07 listopada 2023

🍂 Jesień Literatury: Nowości, Które Oczarują Czytelników 📚😊 | Nowości od wydawnictwa Novae Res!

Tytuł: „Midnight blue”
Autor: Zosia Pławiak
Rodzaj literatury: New adult
Data premiery: 2.11.2023.

Nic nie odbierze ci ludzi, których nosisz w sercu.

Dziesięć lat temu Rowoon opuścił rodzinne miasto w Korei i przeprowadził się do Pragi. Za wszelką cenę chciał zapomnieć o pięknej Mari, która zginęła na jego oczach.

Zamierzał odciąć się od przeszłości i wszystkiego, co podsuwało mu myśli o ukochanej. Jednak ucieczka nie przyniosła oczekiwanego rezultatu – Rowoon wciąż nie potrafi pogodzić się ze swoją stratą. Z biegiem czasu staje się cieniem samego siebie.

Wszystko się zmienia, gdy niespodziewanie spotyka młodą kobietę, do złudzenia przypominającą Mari. Jest przekonany, że to ona, choć w głębi duszy wie, że to niemożliwe – przecież widział, jak dziewczyna umiera.

Mimo targających nim wątpliwości postanawia wrócić do Korei i na własną rękę odkryć, co tak naprawdę wydarzyło się lata temu. By odzyskać spokój, będzie musiał zmierzyć się z bolesnymi wspomnieniami, ale także stawić czoła nowym tragediom…


 

Tytuł: „Alicja w krainie filozofii”
Autor: Alicja Czerska-Garlicka
Rodzaj literatury: Literatura młodzieżowa
Data premiery: 3.11.2023

Filozofia to nauka dla każdego!

Czy prawda istnieje? A jeśli tak, to czym ona właściwie jest? To pytanie zadaje sobie nastoletnia Alicja, która ma nietypowe jak na swój wiek zainteresowania: sztukę i filozofię. Choć rówieśnicy zdają się zupełnie nie podzielać jej hobby, dziewczyna nie zniechęca się drwinami i złośliwościami. Uważnie przygląda się światu, poszukuje i zadaje pytania, na które nie każdy dorosły zna odpowiedź. A kiedy podczas wakacji przypadkiem poznaje prawdziwego filozofa, jej szczęście nie ma granic: w końcu będzie miała okazję porozmawiać o wszystkich swoich wątpliwościach!


 

Tytuł: „Brama”
Autor: Wojtek Hrynkiewicz
Rodzaj literatury: Literatura obyczajowa
Data premiery: 6.11.2023

Nie zna życia ten, kto nigdy nie przekroczył bramy wojska.

Zasadnicza służba wojskowa w okresie PRL-u, a zwłaszcza na początku lat osiemdziesiątych, była dla wielu młodych mężczyzn groteskowym doświadczeniem. Mieli nauczyć się, jak bronić ojczyzny i stać na straży narodowych wartości, tymczasem trafili do miejsca, w którym najwyżej ceni się cwaniactwo, umiejętność kombinowania i odpowiednie kontakty.

Dla Morusa, kandydata na żołnierza, wojskowa codzienność niczym nie różni się od rzeczywistości, w której przyszło mu dorastać: pełnej fałszu, indoktrynacji i absurdu. Ale dwa lata spędzone w jednostce wojsk Obrony Terytorialnej Kraju paradoksalnie staną się dla niego jedną z najcenniejszych życiowych lekcji. Okazuje się bowiem, że „leserowanie, żłopanie gorzały i ganianie na lewiznę” również może stanowić formę oporu wobec znienawidzonego systemu…


 

Tytuł: „Nina”
Autor: Joanna Kielar
Rodzaj literatury: Literatura erotyczna
Data premiery: 7.11.2023

Serca nie da się oszukać.

Trzydziestoletnia Nina Nowak po śmierci swojego chłopaka przeżywa załamanie. Wspomnienia nawiedzają ją w koszmarach, a jedyne ukojenie przynoszą pigułki nasenne. Przykre doświadczenia czynią z niej kogoś zimnego i wyrachowanego – kobietę nie do zdobycia.

Aby wyrwać się z matni, Nina przeprowadza się do Kopenhagi i rozpoczyna karierę jako menedżerka nocnego klubu. Za nic ma gorące spojrzenia oraz propozycje otaczających ją mężczyzn. Realizacja planu, by nigdy nie zdejmować obojętnej maski, przychodzi jej z łatwością. Wszystko zmienia się, gdy w jej klubie pojawia się Kriss.

Mężczyzna okazuje się nad wyraz wytrwałym i godnym przeciwnikiem. Podczas ich pierwszej rozmowy biznesowej nieustannie między nimi iskrzy. Kolejne spotkania niosą emocje, których nie sposób utrzymać na wodzy. Nina nie wie jeszcze, jak bardzo gorąca relacja z Krissem wpłynie na jej życie.


 

Tytuł: „Cicha noc”
Autor: Jolanta Kosowska
Rodzaj literatury: Literatura obyczajowa
Data premiery: 8.11.2023

Miłość nie lubi pośpiechu, przychodzi w ciszy i zostaje na zawsze…

Ewa to ambitna absolwentka architektury wnętrz, która z powodu konfliktu w pracy wyjeżdża do Drezna i znajduje zatrudnienie w domu opieki. Młoda kobieta nie posiada żadnego doświadczenia w zawodzie, ale jej empatia oraz pozytywna energia sprawiają, że szybko zdobywa sympatię współpracowników i staje się ulubienicą podopiecznych.

