09 października 2023

📚 Jesienna uczta wydawnicza 🍂📖 | Nowości od wydawnictwa Novae Res | Amare

Tytuł: „Zacząć od nowa na Camden Roe 13
Autor: Agnieszka Martyka
Rodzaj literatury: Literatura kobieca
Data premiery: 05.10.2023.

Marzenia są na wyciągnięcie ręki. Trzeba tylko odważyć się żyć po swojemu i… kupić bilet w jedną stronę.

Anka Nieśpielak ma dość. Chce jak najszybciej uciec z Polski, zostawić za sobą byłego chłopaka i zaborczą matkę, której wydaje się, że najlepiej wie, czego potrzebuje jej córka. Wybór dziewczyny pada na małą, irlandzką miejscowość Camden, gdzie od kilku lat mieszka wraz z mężem jej przyjaciółka z dawnych lat, Dagmara. To właśnie w ich domu na osiedlu Camden Roe, pod pozornie pechowym numerem trzynaście, Anka zaczyna układać swoje życie na nowo. Szybko dowiaduje się, że miasteczko huczy od plotek o głośnym rozwodzie intrygującego pisarza z naprzeciwka – Connora Hannigana. Już po pierwszym spotkaniu z nim Anka dostrzega, jak bardzo różni się od mężczyzn, których wcześniej spotykała na swojej drodze. Zauroczona i pełna nadziei na nowy, tym razem udany związek, nie zauważa, że tymczasem pod dachem Camden Roe 13 rozgrywa się prawdziwy dramat…


 

Tytuł: „Jeszcze nie czas
Autor: Julia Kacprzak
Rodzaj literatury: Literatura młodzieżowa
Data premiery: 06.10.2023

Czy moc przyjaźni zdoła pokonać barierę życia i śmierci?

Maja, studentka medycyny, doświadczyła w swoim życiu wielu tragedii. W dzieciństwie straciła oboje rodziców i siostrę, a dorastanie w domu zastępczym przysporzyło jej kolejnych traumatycznych momentów. Teraz, kiedy udało jej się wyjść na prostą i odzyskać względny spokój, nieoczekiwanie spada na nią kolejny cios. Jej najlepsza przyjaciółka, Werka, trafia do szpitala i nikt nie jest w stanie przewidzieć, czy kiedykolwiek wybudzi się ze śpiączki. Maja, którą od jakiegoś czasu nawiedzają niepokojące sny, czuje, że to właśnie one mogą pomóc w uratowaniu Werki. Ale by sprostać temu wyzwaniu, będzie musiała ponownie zmierzyć się ze swoimi najbardziej bolesnymi wspomnieniami…


 

Tytuł: „Australijska Odyseja. Podróż po Czerwonym Lądzie
Autor: Anna Grycz, Kamil Grycz
Rodzaj literatury: Podróże
Data premiery: 09.10.2023

W Australii (podobno) wszystko chce cię zabić…

Australia – kontynent uznawany za egzotyczny, nieodkryty i… niebezpieczny. Czy słusznie?

W Australii zwykłe wyjście na balkon może zakończyć się spotkaniem oko w oko z pytonem zwisającym z poręczy. Z drugiej strony czasem trzeba przejechać tysiące kilometrów, by zobaczyć choćby strusia.

Autorzy spędzili w Australii ponad 2 lata i pokonali na tym kontynencie kilkadziesiąt tysięcy kilometrów. Dzięki temu mogli uważnie obserwować codzienne życie mieszkańców tego niezwykłego kraju. W swojej książce opisują australijskie cuda natury, wyjaśniają wciąż żywe legendy aborygeńskiej ludności i przedstawiają zderzenie kultur rdzennych oraz napływowych mieszkańców.


 

Tytuł: „Rewolucja krasnali
Autor: Rozalia Dmochowska
Rodzaj literatury: Literatura obyczajowa
Data premiery: 09.10.2023

Szaleństwo to jedyna szansa na powrót do normalności

W 2032 roku we Wrocławiu nikt już nie czuje się zdrowy. Po latach licznych pandemii przywódcy świata, chcąc zadbać o lepszą przyszłość dla ludzkości, wprowadzają nowe rozporządzenia i obowiązki. Szybko okazuje się, że pod płaszczykiem pracy na rzecz wspólnego dobra, przekształcają one zwykłe, codzienne życie w niebezpieczny tor przeszkód.

Najbardziej niepożądaną grupą społeczną stają się bezdomni – roznosiciele szkodliwych zarazków. Nazywani przez rząd krasnalami, ukrywają się w śmietnikach i starają się nie opuszczać swojego getta. Jednak tylko oni w tym mieście zdają się jeszcze czuć, oddychać, słuchać, patrzeć gdzieś dalej, gdzieś poza system.

Wrocław ma wciąż szansę na ratunek, jeśli zaufa niepoprawnym artystom w łachmanach. Czy nowe zagrożenie, poważniejsze niż chochliki, smoki, sierp, młot i wielka woda razem wzięte, stanie się dzięki ich działalności tylko mglistym wspomnieniem?


