii sióstr, które w latach 40. XX wieku zmuszone były do ucieczki z Warszawy i porzucenia swoich bliskich w stolicy w trudnych realiach kończącej się wojny. Aneta i Rafał odkrywają prawdę o zaginięciu jednej z kobiet i podejrzewają, że jej ciało zostało zamurowane w piwnicy budynku spółdzielni mieszkaniowej na ulicy 3 Maja. Mają tylko jedno wyjście – dotrzeć do całej prawdy na temat tragedii sprzed 40 lat.  

Zagadka z przeszłości przeplata się z problemami współczesnych bohaterów, rodzinne tajemnice mieszają z wielką historią. Miłość z dawnych lat nadaje nowego znaczenia uczuciom przeżywanym w teraźniejszości. Magdalena Zimniak w mistrzowski sposób łączy czasy akcji, nadając im nawzajem nowego znaczenia. W książce umieszcza wciągające intrygi, elementy paranormalne, historię realiów powojennych oraz wątki romansowe w taki sposób, by każdy czytelnik znalazł coś dla siebie. 

Autorce udaje się spoić mroczność thrillera, emocjonalność powieści psychologicznej i zagadkowość kryminału, zapewniając czytelnikowi dreszczyk emocji – tajemnica, elementy kryminału i horroru sprawiają, że książki nie sposób odłożyć, dopóki nie pozna się zakończenia.

Sprawdź, jaka tajemnica kryje się w ciemności…

 

Więcej na temat książki znajdziesz tutaj.

 

 

Grupa Twórcza Qlub Xsiążkowy

Grupę tworzyło kilka przypadkowo dobranych, sfrustrowanych indywiduów, które zapragnęły poklasku, pieniędzy i niezasłużonej sławy. I żeby ich zaprosili do telewizora. Ich współpraca przy kampanii od samego początku przebiegała bardzo źle z powodu wielowektorowej, odwzajemnionej nienawiści. Oraz bezinteresownej zawiści.

​Oczywiście GTQX w wyniku wielkiej kłótni na spotkaniu założycielskim przestała istnieć, a jej członkowie spotykają się od tego czasu wyłącznie w sądach.

Social Media

Nagrody i wyróżnienia

 

© Wszelkie prawa zastrzeżone. Nie czytasz? Nie idę z Tobą do łóżka!

Artur Kawa 2011-2022