22 sierpnia 2023

After Steve. Jak Apple zgarnęło biliony i straciło duszę

Doskonały reportaż Trippa Mickle’a odsłania kulisy wielkiego biznesu i funkcjonowania ikonicznej marki. 

 

Wciągająca opowieść. Prawdziwe osiągnięcie dziennikarskie w świetle kultury tajemniczości Apple. After Steve zabiera czytelników w głąb monolitycznej firmy.  Washington Post

 

Wnikliwy debiut, bezlitosne spojrzenie na firmę po erze Steve'a Jobsa... O Jobsie i Apple napisano już wiele, ta książka wyróżnia się sprytnym spojrzeniem na to, jak i dlaczego zmieniła się kultura firmy. Zarówno wielbiciele Apple, jak i sceptycy znajdą tu wiele do rozważenia.     

   Publishers Weekly

Steve Jobs zmarł w 2011 roku. Wielu twierdziło, że bez niego Apple czeka szybki upadek.

W 2018 roku Apple, jako pierwsza amerykańska firma, zostało wycenione na bilion dolarów.

Po śmierci Steve’a Jobsa za sterami Apple stanęli Tim Cook i Jony Ive. Cook, który przyczynił się do uratowania firmy przed bankructwem, objął funkcję CEO. Jony Ive, którego wielu uważa za duchowego spadkobiercę Jobsa, został głównym projektantem.

Tak rozpoczyna się porywająca opowieść o walce o władzę, która rozgorzała w Apple po śmierci założyciela firmy. Tripp Mickle odsłania kulisy wielkiego biznesu, relacjonuje dworskie intrygi, pałacowe przewroty i zmagania z bezlitosną konkurencją. Głównymi bohaterami korporacyjnego dramatu są namaszczeni przez Jobsa Cook i Ive.

W zaledwie siedem lat osierocona firma wdarła się na szczyt. Za jaką cenę?


Podobał Ci się materiał? Możesz wesprzeć go na Patronite lub BuyCoffee

 

Grupa Twórcza Qlub Xsiążkowy

Grupę tworzyło kilka przypadkowo dobranych, sfrustrowanych indywiduów, które zapragnęły poklasku, pieniędzy i niezasłużonej sławy. I żeby ich zaprosili do telewizora. Ich współpraca przy kampanii od samego początku przebiegała bardzo źle z powodu wielowektorowej, odwzajemnionej nienawiści. Oraz bezinteresownej zawiści.

​Oczywiście GTQX w wyniku wielkiej kłótni na spotkaniu założycielskim przestała istnieć, a jej członkowie spotykają się od tego czasu wyłącznie w sądach.

Social Media

Nagrody i wyróżnienia

 

© Wszelkie prawa zastrzeżone. Nie czytasz? Nie idę z Tobą do łóżka!

Artur Kawa 2011-2022