20 czerwca 2024

Co zabrać ze sobą w podróż? 🤔 I Nowości wydawnicze od Novae Res!


Obraz zawierający tekst, plakat, Taniec, książka

Opis wygenerowany automatycznieTytuł: „Zakazana prawda. Tom 1”

Autor: Agata Żbikowska

Rodzaj literatury: Sensacja
Data premiery: 20.06.2024

 

Wczoraj, które minęło,może nadejść jutro


Brudne biznesy, mafijne porachunki, walki w klatce – oto mroczny świat klubu ArMMAgedon. Jego częścią jest Dagmara, znana jako Merida, wielokrotna zwyciężczyni walk kobiet. Jej prawdziwa tożsamość jest pilnie strzeżona. Nie bez powodu…

Jeden wypadek sprawia, że Dagmara poznaje Brunona, przywódcę Warszawskiego Klubu Motocyklowego i diabła w ludzkiej skórze. Wszyscy przestrzegają ją, by trzymała się od niego z daleka, ale nikt nie tłumaczy dlaczego. Mimo to tych dwoje nieustannie do siebie ciągnie.

Dagmara wygrywa kolejne walki w klatce, ale przegrywa w starciu z bolesnymi wspomnieniami. Bruno coraz częściej pojawia się w jej życiu, a ona nie przyznaje się, że ukrywa znacznie więcej niż jeden mroczny sekret… Nic jednak nie może trwać wiecznie. Już wkrótce okaże się, że Dagmara wcale nie jest bezpieczna. A przeszłość upomni się o nią w najmniej oczekiwanym momencie.

 

Obraz zawierający tekst, plakat, obraz, sztuka

Opis wygenerowany automatycznieTytuł: „Srebrzystooki”

Autor: Maja Wielądek

Rodzaj literatury: Fantasy
Data premiery: 21.06.2024

 

Twój anioł zawsze jest blisko


Jak wiele tragedii jest w stanie udźwignąć jeden człowiek?

Ada jest prawdziwą siłaczką. Nie poddała się, choć przegrała walkę o zdrowie ukochanego męża, a w dniu jego pogrzebu dowiedziała się, że jej babcia, najbliższa dla niej osoba, również zmarła. Mimo przeciwności losu, dzięki wsparciu oddanej przyjaciółki, Ada znalazła w sobie siłę, by iść dalej.


Od tej pory ma jeden cel: poznać okoliczności śmierci ukochanej babci. Nie spodziewa się jednak, że to, co odkryje, może całkowicie zmienić jej pogląd na świat. Już wkrótce kobieta przekona się, że anioły zawsze są blisko ludzi i odczuje na własnej skórze ich niezwykłą moc. Dowie się też jednak, że nie ma dobra bez zła… A między jednym a drugim nieustannie toczy się walka. Sekty, krwawe rytuały, niebieskie kwiaty, zaklęcia i… srebrzyste oczy, które śledzą każdy jej krok: codzienność Ady niebawem zmieni się o sto osiemdziesiąt stopni.

 

Obraz zawierający broń, Broń biała, miecz

Opis wygenerowany automatycznieTytuł: „Mirabelium. Pierwsze ogniwo”

Autor: Amon Lewandowsky

Rodzaj literatury: Fantasy
Data premiery: 24.06.2024

 

Nadchodzą Ponure Dzieje…


Detektyw Mojmir Lupej z zasady nie lubi świąt – rodzą kłopoty. Nie jest więc zaskoczony, gdy w Noc Kupały zostaje wyrwany ze snu. Zgodnie z rozkazem stawia się na Placu Festiwalowym, a tam odkrywa, że córka hrabiego Werkusa de Vott została zamordowana.


Kiedy podejmuje się rozwiązania skomplikowanej zagadki, nie podejrzewa, że będzie to jednocześnie najtrudniejsza i najbardziej niebezpieczna sprawa w całej jego karierze. W trakcie jej prowadzenia przekonuje się, jak szybko z myśliwego można stać się zwierzyną. Do tego musi zmierzyć się z wyzwaniem rzuconym przez przędące nici losu Rodzanice i wejść do jedynego miejsca w całej krainie, którego progu przekraczać mu nie wolno… Czy uda mu się wyjść z tego cało i rozwiązać sprawę morderstwa Adrianny de Vott?


„Mirabelium” to pełna intryg opowieść przesiąknięta mistyczną aurą. Angażuje czytelników w niezwykłą zagadkę kryminalną i wprowadza ich do pełnego magii oraz fantastycznych istot świata, nad który stopniowo nadciąga zagłada…

 

Obraz zawierający tekst, plakat, projekt graficzny, Ludzka twarz

Opis wygenerowany automatycznieTytuł: „Dopóki oddycham. Lovro”

Autor: M.W. Stilvoy

Rodzaj literatury: Literatura kobieca
Data premiery: 25.06.2024

 

W świecie pozorów tylko nieliczni dopatrzą się fałszu.


