23 kwietnia 2022

Brawurowy thriller polityczny pióra Roberta Kilena, dziennikarza radiowego i telewizyjnego, autora „Krwi Illapa” i „Czarta”. 

Premier ma uroczyście przeciąć wstęgę na otwarciu największego w Europie wodnego parku rozrywki. To świetna okazja, żeby podbić słupki popularności. I to on pod czujnym okiem kamer uruchomi gigantyczny kran, który napełni baseny wodą. Wszystkie obiektywy zwrócone są w jego stronę. Pada zdanie o polskim rządzie, który wspiera rodzimych przedsiębiorców, jego szef przekręca kurek…

Ale zamiast wody operatorzy rejestrują, jak z kranu leci wartka struga krwawej cieczy. Siec i tabloidy krzyczą tytułami „premier ma krew na butach!”.  A Furia, czyli przebojowa, bystra i piękna dziennikarka Anna Krolen, która pracuje dla niezależnego internetowego portalu informacyjnego, stawia tezę, że to zwykły chwyt PR-owy, mający w ten szokujący, ale nie dający się zignorować sposób wypromować nowe miejsce. A jednak się myli. Kiedy chmara owadów uniemożliwia emisję głównego wydania wiadomości jednej ze stacji, a pracę sejmu paraliżuje inwazja… żab, staje się jasne, że trzeba odnaleźć związek między polską polityką - a egipskimi plagami.

Tym szybciej, że ostatnia to Śmierć Pierworodnych. A premier właśnie spodziewa się dziecka… Furia chcąc upolować dobry tematy wplątuje się w sprawę, którą spróbuje rozwiązać razem z ABW. Zaczyna się pościg za domniemanym terrorystą, który w bardzo widowiskowy sposób postanowił wytłumaczyć współczesnym, na czym polegały biblijne klęski.  

A czy rzeczywiście w tym wszystkim chodzi o pierworodnego syna premiera? O tym w brawurowym thrillerze politycznym pióra Roberta Kilena, dziennikarza radiowego i telewizyjnego, autora „Krwi Illapa” i „Czarta”. 

 

Grupa Twórcza Qlub Xsiążkowy

Grupę tworzyło kilka przypadkowo dobranych, sfrustrowanych indywiduów, które zapragnęły poklasku, pieniędzy i niezasłużonej sławy. I żeby ich zaprosili do telewizora. Ich współpraca przy kampanii od samego początku przebiegała bardzo źle z powodu wielowektorowej, odwzajemnionej nienawiści. Oraz bezinteresownej zawiści.

​Oczywiście GTQX w wyniku wielkiej kłótni na spotkaniu założycielskim przestała istnieć, a jej członkowie spotykają się od tego czasu wyłącznie w sądach.

Social Media

Nagrody i wyróżnienia

 

© Wszelkie prawa zastrzeżone. Nie czytasz? Nie idę z Tobą do łóżka!

Artur Kawa 2011-2022