19 kwietnia 2023

📚🌸 Wiosna z książką 📚🌸 | Nowości od wydawnictwa Novae Res!

📚🌸 WIOSNA Z KSIĄŻKĄ 📚🌸

 

 

Tytuł: „Autostopowicz”
Autor: Kamil Grzelak
Rodzaj literatury: literatura obyczajowa
Data premiery: 21.04.2023

Zobaczyć ocean i… wrócić

Ernest ma trzydzieści trzy lata i jest wziętym grafikiem komputerowym. Niemal odcięty od świata zewnętrznego, pracuje wyłącznie w domu, który stał się jego twierdzą. Przychodzi jednak dzień, w którym postanawia ją opuścić i dać sobie szansę na rozpoczęcie nowego etapu w życiu. Udaje się do firmy i wręcza wypowiedzenie. Wreszcie jest wolny i może spełnić swoje największe marzenie: zobaczyć ocean.
Jego celem staje się Lizbona. W podróż wyrusza bez planu, autostopem, otwarty na to, dokąd zaprowadzi go droga. Każde kolejne miasto i każda napotkana osoba utwierdzają go w przekonaniu, jak wiele tracił, kiedy odsuwał się od ludzi i tkwił w niewoli własnych uprzedzeń. Czy uda mu się znaleźć miejsce, w którym poczuje się naprawdę szczęśliwy?

 


 

 

Tytuł: „Wbrew sobie”
Autorka: Olivia Kage
Rodzaj literatury: literatura kobieca
Data premiery: 24.04.2023

Im bardziej zostałeś zraniony, tym mocniej chcesz znów się zakochać

Siedem lat minęło od tragicznego wypadku, w którym Emily straciła brata. Mimo dręczących ją wyrzutów sumienia i poczucia winy, podsycanego dodatkowo przez matkę, dziewczyna stara się na nowo poukładać swoje życie. Ma jej w tym pomóc posada asystentki w Cole Enterprise, największej w Stanach Zjednoczonych firmie produkującej gry komputerowe. Spełnienie marzeń zawodowych staje się jednocześnie dla Emily źródłem kolejnych zmartwień. Jej przełożony, Jake Cole, okazuje się bowiem aroganckim i cynicznym draniem. Co gorsza, Emily zaczyna darzyć go uczuciem, jakiego zdecydowanie powinna się wystrzegać wobec swojego szefa… Wkrótce dziewczyna odkryje, że łączy ich więcej, niż kiedykolwiek mogłaby przypuszczać: Jake, podobnie jak ona, nosi w sobie ślady bolesnych wydarzeń sprzed lat, które sprawiły, że otoczył się murem nieufności. Czy Emily znajdzie sposób, by go skruszyć?

 


 

 

Tytuł: „Przenikanie”
Autor: Adam Janus
Rodzaj literatury: literatura obyczajowa
Data premiery: 25.04.2023

Przeszłość nie odejdzie, jeśli jej na to nie pozwolimy

„Przenikanie” to opowieść o przemijaniu, nieuchronnych zmianach i pułapkach postępu cywilizacyjnego. Narrator, wracając pamięcią do swojego dzieciństwa, kreśli jednocześnie obraz odchodzącej wsi i jej umierającej wspólnoty. Snując pełne melancholii wspomnienia, równolegle prowadzi historię Ziutka, chłopca, który dorastał przed wojną w czasach o wiele trudniejszych niż te, w których przyszło żyć jemu samemu.
Żeby zrozumieć siebie, musi jednak zrozumieć także opowieść o tamtym dziecku – tylko wtedy będzie mógł się z nim odpowiednio pożegnać. Rozliczenie z przeszłością i wszystkimi jej traumami, przekazywanymi z pokolenia na pokolenie, nie jest łatwe. Czy znajdzie słowa, dzięki którym uda mu się tego dokonać?

 


 

Tytuł: „Samotnia. Dzieci czystej krwi tom III”
Autor: Marcin Masłowski
Rodzaj literatury: fantasy
Data premiery: 27.04.2023

Nawet w bezpiecznej samotni nie schronisz się przed swoim przeznaczeniem

Zamknęły się wrota Wyroczni Środka. Alkmena spłynęła krwią i ciałami poległych, a Idrasil zasiadł na tronie. Na Wielkie Doliny spływa mrok. Z zachodu nadciąga armia Szarych Ludzi. Z czeluści wieży Rag-Darg dobywa się wrzask gamajona, a wiedźmy wróżą koniec jasności.
Odważny wojownik, pokonany król i zaginiony chłopiec zmagają się z samotnością i odrzuceniem. Naprzeciw wyruszają mnisi z Czarnego Zakonu i morgia, która poszukuje Dziecka Czystej Krwi. Kiedy ich drogi niespodziewanie się przetną, nic już nie będzie takie jak dawniej…

Grupa Twórcza Qlub Xsiążkowy

Grupę tworzyło kilka przypadkowo dobranych, sfrustrowanych indywiduów, które zapragnęły poklasku, pieniędzy i niezasłużonej sławy. I żeby ich zaprosili do telewizora. Ich współpraca przy kampanii od samego początku przebiegała bardzo źle z powodu wielowektorowej, odwzajemnionej nienawiści. Oraz bezinteresownej zawiści.

​Oczywiście GTQX w wyniku wielkiej kłótni na spotkaniu założycielskim przestała istnieć, a jej członkowie spotykają się od tego czasu wyłącznie w sądach.

Social Media

Nagrody i wyróżnienia

 

© Wszelkie prawa zastrzeżone. Nie czytasz? Nie idę z Tobą do łóżka!

Artur Kawa 2011-2022