11 maja 2023

🌺 Maj pachnący książkami! 📚 | Nowości od wydawnictwa Novae Res!


Obraz zawierający
                      tekst, trawa, na wolnym
                      powietrzu, plakat Opis
                      wygenerowany automatycznieTytuł: „Na pograniczu”
Autor: Waldemar Gołaszewski
Rodzaj literatury: literatura obyczajowa
Data premiery: 9.05.2023

Trzy pokolenia walczące o spokojne życie w czasach, kiedy każdy dzień jest wyzwaniem

Historia rodziny Gołaszewskich rozpoczyna się na początku XX wieku w Korytkach, małej wsi nieopodal granicy z Prusami Wschodnimi. To właśnie tutaj senior rodu, dziadek Franciszek, zyskuje sławę jako nieuchwytny herszt bandy przemytników. Dobrą passę przerywa mu wojenna zawierucha 1914 roku. Powołany do wojska, decyduje się wymigać od służby i schronić w rodzinnej wsi. Wiele lat później jego syn, Piotr, stanie przed podobnym dylematem. Wybierze jednak walkę w obronie ojczyzny, a swojej odwagi dowiedzie podczas zbrojnej akcji przeciwko niemieckiemu patrolowi. Ale i on wkrótce zapragnie wrócić do Korytek. Nie wie jeszcze, że nikt tu na niego nie czeka. I że minie wiele lat, zanim znajdzie miejsce, które będzie mógł ponownie nazwać domem…

 

 


 

 

Obraz zawierający
                      tekst, plakat, projekt
                      graficzny, Ulotka Opis
                      wygenerowany automatycznieTytuł: „Korzenie Lilii. Tom I”
Autor: Piotr Moskała
Rodzaj literatury: sensacja
Data premiery: 10.05.2023

Gdy światem rządzą kłamstwa, największym bohaterstwem jest ich zdemaskowanie

Kończy się rok 2029. Europa, jaką znamy, chyli się ku upadkowi, a rosyjskie i niemieckie służby wywiadowcze coraz śmielej poczynają sobie na terenie Polski. Tymczasem w małej bieszczadzkiej wiosce niespełna 30-letni Antek niecierpliwie czeka na sylwestra. Zgodnie ze złożoną rok temu obietnicą, właśnie tego dnia jego wuj Bonawentura ma zdradzić mu swój plan, dzięki któremu młody mężczyzna będzie mógł wstąpić do Polonorum – najstarszej polskiej tajnej organizacji podziemnej. Okazuje się jednak, że to nie takie proste: w strukturach Polonorum zaszły poważne zmiany, a Antek zostaje uznany przez ludzi w niej działających za źródło zagrożenia. Na domiar złego niespodziewany nalot nieproszonych nieznajomych na jego dom stanie się początkiem długiej walki, jaką będzie musiał stoczyć w obronie życia i honoru. Przeciwnik jest bezlitosny, uzbrojony i ma wiele twarzy. Czy młodzieńczy spryt i siła wystarczą, by w porę rozpoznać każdą z nich?

 


 

 

Obraz zawierający
                      tekst, kwiat, tulipan,
                      plakat Opis wygenerowany
                      automatycznieTytuł: „Z deszczu pod rynnę”
Autorka: Ewa Niepokulczycka
Rodzaj literatury: literatura obyczajowa
Data premiery: 11.05.2023

Godność – pieniądze – ojczyzna. Jak przetrwać na emigracji w Holandii?

Dlaczego tak wielu Polaków decyduje się na życie poza granicami ojczyzny? Za czym gonią, od czego uciekają? Każdy z bohaterów Z deszczu pod rynnę udzieliłby na to pytanie nieco innej odpowiedzi, ale jedno jest pewne: wszyscy mają nadzieję na lepsze życie. Dla jednych oznacza to możliwość realizacji własnych marzeń, dla drugich godny zarobek, a dla jeszcze innych po prostu szacunek, na który nie mogli liczyć w Polsce. Czasem skrajnie zdesperowani, czasem po prostu ciekawi świata i ludzi, postanowili wyemigrować do Holandii. Czy nowy kraj przyjmie ich z otwartymi ramionami? Czy znajdą szczęście, na które liczyli? „Z deszczu pod rynnę” to słodko-gorzka opowieść, w której autorka oddaje głos Polakom z wielu środowisk, o różnym wykształceniu, a także nastawieniu do życia, ale złączonych wspólnym losem emigrantów. Splata ich poruszające historie w nierozerwalną całość, wielobarwną i niejednoznaczną – tak jak niejednoznaczne są motywacje, które każą im szukać nowego domu z dala od Polski.

 


 

 

Obraz zawierający
                      tekst, ubrania, osoba,
                      książka Opis wygenerowany
                      automatycznieTytuł: „Willa na Zehlendorfie”
Autorka: Zofia Mossakowska
Rodzaj literatury: literatura obyczajowa
Data premiery: 12.05.2023

Czy odważysz się sprzeciwić duchom przeszłości?

