01 czerwca 2023

☀️ Zaczytaj się w czerwcu! ☀️ | Nowości od wydawnictwa Novae Res!

☀️ Zaczytaj się w czerwcu! ☀️

 

Obraz zawierający
                         tekst, plakat,
                         ubrania, Taniec Opis
                         wygenerowany
                         automatycznieTytuł: „Facet taki jak ja”
Autorka: Marianna Kujawa
Rodzaj literatury: New adult
Data premiery: 18.05.2023

Co się może wydarzyć, gdy zwyczajny chłopak spotyka kobietę idealną?

Irek nie jest wygadanym hipsterem, młodym rekinem biznesu ani wysportowanym bywalcem siłowni. To zwykły student informatyki, który nie wierzy, że jakakolwiek przedstawicielka płci pięknej mogłaby się nim zainteresować na poważnie. Wszystko zmienia się w dniu, w którym podczas nudnego wykładu dosiada się do niego dziewczyna zjawiskowej urody, będąca obiektem pożądania każdego mężczyzny na uczelni. A potem z radością zgadza się na zaproponowane przez niego korepetycje. Od tego dnia Irek zaczyna funkcjonować w zupełnie innej rzeczywistości. Tajemniczy świat damsko-męskich relacji, który wydawał mu się obcy i nieosiągalny, nagle staje przed nim otworem. Wkrótce jednak okazuje się, że idealna z pozoru dziewczyna skrywa bolesne tajemnice, rzucające cień na jej obecne życie…

 

 


 

 

 

 

Obraz zawierający
                         tekst, plakat,
                         Czcionka, książka Opis
                         wygenerowany
                         automatycznieTytuł: „Życie pisane Hanzi. Ukryte oblicze Chin”
Autorka: Agnieszka Sokólska-Górzny
Rodzaj literatury: literatura obyczajowa
Data premiery: 19.05.2023

Najbardziej zaskakujące pomysły często okazują się tymi najlepszymi

Chiny: kraj pełen sprzeczności, tajemnic i absurdów, który Europejczykom wydaje się zarówno pociągający, jak i niezrozumiały. Egzotycznej fascynacji ulega Julia, młoda dziewczyna szukająca własnego pomysłu na życie. Rozpoczęcie nauki języka chińskiego to dla niej pierwszy krok do wielkiej przygody, której integralną częścią staje się wyjazd do Szanghaju. Pobyt ambitnej studentki, realizującej stypendium naukowe na Uniwersytecie Fudan, boleśnie zderza się z polską rzeczywistością edukacyjną. Czy wybrany przez Julię kontrowersyjny temat pracy doktorskiej, odwołujący się do zagadnień rywalizacji płci, okaże się zbyt odważny dla polskiego systemu edukacji?  Powieść „Życie pisane Hanzi. Ukryte oblicze Chin” to frapująca relacja z podróży po zakątkach Państwa Środka, a jednocześnie gorzki głos w sprawie kondycji współczesnej nauki i skostniałych środowisk akademickich. Niejednoznaczna, wciągająca i oryginalna.

 

 


 

 

 

Obraz zawierający
                         tekst, plakat, Ludzka
                         twarz, kobieta Opis
                         wygenerowany
                         automatycznieTytuł: „Modliszka”
Autorka: Agata Gwóźdź
Rodzaj literatury: literatura kobieca
Data premiery: 22.05.2023

Zemsta smakuje na zimno, miłość – tylko na gorąco

Paulina potrafi uwieść niemal każdego faceta. I robi to z premedytacją, mając tylko jeden cel: dać nauczkę wszystkim samcom alfa, przekonanym, że mogą kontrolować słabą płeć. Gdy spotyka Aleksandra – delikatnego, szarmanckiego mężczyznę, zupełnie innego od tych, z którymi dotychczas lądowała w łóżku – dochodzi do wniosku, że pora zmienić taktykę. Jednocześnie na jej drodze pojawia się przyjaciel z lat szkolnych, Wiktor. Robi wszystko, by się do niej zbliżyć, zamierzając ją wykorzystać do własnych celów. Pewien tajemniczy biznesmen deklaruje bowiem, że może zaradzić problemom finansowym Wiktora, ale pod jednym warunkiem: na spotkanie ma przywieźć ze sobą Paulinę. Wkrótce dziewczyna zrozumie, że jej własna broń została użyta przeciwko niej. A co gorsza, zaczyna jej coraz bardziej zależeć na Wiktorze… Czy tym razem będzie potrafiła wybrać właściwego mężczyznę?

