11 lipca 2024

A gdyby tak przerobić sklep mięsny na biblioekę?

Tak! W Drezdenku to możliwe!

Biblioteka w Drezdenku znana jest z nietypowej kadry, w której znajduje się kot Szekspir. Ostatnio instytucja ta zwróciła się do władz miasta z prośbą o pomoc w ratowaniu starego sklepu mięsnego, który znajduje się w położonej niedaleko kamienicy. Pomoc uzyskała i w efekcie już wkrótce będzie prowadzić działalność kulturalną w pięknych wnętrzach secesyjnego sklepu, najprawdopodobniej jedynego w Polsce zachowanego w tak doskonałym stanie.

Mieszkańcy Drezdenka z pewnością kojarzą dawny sklep mięsny przy ulicy Poniatowskiego. Z pewnością wiele osób może pamiętać go jeszcze z czasu funkcjonowania. Niewątpliwie bogato zdobione wnętrza sklepu zachwycały klientów.

Ja również czuję zachwyt…

Okazuje się, że oprócz walorów estetycznych, sklep stanowi unikatowy zabytek w skali całego kraju, o czym informuje Wojewódzki Konserwator Zabytków.

Po przeprowadzonych z mieszkańcami Drezdenka konsultacjami, dyrekcja lokalnej biblioteki wystosowała do władz miasta wniosek o wykupienie tego zabytkowego obiektu z przeznaczeniem lokalu na prowadzenie działalności bibliotecznej.

Jak pisze na swoim facebooku Biblioteka Publiczna w Drezdenku: "Chcemy w nim utworzyć całoroczny Punkt Informacji Turystycznej oraz prowadzić działalność kulturalną, by w ten sposób uchronić secesyjny unikat i jednocześnie pięknie promować nasz region".

Dzięki przychylności władz miasta oraz obecnego właściciela trwają procedury związane z wykupem i przekazaniem sklepu na te cele.

  

 

A Wy co sądzicie na ten temat? 
Czy plan wykupu secesyjnego sklepu i przeznaczenie go na działalność kulturalną, to dobry pomysł?

 


Podobał Ci się materiał? Możesz wesprzeć go na Patronite lub BuyCoffee

 

Grupa Twórcza Qlub Xsiążkowy

Grupę tworzyło kilka przypadkowo dobranych, sfrustrowanych indywiduów, które zapragnęły poklasku, pieniędzy i niezasłużonej sławy. I żeby ich zaprosili do telewizora. Ich współpraca przy kampanii od samego początku przebiegała bardzo źle z powodu wielowektorowej, odwzajemnionej nienawiści. Oraz bezinteresownej zawiści.

​Oczywiście GTQX w wyniku wielkiej kłótni na spotkaniu założycielskim przestała istnieć, a jej członkowie spotykają się od tego czasu wyłącznie w sądach.

Social Media

Nagrody i wyróżnienia

 

© Wszelkie prawa zastrzeżone. Nie czytasz? Nie idę z Tobą do łóżka!

Artur Kawa 2011-2022