Gdy myślisz o kobietach, które miały realny wpływ na losy świata, ile z nich potrafisz wymienić z imienia i nazwiska? Marię Skłodowską-Curie, Joannę d ’Arc, Katarzynę Wielką, Margaret Thatcher i… trudno wskazać kogoś jeszcze.
 
A przecież takich kobiet było znacznie więcej!
 
Artystki, pisarki, naukowczynie, polityczki, psycholożki, filozofki, a nawet jedna morderczyni – wyjątkowe kobiety, które wpłynęły na losy świata. Historia pełna jest kobiet, które zostały zepchnięte do ról żon sławnych mężczyzn, ich muz, asystentek, opiekunek, ale z ich dokonań świat czerpał i czerpie pełnymi garściami. Awanturnice i działaczki walczące o prawa mniejszości. Dzielne, dumne i utalentowane. Zmarginalizowane, wyklęte albo zapomniane w patriarchalnej rzeczywistości. Niezwykłe!
 
Już 9 marca premierę będzie miała książka Niezwykłe. 366 kobiet, które zmieniły bieg historii.
 
Jo Bell, Tania Hershma, Ailsa Holland - autorki tego swoistego kalendarium postanowiły przywrócić równowagę opowieściom o przeszłości i dać głos kobietom: tym dobrym i złym, szlachetnym i kierującym się mniej idealistycznymi pobudkami, wszystkim, których nie uwzględniono w podręcznikach historii lub o których opowiedziano za mało – od Dorii Shafik po Beyoncé, od Lillian Bilocci po Marię Kaczyńską. Pamiętając o nich, mamy szansę uzyskać wiarygodny obraz świata, w którym żyjemy.
 
Czas przywrócić kobiety na karty historii, dzień po dniu.
#zapowiedź #Niezwykłe #366kobietktórezmieniłybieghistorii #ZnakKoncept

366 kobiet, które zmieniły bieg historii

18 lutego 2022

Grupa Twórcza Qlub Xsiążkowy

Grupę tworzyło kilka przypadkowo dobranych, sfrustrowanych indywiduów, które zapragnęły poklasku, pieniędzy i niezasłużonej sławy. I żeby ich zaprosili do telewizora. Ich współpraca przy kampanii od samego początku przebiegała bardzo źle z powodu wielowektorowej, odwzajemnionej nienawiści. Oraz bezinteresownej zawiści.

​Oczywiście GTQX w wyniku wielkiej kłótni na spotkaniu założycielskim przestała istnieć, a jej członkowie spotykają się od tego czasu wyłącznie w sądach.

Social Media

Nagrody i wyróżnienia

 

© Wszelkie prawa zastrzeżone. Nie czytasz? Nie idę z Tobą do łóżka!

Artur Kawa 2011-2022