28 czerwca 2023

Co z Ciebie wyrośnie? Znani ludzie o swoim dzieciństwie i niepokornej młodości

Wszyscy ich znamy, wiemy kim są na co dzień i jak dużo osiągnęli w życiu. Jednak niewielu z nas wie, jak wyglądało ich dzieciństwo. Gdzie się wychowywali, jakie wartości towarzyszyły od najmłodszych lat bohaterom tej książki i co wpłynęło na nich, że stali się tymi, których teraz znamy i podziwiamy.

Z tych intymnych rozmów wyłaniają się dzieci, zbuntowane nastolatki, niepokorne, niepokorni dwudziestolatkowie…  Autorka z dużą uważnością słucha tych często nieznanych dotąd wspomnień, które, dzięki tej niezwykłej książce, mogą również poznać czytelnicy.

Wiedzieli Państwo, że wybitnemu aktorowi groziło, że nie zda matury, a znana zakonnica przysparzała kłopotów opiekunkom swoimi szalonymi pomysłami? Albo, że ważny polityk był największym wagarowiczem w klasie, a inny, został wyrzucony z internatu za imprezowanie?

Słyszeli Państwo historie, jak sławna wokalistka złamała regulamin praktyk i musiała powtarzać rok na studiach, a ikona stylu była w dzieciństwie małą łobuzicą z ciągle podrapanymi kolanami?

Za to wybitny profesor medycyny był zawieszony w prawach ucznia…

Mama przygotowywała wystawienie Niemców Kruczkowskiego. Miałem wtedy osiem lat i koniecznie chciałem grać, oczywiście rolę pierwszoplanową. Nic z tego nie wyszło, rolę dostał chłopak z gimnazjum i zagrał świetnie. Ja zadebiutowałem nieco później w jakiejś jednoaktówce maleńką rólką biednego dziecka, które musi zarabiać na chleb. Byłem ubrany w obdartą koszulę i cały przejęty czekałem za kulisami na swoje wyjście na scenę, gdy nagle podszedł do mnie kolega i spytał:

„Danek, a coś ty się w taką brudną koszulę ubrał?!”

fragm. rozdz. Wychowanek romantyków (Daniel Olbrychski)


Elżbieta Sitek-Wasiak – absolwentka Uniwersytetu Warszawskiego, dziennikarka zajmująca się tematyką społeczno-prawną, autorka książek Niepokorny, Słodko-gorzko. Dzieciństwo w PRL oraz współautorka książki Zabijałem dla mafii. Miłośniczka literatury, ogrodu i turystyki, autorka licznych relacji z podróży.

Grupa Twórcza Qlub Xsiążkowy

Grupę tworzyło kilka przypadkowo dobranych, sfrustrowanych indywiduów, które zapragnęły poklasku, pieniędzy i niezasłużonej sławy. I żeby ich zaprosili do telewizora. Ich współpraca przy kampanii od samego początku przebiegała bardzo źle z powodu wielowektorowej, odwzajemnionej nienawiści. Oraz bezinteresownej zawiści.

​Oczywiście GTQX w wyniku wielkiej kłótni na spotkaniu założycielskim przestała istnieć, a jej członkowie spotykają się od tego czasu wyłącznie w sądach.

Social Media

Nagrody i wyróżnienia

 

© Wszelkie prawa zastrzeżone. Nie czytasz? Nie idę z Tobą do łóżka!

Artur Kawa 2011-2022