 

 


 

 

 

Obraz zawierający
                         tekst, chmura, plakat,
                         książka Opis
                         wygenerowany
                         automatycznieTytuł: „Więzień sumienia”
Autor: Hector Kung
Rodzaj literatury: literatura obyczajowa
Data premiery: 24.05.2023

Opowieść o współczesnym Robinsonie Crusoe i cenie prawdziwej wolności

Alan Fonds, 45-letni pracownik brytyjskiej oficyny wydawniczej, pewnego dnia budzi się w morskim kontenerze na niewielkiej wyspie południowego Pacyfiku. Z załączonego do pakietu ratunkowego listu dowiaduje się, że miejsce, w którym się znalazł, nie jest przypadkowe: jego pracodawca postanowił wymierzyć mu karę zesłania. W ten sposób rozpoczyna się zupełnie nowy rozdział w życiu Fondsa, a kolejne miesiące spędzone na odludziu stają się pretekstem do wędrówki w głąb siebie i odkrycia, co tak naprawdę oznacza wolność.
„Więzień sumienia” to pełna zaskakujących zwrotów akcji i niespodziewanych rozwiązań powieść, która dowodzi tezy, że podejmowane przez nas nawet najbardziej błahe decyzje, odciskają na naszym życiu głębokie piętno.

 

 

 


 

 

 

Obraz zawierający
                         tekst, Ludzka twarz,
                         plakat, Czcionka Opis
                         wygenerowany
                         automatycznieTytuł: „Sceny z życia ludzi”
Autor: Piotr Pawłowski
Rodzaj literatury: literatura obyczajowa
Data premiery: 26.05.2023

Życie to coś więcej niż spis zmarnowanych szans

Współczesna Polska. Jedna noc, jeden dzień, kilkadziesiąt godzin. Dziesięć opowieści o ludziach z różnych środowisk, którzy za chwilę dokonają najtrudniejszych w życiu wyborów. Matka samotnie wychowująca niepełnosprawnego syna, mieszkaniec domu spokojnej starości terroryzowany przez współlokatora, narkomanka uciekająca przed widmami przeszłości, bezdomny, do którego nieoczekiwanie uśmiechnie się los… Niemal pokonani przez życie, sfrustrowani, rozgoryczeni, ale wciąż walczący o siebie i swoje miejsce w świecie. „Sceny z życia ludzi” to poruszające historie o tym, co może się wydarzyć, gdy człowiek postępuje wbrew człowiekowi. Historie o tym, że z takiej konfrontacji ludzkich postaw nikt nie wyjdzie bez strat, nikt nie zazna spokoju.

 

 

 


 

 

 

 

Obraz zawierający
                         tekst, książka,
                         Czcionka, plakat Opis
                         wygenerowany
                         automatycznieTytuł: „Eklezjologia Papieża Franciszka”
Autor: ks. Paweł Błasiak
Rodzaj literatury: filozofia i religia
Data premiery: 29.05.2023

Dokąd zmierza Kościół pod pontyfikatem papieża Franciszka?

