21 czerwca 2023

📚 ZACZYTANY KONCERT ŻYCZEŃ 📚 | Nowości od wydawnictwa Novae Res!


Obraz zawierający
                            tekst,
                            instrument
                            muzyczny,
                            plakat, książka
                            Opis
                            wygenerowany
                            automatycznieTytuł: „Piąta pora roku”
Autorka: Iwona Dźwięga
Rodzaj literatury: literatura obyczajowa
Data premiery: 20.06.2023

Niech zabrzmi najpiękniejszy koncert, koncert życia…

Dla nowojorskiego wirtuoza skrzypiec, Alana Berensona, muzyka jest całym życiem. To właśnie ona daje mu siłę, by po każdym bolesnym upadku podnosić się i iść dalej własną drogą. Alan, któremu ręce coraz częściej odmawiają posłuszeństwa, drżąc i drętwiejąc, będzie musiał wkrótce stanąć przed najważniejszymi w życiu decyzjami. Diagnoza bowiem okazuje się bezlitosna. Muzyk, chcąc wykorzystać pozostały mu czas, postanawia udać się w retrospektywną podróż do miasta, z którego pochodził jego dziadek – Warszawy. Jednocześnie próbuje naprawić trudne rodzinne relacje i załagodzić dawne konflikty z bliskimi. Ale na to może już być za późno… „Piąta pora roku” to poruszająca powieść o gorzkim smaku sławy i jej konsekwencjach, a także o miłości do ludzi i sztuki, która czasem najsilniej objawia się w drobnych gestach.

 


 

Obraz zawierający
                            tekst, plakat,
                            ptak, książka
                            Opis
                            wygenerowany
                            automatycznieTytuł: „Żurawie rzężą żałośnie”
Autor: Adam Gosławski
Rodzaj literatury: literatura obyczajowa
Data premiery: 21.06.2023

Dobra powieść jest jak zwierciadło. Krzywe, oczywiście.

Baranów to miejscowość wyjątkowa, choć w swojej wyjątkowości podobna do wielu innych miast w Polsce. Jest Ojciec Założyciel, dobry duch wszystkich lokalnych inwestycji. Jest zakład przetwórczy z niemieckim kapitałem i komunistyczną historią. Jest i lokalna grupa trzymająca władzę, prężnie działający ksiądz i ekscentryczni staruszkowie, zajmujący się sobie tylko wiadomymi sprawami. W końcu są i obywatele – nękani codziennością, pomysłami z góry i z dołu, próbujący odnaleźć się w rzeczywistości, która w kraju znad takiej jednej rzeki wcale do najprostszych nie należy. Nawet w dobie kapitalizmu. Bo wszystko, co zostało opisane w tej książce, może się wydarzyć naprawdę. O ile już do tego nie doszło…

 

 


 

Obraz zawierający
                            tekst, projekt
                            graficzny,
                            plakat, Grafika
                            Opis
                            wygenerowany
                            automatycznieTytuł: „Tacy sami”
Autorka: Sandra Ewertowska
Rodzaj literatury: literatura przygodowa
Data premiery: 22.06.2023

Przeszłość nie kończy się nigdy

Ava budzi się po latach hibernacji. Jest jedną z grupy trzystu wybrańców, którzy przetrwali wybuch nuklearny. Teraz ich najważniejszym celem jest przygotowanie Ziemi do ponownego jej zamieszkania. Jednak dziewczyna odkrywa coraz więcej niepokojących szczegółów w funkcjonowaniu małej społeczności tych, którzy przeżyli. Świat na zewnątrz ich bezpiecznej Bazy nie wygląda na zniszczony przez wybuch bomby atomowej – to raczej ludzie, z którymi Ava wychodzi na powierzchnię, sprawiają wrażenie wyniszczonych wewnętrznie, jakby tylko ona pozostała przy zdrowych zmysłach. Czy skrawki dziwnych wspomnień, coraz częściej pojawiających się w jej głowie, pozwolą jej dotrzeć do źródła tajemniczych wydarzeń? Czy mężczyzna, którego uznała za wroga, może okazać się sprzymierzeńcem w poszukiwaniu prawdy i… przeszłości?

 


 

Obraz zawierający
                            tekst, plakat,
                            osoba, Ludzka
                            twarz Opis
                            wygenerowany
                            automatycznieTytuł: „Lata miłości”
Autorka: Anna Florescu
Rodzaj literatury: literatura obyczajowa
Data premiery: 26.06.2023

Dzikość serca. Bunt. I wolność, która prowadzi do... zniewolenia.

