17 marca 2023

"Będzie lepiej" - zaproszenie na spotkanie z Miką Urbaniak

22 marca nakładem wydawnictwa Znak Literanova ukaże się książka Będzie lepiej. Mika Urbaniak szczerze o uzależnieniu, chorobie i miłości Miki Urbaniak i Magdaleny Adaszewskiej.

Dzień później, 23 marca, zapraszamy Państwa na spotkanie z Miką Urbaniak i Magdaleną Adaszewską, które poprowadzi Marcin Kozłowski. Spotkanie odbędzie się w Terminalu Kultury Gocław przy ul. Jana Nowaka Jeziorańskiego 24 (sala 207) o godz. 17:30. 

Spotkanie zrealizowane będzie w ramach cyklu "Otwarte głowy" organizowanego przez Blibliotekę Publiczną im. J.Z. Rumla.

Ponieważ liczba miejsc jest ograniczna uprzejmie proszę o informację tych z Państwa, którzy są zainteresowani udziałem w wydarzeniu.

Niczego nie będę ukrywać”

Mika wychowywała się w blasku reflektorów skierowanych na jej sławnych rodziców: Urszulę Dudziak i Michała Urbaniaka. Nikt nie wiedział o tym, jak bardzo czuła się samotna. Alkohol szybko stał się jej pocieszeniem i ucieczką od codzienności.

Chwilami bywało naprawdę dobrze, czuła się szczęśliwa, brylowała wśród znajomych, pędziła za miłością.

I nagle pojawiały się lęk i wszechogarniający ból. Nie pomagał już nawet alkohol.

Pragnęła tylko, żeby wszystko zniknęło.

O chorobie Mika wspomniała po raz pierwszy przypadkiem, będąc w manii. Teraz już z pełną świadomością i mocą mówi o diagnozie: choroba afektywna dwubiegunowa.

Wraz z Miką, przez ponad 20 lat, chorowała cała jej rodzina.

Mika Urbaniak w pierwszej tak szczerej rozmowie opowiada o swoim uzależnieniu, chorobie i miłości, która uratowała jej życie. 

„Uratowałam siebie też ja sama, kiedy zrozumiałam, jak bardzo chcę żyć”

O AUTORKACH:

Mika Urbaniak

Piosenkarka, autorka tekstów i muzyki, malarka. Córka ikon jazzu, Urszuli Dudziak i Michała Urbaniaka.

Eksperymentuje z różnymi stylami muzyki, od popu i jazzu, przez hip-hop i rap, po neo-soul, R&B oraz blues. Od lat koncertuje na całym świecie. Występowała z takimi artystami jak: Andrzej Smolik, Lenny White, Tom Browne, Al McDowell, Richard Bona, Grzegorz Markowski, Hiram Bullock, a także z Quincy'm Jonesem i jego big bandem, u boku m.in. Chaki Khan. 

Swój pierwszy solowy album Closer stworzyła z Troyem Millerem, który współpracował m.in. z Amy Winehouse. W 2010 roku krążek został nagrodzony Fryderykiem za najlepszy album. Uznanie zdobyły także jej późniejsze płyty Follow You, Once in a Lifetime oraz najnowszy Art Pop, które wyprodukowała razem z Victorem Daviesem.

Jako malarkę wyróżnia ją niesamowita wrażliwość na światło i cień, która znajduje ujście w wibrującej kolorystyce jej obrazów. Prace Miki prezentowane są na wielu wystawach.

Magdalena Adaszewska

Pisarka, dziennikarka, felietonistka. Autorka dwóch książkowych portretów – Igi Cembrzyńskiej Mój intymny świat oraz Tadeusza Plucińskiego Na wieki wieków amant. 

Jest także autorką serii thrillerów: Balsamistka, Córeczka i Ojciec. Prawa filmowe do serii zostały sprzedane jednej z kluczowych stacji telewizyjnych. 

Była dziennikarką telewizyjną oraz redaktorką w licznych magazynach dla kobiet, takich jakm.in.: „Twój STYL”, „Elle”, „Pani”. Specjalizuje się również w tekstach publicystycznych poświęconych zagadnieniom z zakresu psychologii i socjologii.

Pisanie jest jej największa pasją. 

Grupa Twórcza Qlub Xsiążkowy

Grupę tworzyło kilka przypadkowo dobranych, sfrustrowanych indywiduów, które zapragnęły poklasku, pieniędzy i niezasłużonej sławy. I żeby ich zaprosili do telewizora. Ich współpraca przy kampanii od samego początku przebiegała bardzo źle z powodu wielowektorowej, odwzajemnionej nienawiści. Oraz bezinteresownej zawiści.

​Oczywiście GTQX w wyniku wielkiej kłótni na spotkaniu założycielskim przestała istnieć, a jej członkowie spotykają się od tego czasu wyłącznie w sądach.

Social Media

Nagrody i wyróżnienia

 

© Wszelkie prawa zastrzeżone. Nie czytasz? Nie idę z Tobą do łóżka!

Artur Kawa 2011-2022