03 lipca 2024

Boskie. Włoszki, które uwiodły świat

Zapalczywe, namiętne, kochliwe. Bezwzględne, podstępne, próżne. Oto boskie Włoszki, które pokochał świat!

 

Monica, piękna dziewczyna z małego umbryjskiego miasteczka, w filmach gra święte, królowe, żonę faraona, naukowca, szpiega, ladacznice – nawrócone i tymczasowe, operową divę, czarownicę i samą siebie.

Gdziekolwiek na świecie powiesz „włoska aktorka”, odpowiedzią będzie właśnie ona.

Nowe wydanie pierwszej książki o Włoszkach, w której nie znajdziesz Sophii Loren. Ale Monica Bellucci już tu jest!

 

Maciej A. Brzozowski – italianista, tłumacz, dziennikarz. Jako Dr Jekyll zajmuje się public relations. Jako Mr Hyde pisze o Włoszech i o Włochach, tłumaczy książki i oswaja z problemami savoir vivre’u. Swoje książki nieodmiennie poświęca mieszkankom i mieszkańcom Półwyspu Apenińskiego. Najchętniej tłumaczy powieści historyczne Andrei Camilieriego i przybliża sylwetki najbardziej fascynujących Włoszek i Włochów.

"Boskie. Włoszki, które uwiodły świat"

Premiera: 17.07.2024

Patronat medialny: Twój Styl

 


Podobał Ci się materiał? Możesz wesprzeć go na Patronite lub BuyCoffee

 

Grupa Twórcza Qlub Xsiążkowy

Grupę tworzyło kilka przypadkowo dobranych, sfrustrowanych indywiduów, które zapragnęły poklasku, pieniędzy i niezasłużonej sławy. I żeby ich zaprosili do telewizora. Ich współpraca przy kampanii od samego początku przebiegała bardzo źle z powodu wielowektorowej, odwzajemnionej nienawiści. Oraz bezinteresownej zawiści.

​Oczywiście GTQX w wyniku wielkiej kłótni na spotkaniu założycielskim przestała istnieć, a jej członkowie spotykają się od tego czasu wyłącznie w sądach.

Social Media

Nagrody i wyróżnienia

 

© Wszelkie prawa zastrzeżone. Nie czytasz? Nie idę z Tobą do łóżka!

Artur Kawa 2011-2022