Berlin, 1936 rok. Eva-Marie ma dwa lata i arystokratyczne pochodzenie, co jednak nie uchroni jej przed grozą nazistowskiego terroru. Przeczekuje wojnę w rodzinnej willi na Zehlendorfie, a po latach, już jako dojrzała kobieta, przeżywa tam swą jedyną miłość. Zapętlona w ogrom uczuć do młodszego od siebie pisarza Heriberta, nie opuszcza go nawet po swojej śmierci. Berlin, 2003 rok. Śliczna Karolina emigruje z Polski do stolicy Niemiec, aby podbić miasto żarliwością dwudziestolatki. Zostaje żoną podstarzałego powieściopisarza Heriberta i jej życie wydaje się spełnione. I może tak by pozostało, gdyby nie Yahel, poznany przez nią w podróży po Afryce izraelski obieżyświat… Huraganowy romans Karoliny budzi duchy zamieszkujące willę na Zehlendorfie.

 

 


 

 

 

Obraz zawierający
                      tekst, Akcesoria modowe,
                      złoto Opis wygenerowany
                      automatycznieTytuł: „OdNowa”
Autor: Mags von Elf
Rodzaj literatury: literatura obyczajowa
Data premiery: 15.05.2023

Czy będziesz umiał rozpoznać ten moment w życiu, kiedy można zacząć wszystko od nowa?

Dorastający w patologicznej rodzinie Jaś zarabia na utrzymanie siebie i swojego młodszego brata, Skierki, jako uliczny grajek. Jednocześnie stara się przykładać do nauki, aby w przyszłości wyrwać się z biedy i zacząć normalne, szczęśliwe życie. Mimo że jest zdolny i pracowity, z trudem odnajduje się wśród rówieśników. Kiedy zakochuje się w Kasandrze, klasowej piękności, a ona odwzajemnia jego uczucie, Jaś ma wrażenie, że los w końcu zaczyna mu sprzyjać. Dzięki temu, że rodzice Kasandry obracają się w środowisku kultury i sztuki, chłopak ma szansę na rozwijanie swojego talentu. Zakłada zespół, z którym gra coraz więcej koncertów, a jego marzenia zdają się nabierać realnych kształtów. Żadne z nich nie podejrzewa, że za chwilę czeka ich prawdziwe trzęsienie ziemi: rodzice dziewczyny z dnia na dzień wyjeżdżają z Polski, zabierając ze sobą Skierkę i przekazując informacje o prawdziwym pochodzeniu Kasandry. Zdruzgotani młodzi ludzie postanawiają zrobić wszystko, by poukładać sobie życie na nowo. Czy ich miłość przetrwa w dorosłym świecie pełnym pokus, kłamstw i intryg, które wkrótce odkryją?

 


 

 

 

Obraz zawierający
                      tekst, plakat, Ulotka,
                      Ludzka twarz Opis
                      wygenerowany automatycznieTytuł: „Heart of the devil”
Autorka: Wiktoria Wolf
Rodzaj literatury: new adult
Data premiery: 17.05.2023

Demoniczny uśmiech, wyścigi samochodowe, niebezpieczny stalker – co może pójść nie tak?

W niewielkim miasteczku Benton Harbor każdy zna Daemona Hughesa, chłopaka uznawanego za ucieleśnienie zła, przystojnego i grzesznego niczym sam diabeł. O tym, że jest wyjątkowo niebezpieczny, wie również Jane Wilson. Nastolatka musi znosić towarzystwo tego miejscowego rozrabiaki niemal codziennie, ponieważ jest on najlepszym przyjacielem jej starszego brata. Gdy wkrótce okaże się, że serce Jane zaczyna bić szybciej dla Deamona, a on odwzajemnia uczucie, w życiu dziewczyny pojawią się poważne kłopoty… Nielegalne wyścigi samochodowe, lokalny gangster i prześladowca, który doskonale się ukrywa. Co zrobi Jane, żeby wyplątać się z tarapatów? Czy powrót do wcześniejszego, uporządkowanego życia w ogóle jest możliwy?

 

Grupa Twórcza Qlub Xsiążkowy

Grupę tworzyło kilka przypadkowo dobranych, sfrustrowanych indywiduów, które zapragnęły poklasku, pieniędzy i niezasłużonej sławy. I żeby ich zaprosili do telewizora. Ich współpraca przy kampanii od samego początku przebiegała bardzo źle z powodu wielowektorowej, odwzajemnionej nienawiści. Oraz bezinteresownej zawiści.

​Oczywiście GTQX w wyniku wielkiej kłótni na spotkaniu założycielskim przestała istnieć, a jej członkowie spotykają się od tego czasu wyłącznie w sądach.

Social Media

Nagrody i wyróżnienia

 

© Wszelkie prawa zastrzeżone. Nie czytasz? Nie idę z Tobą do łóżka!

Artur Kawa 2011-2022