12 grudnia 2023

🎅 Święta z Novae Res! 🎄 | Nowości wydawnicze od Novae Res.

 

Tytuł: „Ponteria”
Autor: Barbara Nowacka
Rodzaj literatury: Literatura młodzieżowa
Data premiery: 1.12.2023

Być ponterią – to brzmi dumnie!

Siedemnastoletnia Kornelia od dawna podejrzewa, że nie jest taka, jak reszta rówieśników.

Gdy pewnego dnia w niewyjaśnionych okolicznościach znika jej mama, dziewczyna zaczyna doświadczać przerażających wizji. W ten sposób dowiaduje się, że odziedziczyła wyjątkową moc.

Jako istota zwana ponterią, ma za zadanie przeprowadzać dusze między światem żywych i umarłych. Wraz ze swoim najlepszym przyjacielem postanawia wykorzystać niezwykłe umiejętności, by odnaleźć mamę i sprowadzić ją do domu. Nie wie jeszcze, że aby zrealizować tę niebezpieczną misję, będzie musiała nie tylko przenieść się do innego wymiaru i stanąć oko w oko z okrutnymi gargulogonami, ale także zmierzyć się z długo skrywaną prawdą o swojej rodzinie.

Prawdą, której wolałaby nigdy nie poznać…


 

 

Tytuł: „Bóg nie jada pałeczkami”
Autor: Czesław Dawidowicz
Rodzaj literatury: Literatura obyczajowa
Data premiery: 1.12.2023

Poznaj świat sushi masterów od kuchni!

Czy pasja do gotowania może przezwyciężyć trudności związane z pracą w gastronomii? I dlaczego nie jest to branża dla każdego? Odpowiedzi na te pytania zna Krzysiek.

Jego szczera relacja z zawodowej podróży przez kulinarne punkty na mapie Warszawy obfituje w nieoczekiwane zwroty akcji, dowcipne anegdotki i błyskotliwe obserwacje. Krzysiek zdradza w niej sekrety kuchni azjatyckiej, a także pokazuje, z jakimi trudnościami mierzą się osoby pracujące w gastronomii. W tym celu śmiało czerpie z branżowego języka, nierzadko okraszając go kuchenną łaciną.

Zajrzyjcie na zaplecze gastroświatka – teraz stoi przed wami otworem!


 


Tytuł: „Papiestwo. Fakty niewygodne”
Autor: Adam Skwierczyński
Rodzaj literatury: Literatura popularnonaukowa
Data premiery: 4.12.2023

O omylnych ludziach, którzy stali się nieomylnymi papieżami.

My, Polacy, mamy szczególny stosunek do instytucji papiestwa. Skupiamy się na pontyfikacie Jana Pawła II, przez co nie dostrzegamy, że to zaledwie niewielki fragment historii Watykanu. Historii, w której nie brakuje kontrowersyjnych decyzji, skandali obyczajowych i krwawych konfliktów.

Jak wyglądało życie papieża w średniowieczu? Ile trwało najdłuższe konklawe? Jakie były związki między Stolicą Apostolską a faszystami? Odpowiedzi na te i mnóstwo innych pytań znajdziecie w książce „Papiestwo. Fakty niewygodne”. Autor wnikliwie bada i opisuje dzieje Państwa Watykańskiego, analizując poczynania kolejnych papieży i zrealizowane przez nich reformy. Wraz z nim mamy okazję wybrać się w fascynującą podróż: od czasów Jezusa z Nazaretu przez mroki średniowiecza i okres napięć związanych z kontrreformacją aż po pełną politycznych intryg współczesność. Nie będziemy jednak iść z pieśnią pochwalną na ustach. Brudne tajemnice, grzeszki i skrywane przez lata patologie są najlepszym dowodem na to, że nie taki Watykan święty, jak go malują…


 


Tytuł: „Nowy rozdział”
Autor: D.L Perez
Rodzaj literatury: Literatura kobieca
Data premiery: 4.12.2023

Najtrudniejszą walkę toczymy wewnątrz siebie.

Trzy lata temu największe marzenie Nel legło w gruzach.

Trzy lata temu Nel usłyszała wyrok: rak jajników.

