23 października 2023

📚Jesień na Stronach Książek🍂📖| Nowości od wydawnictwa Novae Res!

Tytuł: „Spotkamy się we śnie”
Autorzy: Marta Jednachowska, Jolanta Kosowska
Rodzaj literatury: Literatura kobieca
Data premiery: 20.10.2023.

Istnieją rzeczy, których nawet nie potrafimy sobie wyobrazić.

Oliwia, młoda autorka powieści romantycznych, odczuwa coraz większe niezadowolenie ze swojego życia. Problemy rodzinne i brak sukcesów literackich to tylko część jej zmartwień.

Najwięcej frustracji przysparza jej relacja z Czarkiem, która zupełnie nie przypomina ognistych romansów, jakie Oliwia opisuje w swoich książkach. W ich sypialni od dawna wieje chłodem, a Czarek zdaje się robić wszystko, by każdą chwilę spędzać w zaciszu własnego biura.

Szukając ucieczki od codziennych problemów, Oliwia zaczyna eksperymentować ze świadomym śnieniem. Fantastyczne, szalone sny przynoszą jej zapomnienie i ulgę. W każdym z nich pojawia się jednak tajemniczy mężczyzna o imieniu Miron, który z biegiem czasu staje się zadziwiająco realny. Wkrótce rzeczywistość zaczyna się niebezpiecznie mieszać z wytworami kobiecej wyobraźni…


Tytuł: „Smaran. Kolory Indii”
Autor: Magdalena Stępień
Rodzaj literatury: Podróże
Data premiery: 23.10.2023

Poznaj piękno południowych Indii oczami młodej Europejki!

Dla Dominiki właśnie zaczyna się najbardziej egzotyczna przygoda życia: praktyki w firmie Pride Estates w Bengaluru. Dziewczyna doskonale zdaje sobie sprawę, że Indie to kraj kontrastów i nierówności społecznych, które mogą być dla niej trudne do zaakceptowania, a jednak rzeczywistość i tak ją zaskakuje. Każdy kolejny dzień spędzony w Bengaluru jest wyzwaniem i lekcją, podczas której Dominika zgłębia tutejszą kulturę, historię i tradycję. Dziewczyna poznaje mentalność Hindusów, uczy się, co wolno, a czego absolutnie nie, i zaczyna dostrzegać piękno w różnorodności i odmienności od europejskich zwyczajów. A i okazji do gorących romansów nie brakuje…


Tytuł: „Po drugiej stronie mostu”
Autor: Edgar Hryniewicki
Rodzaj literatury: Fantasy
Data premiery: 23.10.2023

Każdy wybór niesie za sobą nieodwracalne konsekwencje.

Wyniszczająca wojna z Południem wciąż trwa, a Mins chciałby już zakończyć trwającą o wiele za długo tułaczkę. Marzy o powrocie do Thornis i rozpoczęciu z ukochaną Tulelią nowego rozdziału w życiu. Najpierw jednak musi wyrównać porachunki z Czarnymi Kotami, bo wie, że dopóki organizacja nie upadnie, on nie będzie mógł czuć się w pełni bezpieczny. By zminimalizować ryzyko czyhające na rodzinnej wyspie, Mins potrzebuje sojusznika. Znajduje go w osobie Gwalberta Gurdenca, dla którego zaczyna pracować. Dręczy go wiele wątpliwości, pamięta o swoich błędach, ale zdaje sobie sprawę, że dzięki tej współpracy będzie miał zapewnioną ochronę. Musi tylko wykonywać wszystkie zlecone mu zadania – w tym zostać twarzą powstania przeciwko władzy.

Czy Minsowi uda się w końcu uciec od przeszłości i wrócić do normalności, której tak pragnie?


Tytuł: „Pani La Muerte”
Autor: Aleksandra Komorowska
Rodzaj literatury: Thriller
Data premiery: 24.10.2023

Krwawe azteckie rytuały w podziemiach łódzkiej willi.

Amelia jest przywódczynią pradawnego, azteckiego Zakonu Krwawego Księżyca. Za czasów jej panowania zaczyna spełniać się przepowiednia o końcu zakonu. Członkinie giną okrutną śmiercią, a nagrania z egzekucji dostarczane są ich przywódczyni. Wkrótce okazuje się, że mroki przeszłości skrywają znacznie więcej tajemnic. Amelia zbyt wiele razy rozwścieczyła boga, któremu służy, by móc liczyć na akt łaski.

Walka o istnienie zakonu nie toczy się tylko pomiędzy seryjnym mordercą i Amelią. Bezlitosny Mroczny Pan również pragnie wymierzyć sprawiedliwość, a prawa rządzące światem Azteków są brutalne i krwawe. Każde przewinienie musi spotkać kara. Czy Amelii uda się oszukać przeznaczenie i ujść cało z tej rozgrywki na śmierć i życie?


Tytuł: „Opowieść”
Autor: Agata Cieszyńska
Rodzaj literatury: Fantasy
Data premiery: 27.10.2023

Tam, gdzie lęk odbiera dech, ulgę przynosi zrozumienie.

