11 maja 2024

Błażej Kronic "Tomek i Opelele. Droga smoka" - magia i przygoda dla starszych dzieciaków

Nareszcie dni zrobiły się dłuższe, jest coraz jaśniej i cieplej. Wyciągamy rowery, koce piknikowe i - czy to duzi czy mali - ruszamy w świat:) Młodziutki bohater książki Błażeja Kronica "Tomek i Opelele. Droga smoka" także będzie miał okazję doświadczyć wielkiej przygody. Pozna czym są wyzwania, odwaga i strach. Doświadczy trudności i zyska ciekawych przyjaciół...

W magicznym świecie Siedmiu Królestw.

Tomek Gardnier ma jedenaście lat i niedługo ma rozpocząć wakacje. Daleko mu jednak do beztroski – jego tata jest chory i z tego powodu rodzice decydują się przenieść z miasta na wieś.

Dom, który postanawiają obejrzeć, znajduje się w malowniczej dolinie. Jego właściciele to panBernard i jego żona Miriam, bardzo sympatyczni i dystyngowani starsi państwo. W trakcieoglądania domu dzieje się coś niezwykłego: Tomek dostrzega, że rzeźbiona noga jednego z meblizaczyna się poruszać... A to zaledwie początek niesamowitych wydarzeń, jakie będą miały miejscew nowym domu.Tomek dowiaduje się, że może pomóc tacie. Aby to zrobić, musi podążyć Drogą Smoka, magiczną,prastarą ścieżką, pełną przygód i ryzyka.

 


Podobał Ci się materiał? Możesz wesprzeć go na Patronite lub BuyCoffee

 

Grupa Twórcza Qlub Xsiążkowy

Grupę tworzyło kilka przypadkowo dobranych, sfrustrowanych indywiduów, które zapragnęły poklasku, pieniędzy i niezasłużonej sławy. I żeby ich zaprosili do telewizora. Ich współpraca przy kampanii od samego początku przebiegała bardzo źle z powodu wielowektorowej, odwzajemnionej nienawiści. Oraz bezinteresownej zawiści.

​Oczywiście GTQX w wyniku wielkiej kłótni na spotkaniu założycielskim przestała istnieć, a jej członkowie spotykają się od tego czasu wyłącznie w sądach.

Social Media

Nagrody i wyróżnienia

 

© Wszelkie prawa zastrzeżone. Nie czytasz? Nie idę z Tobą do łóżka!

Artur Kawa 2011-2022