Po wielu miesiącach walki o powrót do zdrowia młoda kobieta postanawia odbudować swoje życie. Wraca na studia, kończy upragniony kierunek i razem z przyjaciółką otwiera biuro tłumaczeń. Z pozoru jest silną i niezależną kobietą, ale tak naprawdę wciąż trudno jest jej odnaleźć spokój ducha. Nawet wymarzona praca nie jest w stanie zapełnić pustki w jej sercu. Mimo tego Nel próbuje cieszyć się wszystkim, co przynosi jej los. A ten przygotował dla niej jeszcze kilka niespodzianek…

Na jednej z weekendowych imprez dziewczyna poznaje Igora, przystojnego właściciela siłowni i kobieciarza, który wyjątkowo działa jej na nerwy. Mimo że ich pierwsze spotkanie zdecydowanie nie należy do udanych, ich drogi ciągle się krzyżują. Z czasem rodzi się między nimi wzajemna fascynacja.

Czy Nel upora się ze wspomnieniami wydarzeń, które niemal ją zniszczyły? Czy może strach przed odrzuceniem przekreśli jej szansę na szczęście i nowy rozdział w życiu?


 

Tytuł: „To, co niespodziewane”
Autor: Tamara Samujło
Rodzaj literatury: Literatura kobieca
Data premiery: 5.12.2023

Najpiękniejsze opowieści mają niewiarygodne zakończenia.

Nad firmą Kurdyń SA zbierają się czarne chmury. Nieoczekiwane naruszenie warunków umowy przez południowokoreańskiego kontrahenta wymaga podjęcia zdecydowanych kroków. Na negocjacje do Seulu zostaje wysłana dyrektor zakupów, Jagna Kiedrowska, znana współpracownikom jako „żelazna dama”. Pod tą twardą maską skrywa traumatyczne wspomnienia, które zaowocowały depresją i nękającymi ją atakami paniki. Szybko okazuje się, że pobyt w Korei ma na Jagnę dobroczynny wpływ: po raz pierwszy od kilku lat przesypia całe noce, a w jej głowie pojawiają się pełne spokoju i optymizmu myśli.

Największą niespodziankę przynosi jej spotkanie z Ho-Jinem, prezesem Cheon IND, prywatnie nieco zwariowanym i zbuntowanym romantykiem. To właśnie on sprawia, że mur wokół serca Jagny z dnia na dzień zaczyna kruszeć. Czy ich determinacja i nieszablonowe pomysły wystarczą, by ochronić obie firmy przed działaniami coraz bardziej niebezpiecznych grup przestępczych?


 


Tytuł: „Huraganowy wiatr”
Autor: Małgorzata Gorzyńska-Gościak
Rodzaj literatury: Literatura obyczajowa
Data premiery: 5.12.2023

Życie zmienia kierunek równie gwałtownie co wiatr.

Anka to trzydziestolatka, która marzy o małżeństwie, domu, dziecku i znalezieniu szczęścia. Swój związek traktuje jak wygraną na loterii, szansę, której nie wolno jej zaprzepaścić. Szybko przekonuje się jednak, jak samotnym można być, żyjąc z innym człowiekiem. Tragedia, która ją spotyka, powoduje, że Anka zamyka się na nowe relacje i musi nauczyć się żyć z poczuciem straty.

Paweł jest inteligentnym, przystojnym oraz pewnym siebie prawnikiem. Ale pod maską zadowolonego z życia człowieka sukcesu kryje bolesne wspomnienia, które atakują go każdego dnia… Co się stanie, gdy drogi tej dwójki się ze sobą przetną?

„Huraganowy wiatr” to słodko-gorzka opowieść o rodzinie, przyjaźni, miłości i stracie, z którą tak trudno sobie poradzić. Książka, która przestrzega, że życie może wywrócić się do góry nogami w jednej chwili – jakby stało się na drodze huraganu i nie miało dokąd uciec.


 


Tytuł: „Księga porodu”
Autorzy: Karolina Laskowska
Rodzaj literatury: Poradnik
Data premiery: 6.12.2023

Szczerze i bez tabu o porodzie.

Komu powierzyć prowadzenie ciąży? Poród w domu czy w szpitalu? Jak wygląda cesarskie cięcie i kiedy może być niezbędne?

W głowie przyszłej mamy kłębią się tysiące wątpliwości. „Księga porodu” skutecznie je rozwiewa i przynosi odpowiedzi na najtrudniejsze pytania. To napisane przystępnym językiem kompendium wiedzy krok po kroku objaśnia, jak przebiega poród, na co trzeba się przygotować i jak opracować plan porodu, by móc przeżyć te najważniejsze chwile w życiu świadomie i bez lęku. Dodatkowo merytoryczna część publikacji, opracowana przez ekspertów, została wzbogacona wspomnieniami kobiet, które poród mają już za sobą. Cenne wskazówki, holistyczne podejście, nowatorskie rozwiązania, empatia i wsparcie – oto, czego potrzebujesz, by bez stresu wejść w nową rolę życiową!


