11 kwietnia 2023

„POWIEDZ MI, KIM JESTEM” – NOWY FABULARNY SERIAL HISTORYCZNY W ARTE.TV

Julia Navarro, jedna z najpopularniejszych współczesnych pisarek Półwyspu Iberyjskiego, nazywana jest hiszpańskim Danem Brownem. Sprzedała ponad 2,5 miliona książek na całym świecie, m.in. w Stanach Zjednoczonych, Niemczech, Wielkiej Brytanii, Chinach, Korei, Japonii czy Rosji. Serial oparty o jeden z jej ostatnich tytułów „Powiedz mi, kim jestem” przenosi nas do Hiszpanii czasów Franco i… Warszawy z okresu II wojny światowej. Od piątku, 7 kwietnia widzowie ARTE.tv mogą oglądać serial za darmo na stronie ARTE.tv.   

Hiszpański serial historyczny „Powiedz mi, kim jestem” (org. „Dime quién soy”) powstał w oparciu o powieść Julii Navarro pod tym samym tytułem. Przedstawia on losy Amelii Garayoa, dziewczyny z zamożnego domu, która zostaje wciągnięta w wir historii i nieoczekiwanie dla siebie samej staje się częścią międzynarodowej siatki szpiegowskiej. Ten trzymający w napięciu thriller z elementami romansu opowiada nie tylko o Hiszpanii w latach 30. XX wieku – jego akcja obejmuje hiszpańską wojnę domową, II wojnę światową oraz zimną wojnę. Widzowie, podążając za główną bohaterką, odwiedzą Buenos Aires, Moskwę, Berlin, Rzym, Ateny czy Warszawę, w której Amelia będzie współpracowała z polską organizacją podziemną, zostanie aresztowana przez Gestapo i trafi na Pawiak. To serial pełen intryg, romansów i przygód rodem z filmów o Jamesie Bondzie. 

Zacznijmy jednak od początku. Dzięki książce, którą otrzymuje w swoim małym wydawnictwie, Javier pozna burzliwą biografię Amelii Garayoa, kobiety, która poruszona ideałami, porzuca swoje dotychczasowe życie, by walczyć o wolność. Na swojej drodze spotyka czterech mężczyzn, którzy naznaczają jej życie: Santiago, Pierre’a, Alberta i Maxa. To za ich sprawą Amelia zostanie wciągnięta w najistotniejsze wydarzenia historii XX wieku: od powstania Franco do wyzwolenia Berlina, poprzez komunistyczne represje w stalinowskiej Rosji, barbarzyństwo warszawskiego getta, Rzym ostatnich lat Duce czy upadek nazistowskich Niemiec. Jest to historia Europy XX wieku, uosobiona w kobiecie, która przez całe życie płaciła wysoką ceny za swoje ideały.

Serial „Powiedz mi, kim jestem” został wyreżyserowany przez Eduarda Cortésa, a scenariusz napisał Piti Espa?ol. Irene Escolar, która gra główną rolę kobiecą, otrzymała w 2016 roku nagrodę dla najlepszej aktorki podczas Goya Awards. Na swoim koncie ma 17 ról filmowych, zagrała m.in. u boku Penelope Cruz i Antonio Banderasa w filmie „Boscy”.


O ARTE.tv
ARTE.tv to bezpłatny kulturalny kanał VOD współfinansowany ze środków unijnych, który powstał z inicjatywy publicznego, niekomercyjnego, francusko-niemieckiego kanału kulturalnego ARTE, istniejącego na rynku już od 30 lat. ARTE.tv ma na celu dotarcie do jak najszerszego grona Europejczyków poprzez udostępnianie wysokiej jakości programów w językach ojczystych odbiorców. Programy ARTE są dostępne w Internecie bezpłatnie w kilku wersjach językowych: francuskiej, niemieckiej, angielskiej, hiszpańskiej, polskiej i włoskiej. 
Bezpłatna oferta cyfrowa ARTE.tv obejmuje najciekawsze programy z ramówki ARTE - nowoczesne filmy dokumentalne, reportaże śledcze, magazyny poświęcone aktualnym zagadnieniom społecznym, polityce, historii, podróżom, technologii, kulturze i popkulturze i sztuce. 
Oferta obfituje także w relacje z różnorodnych występów scenicznych: spektakli operowych, baletowych, teatralnych oraz koncertów pełnego przekroju gatunków muzycznych.

Programy ARTE.tv można oglądać bezpłatnie na www.arte.tv/pl, na urządzeniach mobilnych, a także na smart TV i na kanale na YouTubie

Więcej informacji i nowości: TUTAJ, TUTAJ
Aby otrzymywać cotygodniowy newsletter z nowościami ARTE.tv można zapisać się na stronie https://www.arte.tv/pl/articles/newsletter 

Grupa Twórcza Qlub Xsiążkowy

Grupę tworzyło kilka przypadkowo dobranych, sfrustrowanych indywiduów, które zapragnęły poklasku, pieniędzy i niezasłużonej sławy. I żeby ich zaprosili do telewizora. Ich współpraca przy kampanii od samego początku przebiegała bardzo źle z powodu wielowektorowej, odwzajemnionej nienawiści. Oraz bezinteresownej zawiści.

​Oczywiście GTQX w wyniku wielkiej kłótni na spotkaniu założycielskim przestała istnieć, a jej członkowie spotykają się od tego czasu wyłącznie w sądach.

Social Media

Nagrody i wyróżnienia

 

© Wszelkie prawa zastrzeżone. Nie czytasz? Nie idę z Tobą do łóżka!

Artur Kawa 2011-2022