21 lipca 2023

📚 Odkryj wakacyjne perełki literackie! 🌞📖 | Nowości od wydawnictwa Novae Res!

Tytuł: „Karmiciel wron”
Autor: A. A. Aurzadniczek
Wydawnictwo: Novae Res
Rodzaj literatury: Literatura obyczajowa
Data premiery: 24.07.2023


Opowieść o tym, co boleśnie nieuchronne.
Mikołaj jest samotnym, chorobliwie nieśmiałym chłopakiem, którego obsesją są kobiety idealne. Pragnie się wyrwać spod skrzydeł zaborczej i nadopiekuńczej matki. Udaje mu się zrealizować swój cel – znajduje pracę, wynajmuje pokój i zmienia miejsce zamieszkania. Odtąd jego życie będzie się toczyć wśród trzech młodych kobiet. Czy okażą się idealne?


Tytuł: „Szalony eksperyment”
Autor: Natalia Płatosz-Kisiel
Wydawnictwo: Novae Res
Rodzaj literatury: Literatura kobieca
Data premiery: 25.07.2023

Czy w świecie ogarniętym przez chaos znajdzie się miejsce na miłość?
Gdy świat opanowuje szaleństwo, ludzie tracą to, na czym zależy im najbardziej – bliskich, wolność, sens życia. Epidemia tajemniczej choroby powoduje, że ludzie odchodzą od zmysłów, a wszelkie normy moralne przestają mieć znaczenie. Niektórzy podejrzewają, że to nie przypadek – ktoś chce w wyrachowany sposób sterować ludzkimi umysłami… W sam środek tego szaleństwa przypadkiem wplątuje się para nieznajomych: Diana i Daniel. Opętany wizją zawładnięcia ludzkością naukowiec zamierza wykorzystać ich oboje do swoich przerażających eksperymentów. Czy będą w stanie zachować przytomność umysłu i wyrwać się z matni chemicznych halucynacji? Czy wspólnymi siłami uda im się stworzyć coś, co przetrwa rozpad świata, jaki znamy?


Tytuł: „Dźwięki samotności”
Autor: M. E. Kulesza
Wydawnictwo: Novae Res
Rodzaj literatury: Literatura obyczajowa
Data premiery: 27.07.2023

Gdy twoje życie jest jedną wielką awanturą, musisz w końcu trzasnąć drzwiami
Ostre rysy twarzy pijanego ojca i wściekłe wrzaski matki – te dwie rzeczy towarzyszyły Marlenie Chaosek przez całe dzieciństwo. Teraz, jako dorosła kobieta, próbuje podczas psychoterapii uporać się z dręczącymi ją traumami. Jednak uwolnienie się od toksycznej relacji z rodzicami okazuje się dużo trudniejsze, niż myślała – ciągle jest na każde ich zawołanie, choć mieszka z dala od domu. Pewnego dnia staje przed swoją życiową szansą: w zastępstwie za kolegę ma poprowadzić wywiad z prezydentem. Stan euforycznego pobudzenia, jaki niespodziewanie ją ogarnia, sprawia, że program zmienia się w tragikomedię, a ogólnopolską prasę obiegają jej dwuznaczne zdjęcia z prezydentem podczas gry w… Twistera. Od tej pory życiem Marleny zaczyna targać emocjonalny huragan, któremu towarzyszą wychodzące na jaw bolesne rodzinne tajemnice. Czy uda
się jej wyjść z niego cało?


Tytuł: „Niech świat zapłonie”
Autor: Mariusz Wajcher
Wydawnictwo: Novae Res
Rodzaj literatury: Sensacja
Data premiery: 28.07.2023


Świat, który znamy, przestanie kiedyś istnieć. Szybciej, niż się nam wydaje.
Lata dwudzieste XXI wieku. Wojna w Ukrainie dobiegła końca. Rosja, kolos na glinianych nogach, nie ma sił ani środków na dalsze forsowanie swoich imperialistycznych zapędów. Mimo że żadna ze stron konfliktu nie jest zadowolona z rezultatów, na świecie zapanował pozorny spokój.
Seria zamachów terrorystycznych w Nowym Jorku burzy odbudowany niedawno ład. Kiedy okazuje się, że jedną z ofiar jest żona prezydenta Briana Neilsona, żądza zemsty staje się wartością nadrzędną. Bliski Wschód płonie. Europa przygląda się dramatycznym wydarzeniom ze współczuciem, uśpiona fałszywym poczuciem bezpieczeństwa." Ale to tylko mrzonki. Gdzieś tam na wschodzie powstaje śmiały plan, który ma zachwiać znanym nam światem. Sprawdzian solidarności właśnie się rozpoczyna. Faza 1 wielkiego planu też, bo – jak się wkrótce okaże – wszyscy są tylko marionetkami w rękach pewnego Starca…

Grupa Twórcza Qlub Xsiążkowy

Grupę tworzyło kilka przypadkowo dobranych, sfrustrowanych indywiduów, które zapragnęły poklasku, pieniędzy i niezasłużonej sławy. I żeby ich zaprosili do telewizora. Ich współpraca przy kampanii od samego początku przebiegała bardzo źle z powodu wielowektorowej, odwzajemnionej nienawiści. Oraz bezinteresownej zawiści.

​Oczywiście GTQX w wyniku wielkiej kłótni na spotkaniu założycielskim przestała istnieć, a jej członkowie spotykają się od tego czasu wyłącznie w sądach.

Social Media

Nagrody i wyróżnienia

 

© Wszelkie prawa zastrzeżone. Nie czytasz? Nie idę z Tobą do łóżka!

Artur Kawa 2011-2022