 


Tytuł: „Trauma”
Autor: Sabina Lavender
Rodzaj literatury: Sensacja
Data premiery: 11.12.2023

Ucieczka z piekła ma swoją cenę.

Ina uważa, że jedyną rzeczą, do jakiej się nadaje, jest prostytucja. Wmanewrowana w tę profesję przez swojego byłego chłopaka, Alana, zaczyna tracić nadzieję, że kiedykolwiek uda jej się wrócić do normalności. Kiedy na jej drodze pojawia się tajemniczy mężczyzna, jej życie z dnia na dzień zmienia się diametralnie. Jako członkini mafijnej organizacji znanej jako Korporacja, Ina będzie wspierać ją w walce o przejęcie tajnych danych związanych ze zbliżającym się kryzysem energetycznym. Wygląda na to, że przewidywana od lat globalna katastrofa jest bliżej, niż do tej pory się wydawało…

Czy Inie uda się pomyślnie zakończyć niebezpieczną misję, która może stać się początkiem krwawej walki o wpływ na losy świata?


 


Tytuł: „Rok 2222”
Autorzy: Mikołaj Marks
Rodzaj literatury: Science fiction
Data premiery: 12.12.2023

To, czego się boisz, wkrótce się wydarzy…

W roku dwa tysiące dwieście dwudziestym drugim słońce nagle gaśnie. Koniec z nieznośnymi upałami, koniec z romantycznymi wschodami i zachodami. Wielka Implozja sprawia, że ludzkość pogrąża się w ciemnościach. Do tego całą Ziemię otacza gruby na około pięć tysięcy kilometrów pas zanieczyszczeń, komputery kontrolują każdy ludzki krok, a roboty budzą coraz większą grozę.

Fatboy, niepozorny kierowca ciężarówki, zna jedynie nową rzeczywistość. Jednak gdy pewnego dnia otrzymuje zlecenie na transport tajemniczego generatora, przeczuwa, że szykują się kłopoty. Nie wie, że już wkrótce trafi w sam środek walk między najbardziej zaawansowaną sztuczną inteligencją a zdesperowanymi i gotowymi na wszystko ludźmi…


 


Tytuł: „Maria Jolanta Wilczurówna”
Autor: Katarzyna Echt
Rodzaj literatury: Literatura obyczajowa
Data premiery: 12.12.2023

Kto z zapałem śledził historię „Znachora”, powinien poznać Marię Jolantę Wilczurównę!

Marysia, córka profesora Wilczura, po odzyskaniu ojca oraz majątku konsekwentnie realizuje swoje aspiracje życiowe. Młoda kobieta ma ambicje, marzenia i chce czegoś więcej, niż być tylko żoną i matką. Leszek, jej narzeczony, nie wydaje się na to gotowy, stara się więc odwieść ukochaną od jej planów. Ich miłość przeżywa kryzys, bo żadne z nich nie chce zrezygnować ze swojej wizji wspólnego życia. Wilczurówna nie potrafi jednak tak po prostu pogodzić się ze scenariuszem napisanym przez ówczesne konwenanse. Postanawia zawalczyć o wolność i prawo do własnego głosu w świecie, który nakazuje kobietom milczeć.

„Maria Jolanta Wilczurówna” to powieść poruszająca ważne tematy, dzięki której czytelnicy mogą znów spotkać się z ulubionymi postaciami i zanurzyć w klimacie powieści Tadeusza Dołęgi-Mostowicza.

 


Podobał Ci się materiał? Możesz wesprzeć go na Patronite lub BuyCoffee

 

Grupa Twórcza Qlub Xsiążkowy

Grupę tworzyło kilka przypadkowo dobranych, sfrustrowanych indywiduów, które zapragnęły poklasku, pieniędzy i niezasłużonej sławy. I żeby ich zaprosili do telewizora. Ich współpraca przy kampanii od samego początku przebiegała bardzo źle z powodu wielowektorowej, odwzajemnionej nienawiści. Oraz bezinteresownej zawiści.

​Oczywiście GTQX w wyniku wielkiej kłótni na spotkaniu założycielskim przestała istnieć, a jej członkowie spotykają się od tego czasu wyłącznie w sądach.

Social Media

Nagrody i wyróżnienia

 

© Wszelkie prawa zastrzeżone. Nie czytasz? Nie idę z Tobą do łóżka!

Artur Kawa 2011-2022