16 lutego 2024

🕺Pójdź w tango z Piotrem C. | PREMIERA książki „Ostatnie tango”

Taniec z przeznaczeniem


Autor Pokolenia Ikea powraca tanecznym krokiem. Tym razem Piotr C. wysyła Ci zaproszenie na parkiet, którego nie możesz odrzucić.
Życie Drwala jest wypełnione mało znaczącymi relacjami, narkotykami i próbami ucieczki od rzeczywistości. Wytrwale odlicza dni do własnego końca, ale gdy los podsuwa mu okazję, która choć na chwilę wyrwie go z monotonicznego rytmu, taksówkarz decyduje się zaszaleć, jak jeszcze nigdy.

Trzy kobiety.
Narkotyki.
Wielka wygrana.
I zdrada.

Kiedy Drwalu, dawny zawodnik, kibol i gangster, kończy odsiadkę i zostaje taksówkarzem, jego życie staje się mierne i nudne. Nie dodają mu barw ani drobna dealerka narkotykami, ani kobiety, które bierze do łóżka, ani tabletki, które losuje ze słoika. W końcu czterdziestoczteroletni Drwalu ma dość. Postanawia znaleźć sposób, by zadać sobie śmierć szybko i skutecznie. Wyznacza datę rozstania ze światem i wtedy wszystko się komplikuje: wygrywa los na loterii i postanawia ostatni raz przed śmiercią zaszaleć w Warszawie.

A jeśli musisz żyć w Kombinacie,
A jeśli musisz jeździć taksówką,
A jeśli handlujesz narkotykami,
A jeśli zostało ci osiem dni życia,
I wszyscy na ciebie polują…
Co robisz?

Zamykam drzwi od chałupy. Wiem, że tu już nie wrócę.
Nie mam zamiaru o tym myśleć.
O niczym nie mam zamiaru myśleć.
Czas na ostatnie wakacje mojego życia.
W Kombinacie została mi do zrobienia tylko jedna rzecz.

Poczuj rytm wielkiego miasta. Podążaj tanecznym krokiem za Drwalem w stronę nieuchronnego końca.


Książka ukazała się nakładem wydawnictwa Novae Res i jest dostępna w sprzedaży na stronie: https://bit.ly/Ostatnie_tango


Podobał Ci się materiał? Możesz wesprzeć go na Patronite lub BuyCoffee

 

Grupa Twórcza Qlub Xsiążkowy

Grupę tworzyło kilka przypadkowo dobranych, sfrustrowanych indywiduów, które zapragnęły poklasku, pieniędzy i niezasłużonej sławy. I żeby ich zaprosili do telewizora. Ich współpraca przy kampanii od samego początku przebiegała bardzo źle z powodu wielowektorowej, odwzajemnionej nienawiści. Oraz bezinteresownej zawiści.

​Oczywiście GTQX w wyniku wielkiej kłótni na spotkaniu założycielskim przestała istnieć, a jej członkowie spotykają się od tego czasu wyłącznie w sądach.

Social Media

Nagrody i wyróżnienia

 

© Wszelkie prawa zastrzeżone. Nie czytasz? Nie idę z Tobą do łóżka!

Artur Kawa 2011-2022