Lato 1967 roku miało trwać wiecznie. Kwiaty we włosach, muzyka, świat szalonych barw, koniec przestarzałych norm społecznych. Rewolucja. Trudno było oprzeć się nadciągającej z siłą huraganu wolności.
Celeste, wrażliwa artystyczna dusza, popłynęła z nową falą. Czuła się sobą. To był jej czas. Kontrakt z wytwórnią, płyta, miłość, seks, muzyka, alkohol i pierwsze doświadczenia z narkotykami. Rzeczywistość wirowała wszystkimi kolorami tęczy. Miała świat u stóp i gwiazdy w zasięgu ręki. Mogła wszystko. Tak jej się przynajmniej wydawało. A potem przyszła jesień. Kwiaty zwiędły, niebo zniknęło pod warstwą ciężkich chmur. Celeste już wie, że nie ma nic za darmo i że będzie musiała zmierzyć się z konsekwencjami swoich młodzieńczych decyzji. Jakie blizny zostawi w niej wolność, której tak pragnęła, a która okazała się największą życiową pułapką?

 


 

 

Obraz zawierający
                            tekst, plakat,
                            projekt
                            graficzny,
                            Grafika Opis
                            wygenerowany
                            automatycznieTytuł: „Dziewięć miesięcy i osiem dni”
Autor: Maga
Rodzaj literatury: literatura obyczajowa
Data premiery: 27.06.2023

Miłość, która przychodzi późno, bywa tą najpiękniejszą w życiu

Małżeństwo Małgorzaty nie legło nagle w gruzach, raczej ulegało powolnej erozji. Teraz, gdy rozstanie stało się faktem, kobieta dzieli swój czas między pracę zawodową a rozwijanie artystycznej pasji. Potrzebę bliskości realizuje głównie w relacjach z dwojgiem prawie dorosłych dzieci. Sama siebie postrzega jako kobietę spełnioną, która nie stroni od ludzi, ale też nie szuka nowego mężczyzny. Gdy jednak przypadkiem poznaje Łukasza, uzdolnionego prawnika, nie zadaje sobie pytania, czy kolejny związek to dobry pomysł. Choć nie wierzy w przeznaczenie, czuje, że zaczyna się spełniać jakaś magiczna przepowiednia. Łukasz – mężczyzna na wskroś racjonalny – doświadcza tego samego. Wzajemnej fascynacji nie towarzyszy snucie żadnych planów na przyszłość – oboje pragną nacieszyć się sobą tu i teraz. Czy oswoją lęk przed intensywnością tego uczucia? Jak potoczą się losy ich późnej miłości?

 


 

 

Obraz zawierający
                            tekst, plakat,
                            Okładka książki,
                            osoba Opis
                            wygenerowany
                            automatycznieTytuł: „Gimbaza”
Autor: Krzysztof Czewojsta
Rodzaj literatury: literatura młodzieżowa
Data premiery: 28.06.2023

Gdzie kończy się niewinność, tam zaczyna się… gimnazjum.

Łódź z początku dwudziestego pierwszego wieku to miasto kontrastów. Z jednej strony prężnie rozwijająca się aglomeracja, z drugiej – wciąż nierozwiązane problemy z ubóstwem i wykluczeniem społecznym. Właśnie do takiego środowiska trafia młody chłopak, przez rówieśników zwany Lektorem, przez matkę Niniusiem, a przez ojca Synkiem. Przeprowadzka do Łodzi to pierwsze tak poważne wyzwanie w jego dotychczasowym życiu. W nowej szkole Lektor będzie musiał wtopić się w tłum dzieciaków z rozbitych rodzin, nauczyć się dyskutować ze sfrustrowanymi nauczycielami i odpierać ataki kiboli, których interesuje odpowiedź na tylko jedno pytanie: „Widzew czy ŁKS?”. Życie przygotowało dla niego trudną lekcję, którą zapamięta na zawsze. Czy na przekór otaczającej go beznadziei uda mu się zachować niezależność i szacunek do siebie?
 

Grupa Twórcza Qlub Xsiążkowy

Grupę tworzyło kilka przypadkowo dobranych, sfrustrowanych indywiduów, które zapragnęły poklasku, pieniędzy i niezasłużonej sławy. I żeby ich zaprosili do telewizora. Ich współpraca przy kampanii od samego początku przebiegała bardzo źle z powodu wielowektorowej, odwzajemnionej nienawiści. Oraz bezinteresownej zawiści.

​Oczywiście GTQX w wyniku wielkiej kłótni na spotkaniu założycielskim przestała istnieć, a jej członkowie spotykają się od tego czasu wyłącznie w sądach.

Social Media

Nagrody i wyróżnienia

 

© Wszelkie prawa zastrzeżone. Nie czytasz? Nie idę z Tobą do łóżka!

Artur Kawa 2011-2022