 

Tytuł: „Nowojorska fantasmagoria
Autor: Zebb Sander
Rodzaj literatury: Literatura obyczajowa
Data premiery: 10.10.2023

To książka dla skorych do wybaczania

Ta opowieść zrodziła się z fascynacji jej bohatera, żydowsko-południowoafrykańsko-amerykańskiego milionera, urodą poznanej w USA pięknej polskiej aktorki. To właśnie dla niej, enigmatycznie zwanej Dżiej Π, Zebb Sander nauczył się języka polskiego, by móc oddać jej hołd. Dżiej Π nie jest jego jedyną miłością. Przeciwnie: bohater nałogowo wikła się w kolejne miłostki i coraz bardziej ryzykowne przygody erotyczne. Kobiece wdzięki są mu bliższe niż mądrość wersetów Tory, a jego życie osobiste to moralne pole minowe, po którym stąpa emocjonalnie i psychicznie rozchwiany i niepewny siebie.

Po uporczywych walkach oraz wewnętrznych sporach o własną tożsamość, Zebb Sander w końcu staje przed próbą rozliczenia się ze swą obfitującą w barwne fantasmagorie dotychczasową egzystencją, a liczne rozterki religijne, filozoficzne, polityczne i uwarunkowania historyczne tylko pogłębiają dylematy towarzyszące mu w ustalaniu jego prawdziwego „ja”. Czy zatem wyobrażenia o sobie, w których tkwił przez długie dekady, pozwolą mu na szczery i ostateczny rachunek sumienia?


 

 

Tytuł: „Pod skrzydłami żurawi
Autor: Monika Cieluch
Rodzaj literatury: Literatura kobieca
Data premiery: 11.10.2023

Czasami nie rozumiemy drogi, którą podążamy, dopóki jej nie przejdziemy.

Olive Loughty, młoda doktor weterynarii, uciekła z rodzinnego miasteczka, by zacząć nowe życie w Bristolu. Na wieść o śmierci ostatniej bliskiej jej osoby, ciotki Rachel, postanawia raz jeszcze odwiedzić senne Horwell i pojawić się na pogrzebie krewnej. Podczas odczytania testamentu okazuje się, że ciotka zostawiła jej w spadku swój dom. Aby jednak móc go przyjąć, Olive musi mieszkać w nim przez co najmniej trzy lata. Kobieta decyduje się na przeprowadzkę i rozpoczyna remont, w którym pomaga jej spotkany na pogrzebie miejscowy dziwak, Flynn Sallow. Stroniący od ludzi, bojący się dotyku mężczyzna intryguje ją z każdym dniem coraz bardziej. Olive podejrzewa, że Flynn cierpi na fobię społeczną, ale specyficzne zachowanie Flynna ma zupełnie inną przyczynę. Przeciwko sobie mają przekleństwo i złorzeczenie, po swojej stronie jedynie miłość i krążące nad ich głowami żurawie.


 

Tytuł: „Kryptowaluty i świat wokół nich
Autor: Tomasz Kabarowski, Piotr Wójcik
Rodzaj literatury: Poradnik
Data premiery: 12.10.2023

Łatwy zysk często wiąże się z dużym ryzykiem. Zanim zatem zainwestujesz, sprawdź, czy wybrałeś właściwą drogę.

Chociaż niemal każdy z nas słyszał o kryptowalutach i orientuje się, na czym polega mechanizm ich funkcjonowania, pojęcie to ciągle budzi w nas tyle samo ciekawości, co sceptycyzmu. Warto zatem sięgnąć do poradnika, który nie tylko w przejrzysty sposób wyjaśnia, jak powstał ten tajemniczy system i z czego wynika jego innowacyjność, ale także jakie stwarza zagrożenia. Książka Piotra Wójcika i Tomasza Kabarowskiego wprowadza czytelnika w świat wirtualnych aktywów i udowadnia, że bezpieczne korzystanie z nich wcale nie jest takie skomplikowane – warto jednak najpierw poznać najważniejsze zagadnienia technologiczne, ekonomiczne i psychologiczne, które są nierozerwalnie związane

 


Podobał Ci się materiał? Możesz wesprzeć go na Patronite lub BuyCoffee

 

Grupa Twórcza Qlub Xsiążkowy

Grupę tworzyło kilka przypadkowo dobranych, sfrustrowanych indywiduów, które zapragnęły poklasku, pieniędzy i niezasłużonej sławy. I żeby ich zaprosili do telewizora. Ich współpraca przy kampanii od samego początku przebiegała bardzo źle z powodu wielowektorowej, odwzajemnionej nienawiści. Oraz bezinteresownej zawiści.

​Oczywiście GTQX w wyniku wielkiej kłótni na spotkaniu założycielskim przestała istnieć, a jej członkowie spotykają się od tego czasu wyłącznie w sądach.

Social Media

Nagrody i wyróżnienia

 

© Wszelkie prawa zastrzeżone. Nie czytasz? Nie idę z Tobą do łóżka!

Artur Kawa 2011-2022