Lara za wszelką cenę pragnie uratować firmę ojca, który kilka miesięcy wcześniej zginął w wypadku samochodowym razem z jej bratem. Jednocześnie pomaga swojej przyjaciółce Kamili, redaktorce, zdobyć dowody przeciwko rosyjskiemu gangsterowi, zajmującemu się handlem ludźmi. Żadna z nich nie podejrzewa, że ich wspólne działania już wkrótce uruchomią lawinę tragicznych w skutkach wydarzeń...


Sprawa nie jest prosta, ale naprawdę zaczyna się komplikować, gdy Lara poznaje Lovro Szernera, właściciela kancelarii adwokackiej. Już od pierwszego spotkania zaczyna między nimi iskrzyć. Kobieta nie spodziewa się, że ta relacja, poza niezwykłymi doznaniami, da jej dostęp do dotąd nieznanego świata brudnych interesów... Ani że ściągnie na nią śmiertelne niebezpieczeństwo.

 

 

Obraz zawierający tekst, plakat, projekt graficzny, Okładka książki

Opis wygenerowany automatycznieTytuł: „Jubileusz”

Autor: Łukasz Stach

Rodzaj literatury: Powieść historyczna
Data premiery: 26.06.2024

 

Fascynująca podróż do Warszawy, której już nie ma


Warszawa, początek XX wieku. Edward Krzemiński, uczeń gimnazjum i syn proletariusza, jeszcze nie zdaje sobie sprawy z nadchodzących zmian. Jego dni wypełniają nauka, sprzeczki z rodzeństwem oraz pierwsze młodzieńcze ekscesy. Dużą ich część zajmują także marzenia o dalekich wyprawach i o… Basi – dziewczynie z zamożnego rodu.


Niespodziewane zaproszenie na jej urodziny staje się dla Edka przepustką do świata pełnego luksusów, rubli oraz służby na każde zawołanie. Od tego momentu Krzemiński zaczyna szukać swojego miejsca w znanym sobie świecie, choć nie ma pojęcia, że ten za chwilę zniknie…

„Jubileusz” to opowieść o pierwszych miłościach, dorastaniu i zmaganiach z własnymi problemami w obliczu wydarzeń, które na zawsze zmieniły Warszawę.

 

Obraz zawierający tekst, ubrania, sukienka, Akcesoria modowe

Opis wygenerowany automatycznieTytuł: „Pięć par rękawiczek”

Autor: Mona Gin

Rodzaj literatury: Literatura obyczajowa
Data premiery: 27.06.2024

 

Gdy serce nie chce bić w rytmie konwenansów…

 

Madeline, Augusta, Janny, Mary oraz Katherine to przyjaciółki, które wspólnie wkraczają w dorosłość i świat konwenansów londyńskiej socjety. Problem w tym, że serca dziewcząt niekoniecznie chcą podążać ścieżką aranżowanych małżeństw, które już zaplanowały dla nich rodziny. Każda z panien ma własny pomysł na siebie, nic jednak nie zapowiada zmian… Do czasu.


Pewnego dnia zrozpaczona Janny Parcy oświadcza towarzyszkom, że musi opuścić Londyn i przeprowadzić się na francuską prowincję. Po kilku tygodniach przyjaciółki otrzymują od niej zagadkowy list i wiedzione kobiecą intuicją postanawiają wyruszyć do Francji, by ustalić, co dzieje się u panny Parcy. Ich wyprawa staje się ogromną sensacją wśród skostniałych londyńskich elit, ale też… szansą dla dziewcząt na podjęcie decyzji dotyczących przyszłości. Jakich wyborów ostatecznie dokonają? „Pięć par rękawiczek” to wzruszająca opowieść o przyjaźni, odwadze i walce o swoje miejsce w świecie, który na pierwszym miejscu stawia tradycję.

 

 


Podobał Ci się materiał? Możesz wesprzeć go na Patronite lub BuyCoffee

 

Grupa Twórcza Qlub Xsiążkowy

Grupę tworzyło kilka przypadkowo dobranych, sfrustrowanych indywiduów, które zapragnęły poklasku, pieniędzy i niezasłużonej sławy. I żeby ich zaprosili do telewizora. Ich współpraca przy kampanii od samego początku przebiegała bardzo źle z powodu wielowektorowej, odwzajemnionej nienawiści. Oraz bezinteresownej zawiści.

​Oczywiście GTQX w wyniku wielkiej kłótni na spotkaniu założycielskim przestała istnieć, a jej członkowie spotykają się od tego czasu wyłącznie w sądach.

Social Media

Nagrody i wyróżnienia

 

© Wszelkie prawa zastrzeżone. Nie czytasz? Nie idę z Tobą do łóżka!

Artur Kawa 2011-2022