W niniejszej monografii ks. dr Paweł Błasiak przybliża najważniejsze zagadnienia nauki o Kościele pierwszego biskupa Rzymu pochodzącego z Ameryki Południowej. W tym celu nie tylko oddaje głos samemu Franciszkowi, przywołując wiele jego wypowiedzi i tekstów, lecz także zagłębia się w niuanse światopoglądu Jorge Maria Bergoglia. Błasiak przywołuje zatem nurty myślowe, które wywarły wpływ na duszpasterskie priorytety obecnego papieża m.in. duchowość ignacjańską, maryjność, teologię wyzwolenia i Ludu Bożego, misyjność, ekumenizm czy pojęcie Kościoła jako „communio”. Analiza odtworzonych z zegarmistrzowską precyzją poglądów, jakie Franciszka kształtowały i jakie ów papież głosi, pozwala autorowi odpowiedzieć na pytanie: Czy pierwszy Argentyńczyk w Stolicy Piotrowej jest chrześcijaninem-rewolucjonistą?

 

 

 


 

 

 

Obraz zawierający
                         tekst, niebo, zrzut
                         ekranu Opis
                         wygenerowany
                         automatycznieTytuł: „Słońce w lwie”
Autorka: Wioletta Milewska
Rodzaj literatury: literatura obyczajowa
Data premiery: 30.05.2023

Zaufaj swojemu sercu, a wtedy wszystko stanie się prostsze.

Malwina, Sylwia i Wiktoria to trzy przyjaciółki z małej mazurskiej wsi Pietruchy, które próbują wyjść na prostą i wreszcie rozpocząć nowy rozdział w życiu. Malwina zmaga się z bezdusznym systemem sądowniczym i prawniczą sitwą, Sylwia – z nieuleczalną chorobą, a Wiktoria – z byłym partnerem, który ponownie pragnie wkupić się w jej łaski. Każda z tych niezwykle silnych kobiet szuka sposobu, by pokonać własne demony, jednocześnie starając się doceniać każdą chwilę szczęścia. I nie wiadomo, co pomaga im w tym bardziej – przyjaźń czy… kosmiczna energia.

 

 

 

 


 

 

 

Obraz zawierający
                         tekst, clipart,
                         plakat, ilustracja
                         Opis wygenerowany
                         automatycznieTytuł: „Zoja i tajemnica znikających kapci”
Autorka: Anna Samborowska
Rodzaj literatury: literatura dziecięca
Data premiery: 1.06.2023

Szalona piracka przygoda z kapciami w roli głównej!

Kiedy tata Zoi dziedziczy po swojej cioci Anastazji Dom nad Jeziorem i papugę Olę, dziewczynka jest przeszczęśliwa. Nowe miejsce to nowe przygody! Akurat zaczyna się lato, więc wraz z rodzicami i Olą jedzie do Domu, żeby uporządkować rzeczy po cioci. Gdy przyjeżdżają na miejsce, z zaskoczeniem odkrywają, że właściwie nie ma czego sprzątać, ponieważ dom jest pusty. Pomimo braku mebli, Dom nad Jeziorem wydaje się doskonałym miejscem, żeby spędzić w nim wakacje. Wkrótce jednak okazuje się, że coś jest nie w porządku: wszystkim domownikom co chwila znikają kapcie. I nie tylko kapcie – także kalosze, tenisówki, klapki i baletki. Zoja podejrzewa, że papuga Ola wie na ten temat więcej, niż mówi, ale nie da się z niej wyciągnąć żadnych informacji. Zoja rozpoczyna zatem śledztwo na własną rękę…

Grupa Twórcza Qlub Xsiążkowy

Grupę tworzyło kilka przypadkowo dobranych, sfrustrowanych indywiduów, które zapragnęły poklasku, pieniędzy i niezasłużonej sławy. I żeby ich zaprosili do telewizora. Ich współpraca przy kampanii od samego początku przebiegała bardzo źle z powodu wielowektorowej, odwzajemnionej nienawiści. Oraz bezinteresownej zawiści.

​Oczywiście GTQX w wyniku wielkiej kłótni na spotkaniu założycielskim przestała istnieć, a jej członkowie spotykają się od tego czasu wyłącznie w sądach.

Social Media

Nagrody i wyróżnienia

 

© Wszelkie prawa zastrzeżone. Nie czytasz? Nie idę z Tobą do łóżka!

Artur Kawa 2011-2022