Wszystko się zmienia, kiedy Ewa niespodziewanie otrzymuje prezent bożonarodzeniowy od jednej z mieszkanek domu seniora. Kobieta chce pomóc dziewczynie w spełnieniu marzenia o założeniu własnej firmy. Ewa przyjmuje podarunek i od razu rzuca się w wir pracy. Jesienią podejmuje się remontu pewnej tajemniczej posiadłości. Nie spodziewa się, że nowe zlecenie może stać się dla niej nie tylko początkiem wielkiej kariery, lecz także… czegoś znacznie ważniejszego.


 

Tytuł: „Agentka”
Autor: Lara Jones
Rodzaj literatury: Fantasy
Data premiery: 9.11.2023

Ciemne moce zawsze znajdą sposób, by zwieść cię na złą drogę.

Zadaniem Elizy Finder, agentki, która niedawno objęła posterunek w stolicy, jest dbanie o równowagę między wyznawcami religii a… tymi, którzy nadal wierzą w istnienie magii.

Kiedy w pewnej wsi młoda dziewczyna zostaje oskarżona o rzucanie uroków i skazana na spalenie na stosie, Eliza zostaje wysłana, by przeprowadzić ponowne śledztwo. Szybko okazuje się, że sprawa wcale nie jest tak oczywista, jak się wydawało. Komuś bardzo zależy na wywołaniu zamieszania wśród lokalnej społeczności.

W tym zbiorze krótkich opowiadań autorce w fascynujący sposób udało się połączyć współczesne wątki z elementami znanymi z mitologii oraz baśni. Świat pełen jest okrutnych istot, które wabią niewinne ofiary, a potwory, takie jak wilkołaki, wampiry czy wodnice, tylko czyhają, by porwać ich dusze… Czy Agentce uda się stawić im czoła?


 

Tytuł: „Zatrzymane w kadrze. Komiksowi twórcy z czasów PRL-u - rozmowy i wspomnienia”
Autorzy: Daniel Koziarski, Wojciech Obremski
Rodzaj literatury: Literatura popularnonaukowa
Data premiery: 10.11.2023

Rozmowy o najważniejszych twórcach komiksów z czasów PRL-u.

Czy Grzegorz Rosiński czuje się artystą? O czym marzył Janusz Christa? Jaki stosunek miał twórca „Kapitana Żbika” do powrotu swojego bohatera? Co stało się z „Zagadką Trójkąta Bermudzkiego” Zbigniewa Kasprzaka? Dlaczego Andrzej Mleczko zarzucił tworzenie komiksów? Jak Maciej Parowski wspominał serię „Funky Koval”?

Odpowiedzi na te i wiele innych pytań znajdziecie w tym szczególnym zbiorze rozmów z twórcami kultowych polskich komiksów i ich bliskimi. „Zatrzymane w kadrze” to książka, która przypomina o najsłynniejszych tytułach i umożliwia ponowne odkrycie tych nieco zapomnianych. Historia o tym, jak polski komiks rósł w siłę, wpływając na umysły oraz wyobraźnię milionów Polaków.

Oto podróż przez techniki rysowania, czasy i historie opowiadane ustami tych, którzy ten świat tworzyli. Prawdziwa gratka dla miłośników komiksów, nie tylko tych z PRL-u!


 

Tytuł: „Marysia. Moje życie na przedwojennych Kresach”
Autor: Beata Potocka
Rodzaj literatury: Wspomnienia
Data premiery: 13.11.2023

W każdej zwykłej historii kryje się odrobina magii.

Przełom XIX i XX wieku, południowa część Kresów Wschodnich. Istny kulturowy tygiel, w którym polski, rusiński, żydowski i huculski żywioł mieszają się i przenikają, tworząc fascynującą wielokulturową mozaikę.

To właśnie tutaj, niedługo po utworzeniu II RP, przyszła na świat Marysia. Nic dziwnego, że wczesne dzieciństwo spędzone w tak wyjątkowym regionie pozostawiło w jej pamięci obrazy, których nie zdołał zatrzeć czas. Z najwcześniejszych wspomnień, z historii, jakie Marysia poznała od swoich najbliższych już na Ziemiach Odzyskanych, a także ze źródeł, do których dotarła jej wnuczka, Beata, powstała powieść pełna wzruszeń i nostalgii. Nostalgii za życiem blisko natury, odmierzanym przez niezmienność pór roku, pełnym tradycyjnych obrzędów i przesądów; życiem niezwykle trudnym, a jednocześnie pięknym. Życiem, które przeminęło bezpowrotnie wraz z nadejściem widma II wojny światowej…

 


Podobał Ci się materiał? Możesz wesprzeć go na Patronite lub BuyCoffee

 

Grupa Twórcza Qlub Xsiążkowy

Grupę tworzyło kilka przypadkowo dobranych, sfrustrowanych indywiduów, które zapragnęły poklasku, pieniędzy i niezasłużonej sławy. I żeby ich zaprosili do telewizora. Ich współpraca przy kampanii od samego początku przebiegała bardzo źle z powodu wielowektorowej, odwzajemnionej nienawiści. Oraz bezinteresownej zawiści.

​Oczywiście GTQX w wyniku wielkiej kłótni na spotkaniu założycielskim przestała istnieć, a jej członkowie spotykają się od tego czasu wyłącznie w sądach.

Social Media

Nagrody i wyróżnienia

 

© Wszelkie prawa zastrzeżone. Nie czytasz? Nie idę z Tobą do łóżka!

Artur Kawa 2011-2022