„Cena naszych marzeń. Sportowe biografie bez cenzury” to książka napisana przez fenomenalnego amerykańskiego dziennikarza sportowego, któremu udało się zbliżyć i nawiązać relację z największymi postaciami ze świata sportu. Co ciekawe, ta książka koncentruje się na kwestiach bardziej psychologicznych, ukazuje trudy i tytułową cenę, jaką Michael Jordan, Leo Messi, Muhammad Ali, Tiger Woods i wielu innych – w tym również ich najbliżsi – zapłacili za to, abyśmy pamiętali o ich nazwiskach. Bestseller New York Timesa.
Oto kilka wybranych kontekstów:
„Thompson to autor jednych z najważniejszych artykułów współczesnego dziennikarstwa sportowego.”
– New York Times
„To książka o sporcie, w której sport – paradoksalnie – nie jest najważniejszy.”
– Jakub Kręcidło
„Liczne mocne strony Thompsona jako dziennikarza z wieloletnim stażem są widoczne niemal na każdej stronie… Dogłębnie zbadany i przemyślany pod kątem struktury reportaż ukazuje człowieczeństwo bohaterów historii spisanej przez autora”.
– Kirkus Reviews
„Opowieści Wrighta Thompsona są tak przepełnione wielowymiarowymi postaciami, złymi typkami, bohaterami, dramatami, cierpieniem, odwagą, konfliktem i barwnymi szczegółami, że czasami myślę, że działa po mojej stronie mocy – w świecie fikcji”.
– John Grisham
„Wright przecina sportowe mity skalpelem.”
– The National Book Review
„Nokautujące dziennikarstwo sportowe Wrighta Thompsona.”
– The Wall Street Journal
CENA NASZYCH MARZEŃ. SPORTOWE BIOGRAFIE BEZ CENZURY
Doskonały reportaż o największych gwiazdach i legendach świata sportu podzielony na 14 oddzielnych historii. To zakulisowe historie takich sportowców jak: Michael Jordan, Tiger Woods, Muhammad Ali, Lionel Messi, Bear Bryant, Urban Meyer, Ted Williams czy Pat Riley. To opowieść o poświęceniu i cenie, jaką trzeba zapłacić za sukces w bezwzględnym świecie sportu.
„Cena naszych marzeń” to znacznie więcej niż doskonały reportaż sportowy – to świadectwo poświęcenia i podróż w czasie do najważniejszych momentów na
światowych ringach i boiskach. To cała prawda o bezwzględnym świecie sportu.
Grupę tworzyło kilka przypadkowo dobranych, sfrustrowanych indywiduów, które zapragnęły poklasku, pieniędzy i niezasłużonej sławy. I żeby ich zaprosili do telewizora. Ich współpraca przy kampanii od samego początku przebiegała bardzo źle z powodu wielowektorowej, odwzajemnionej nienawiści. Oraz bezinteresownej zawiści.
Oczywiście GTQX w wyniku wielkiej kłótni na spotkaniu założycielskim przestała istnieć, a jej członkowie spotykają się od tego czasu wyłącznie w sądach.
© Wszelkie prawa zastrzeżone. Nie czytasz? Nie idę z Tobą do łóżka!
Artur Kawa 2011-2022