Tytus to młody mężczyzna, student, który mieszka z rodziną we wsi o nazwie Kamienna Góra. Pewnego dnia zaczyna dostrzegać wokół siebie trudne do wyjaśnienia zjawiska. Jak to możliwe, by człowiek posiadł moc zatrzymywania czasu i teleportacji? Spokojne życie Tytusa, jego kuzynki Igaliny i ich bliskich zmienia się w podróż po przeznaczenie. Wyprawiają w nią Tytusa jego dziadkowie, informując go podczas wigilijnej nocy, że jest magiczną istotą, aureusem, i przekazując ekwipunek wraz z wyjątkową mapą. Młody aureus wyrusza w drogę do skalistego lasu. Czekają na niego liczne niebezpieczeństwa, spotkania z mrocznymi siłami i bezlitosnymi wrogami. Czy uda mu się przetrwać w rzeczywistości tak różnej od tego, co mu dobrze znane?


Tytuł: „Być opiekunem dziecka”
Autor: Iwona Zarębska
Rodzaj literatury: Poradnik
Data premiery: 30.10.2023

Dziecko, jak każdy człowiek, potrzebuje wsparcia i miłości. Czy wiesz, jak je zapewnić?

Studiujesz pedagogikę, pracujesz w żłobku lub przedszkolu, a może po prostu chcesz być bardziej świadomym rodzicem? Przed tobą prawdziwa skarbnica wiedzy dotyczącej fachowej opieki nad dzieckiem. Iwona Zarębska, dzieląc się swoim wieloletnim doświadczeniem zawodowym, podpowiada, jak zapewnić najmłodszym optymalne warunki do poznawania siebie i świata. W tej napisanej przystępnym językiem publikacji znajdziesz cenne informacje z zakresu rozwoju psychoruchowego i psychospołecznego dziecka od wieku niemowlęcego do 4-5 roku życia, wzbogacone o kwestie medyczne i prawne, a także poznasz wiele sprawdzonych metod opieki nad maluchem i sposobów na zabawę z nim. Oto książka, dzięki której dowiesz się, czego tak naprawdę potrzebuje dziecko w pierwszych latach życia!


Tytuł: „Spójrz na świat inaczej”
Autor: Piotr Klimek
Rodzaj literatury: Poradnik
Data premiery: 30.10.2023

Odkryj rzeczywistość, która zależy wyłącznie od Ciebie!

Autor „Drugiej strony twojego życia” przekonuje, że wszystko zależy od tego, w jaki sposób postrzegamy swoje otoczenie. To przecież my definiujemy, co jest dla nas dobre, a co złe, i tylko my możemy zadecydować, które problemy są naprawdę istotne, a które tkwią jedynie w naszej głowie. Żeby to jednak zrobić, trzeba nauczyć się patrzeć na życie inaczej: w szerszej perspektywie, bez uprzedzeń i negatywnych emocji.

Ten nieoczywisty, pełen błyskotliwych spostrzeżeń i odważnych pomysłów poradnik pomoże ci wzmocnić poczucie własnej wartości, zrozumieć układy społeczne, w których tkwi każdy z nas, i przestać się im bezkrytycznie podporządkowywać. Czy znajdziesz w sobie odwagę, by zburzyć dotychczasowy porządek i odkryć drugą stronę twojego życia?


Tytuł: „Zapach prochu i lawendy”
Autor: Mariusz Gładzik
Rodzaj literatury: Powieść historyczna
Data premiery: 31.10.2023

Wojna dla każdego pisze zupełnie inną historię.

Józef do końca życia będzie wspominał dzień, w którym stracił wszystko.

Wybuch wojny pokrzyżował mu plany na przyszłość, pozbawił go ukochanego domu i odebrał miłość. Jako wrażliwy, młody chłopak nie miał szans w starciu z wielką historią. Wbrew sobie porzucił więc to, co znał, założył mundur i ruszył w świat, by walczyć z wrogiem. W tej podróży tęsknota nie opuszcza go na krok

Po wojnie Józef na stałe osiedla się na dalekich Ziemiach Odzyskanych i stara się wieść normalne życie. Jednak kiedy na jego drodze niespodziewanie staje Karl, Niemiec poszukujący domu, z którego został niegdyś wypędzony, mężczyzna musi ponownie zmierzyć się z bolesnymi wspomnieniami.

Czy uda mu się pogodzić z przeszłością i wybaczyć tym, którzy odebrali mu wszystko, co kochał?

 


Podobał Ci się materiał? Możesz wesprzeć go na Patronite lub BuyCoffee

 

Grupa Twórcza Qlub Xsiążkowy

Grupę tworzyło kilka przypadkowo dobranych, sfrustrowanych indywiduów, które zapragnęły poklasku, pieniędzy i niezasłużonej sławy. I żeby ich zaprosili do telewizora. Ich współpraca przy kampanii od samego początku przebiegała bardzo źle z powodu wielowektorowej, odwzajemnionej nienawiści. Oraz bezinteresownej zawiści.

​Oczywiście GTQX w wyniku wielkiej kłótni na spotkaniu założycielskim przestała istnieć, a jej członkowie spotykają się od tego czasu wyłącznie w sądach.

Social Media

Nagrody i wyróżnienia

 

© Wszelkie prawa zastrzeżone. Nie czytasz? Nie idę z Tobą do łóżka!

Artur Kawa 2011-2022