12 kwietnia nakładem wydawnictwa Znak Literanova ukaże się zbiór rozmów Marii Mazurek i Wojciecha Harpuli Panie przodem. Choć może drzwi są wystarczająco szerokie, by przejść razem?
Nasi autorzy zastanawiają się, co w Polsce znaczy dziś bycie kobietą i bycie mężczyzną. Swoim rozmówcom zadają prowokujące pytania o podział obowiązków, przemoc, miłość, pieniądze i władzę.
Panie przodem to opowieść o spóźnionej rewolucji, która rozgrywa się na naszych oczach – bo skoro 43% osób na stanowiskach menadżerskich w Polsce to kobiety (drugi najlepszy wynik w Europie), to dlaczego jeszcze niedawno mieliśmy w polskim rządzie więcej ministrów o imieniu Mariusz niż kobiet?
• Czy płeć rzeczywiście nie ma już żadnego znaczenia?
• Skąd się wzięły feminatywy w polskim języku i dlaczego niektóre kobiety ich nie lubią?
• Czy zainteresowanie Kościoła seksualnością to polska specjalność?
• Dlaczego kobiety w Polsce zarabiają mniej niż mężczyźni?
• Czy siła kobiet wzrasta kosztem mężczyzn?
• Czy to prawda, że mężczyźni coraz częściej unikają seksu?
Wśród rozmówców m.in. Bogdan de Barbaro, Ewa Woydyłło-Osiatyńska, Zuzanna Radzik, Andrzej Depko.
Grupę tworzyło kilka przypadkowo dobranych, sfrustrowanych indywiduów, które zapragnęły poklasku, pieniędzy i niezasłużonej sławy. I żeby ich zaprosili do telewizora. Ich współpraca przy kampanii od samego początku przebiegała bardzo źle z powodu wielowektorowej, odwzajemnionej nienawiści. Oraz bezinteresownej zawiści.
Oczywiście GTQX w wyniku wielkiej kłótni na spotkaniu założycielskim przestała istnieć, a jej członkowie spotykają się od tego czasu wyłącznie w sądach.
© Wszelkie prawa zastrzeżone. Nie czytasz? Nie idę z Tobą do łóżka!
Artur Kawa 2011-2022