2 lipca, Wydawnictwo Zysk i S-ka w ręce czytelników oddało dwie bardzo różne książki - każda z nich otworzy przed Wami inne światy i skłoni do różnych refleksji. Gotowi?
Przede wszystkim prezentujemy książkę bardzo chętnie czytanego pisarza, terapeuty - Jorgego Bucaya, znanego najbardziej z publikacji "Pozwól, że Ci opowiem". Książka ta, wielokrotnie wznawiana, wciąż znajduje nowych czytelników, kolejne osoby szukają w niej ukojenia czy inspiracji!
Dziś jednak przychodzę z "Drogą do samozależności" - zbiorem inspirujących historii i wskazówek.
Poniżej więcej o książce:
"Droga do samozależności" to podróż, która pomoże nam zrozumieć, że należy wziąć odpowiedzialność za własne życie. Każdy, kto chce żyć pełną piersią i uwolnić się od ograniczających go zależności, powinien przejść tę drogę na własnych zasadach i we własnym tempie.
Znany pisarz i psychoterapeuta Jorge Bucay, niczym przewodnik, podpowie, jak nie zgubić się w tej podróży. Autor, we właściwy sobie lekki i przystępny sposób wyjaśnia procesy, które zachodzą w naszej psychice. Prowadzi swoistą rozmowę z czytelnikiem, przytaczając ciekawe przypowieści i anegdoty. Jego książka prowokuje do myślenia, każe zastanowić się nad ważnymi pytaniami i ostatecznie pomaga lepiej zrozumieć siebie i zbudować relacje z innymi cechujące się miłością i odpowiedzialnością.
Jak możemy podejmować racjonalne decyzje dotyczące naszego coraz bardziej uzależnionego od technologii życia, jeśli nie rozumiemy różnicy między pseudonaukowymi mitami a możliwymi do weryfikacji hipotezami nauki? Zdobywca Nagrody Pulitzera, wybitny astronom Carl Sagan przekonuje, że myślenie naukowe ma kluczowe znaczenie nie tylko w dążeniu do prawdy, lecz także w prawidłowym funkcjonowaniu naszych demokratycznych instytucji.
Sagan analizuje i autorytatywnie obala takie rozpowszechnione w przeszłości fałszywe poglądy, jak czary, uzdrawianie wiarą, demony i UFO. Jednak, co niepokojące, w obecnej tak zwanej erze informacji pseudonauka ma się dobrze, a relacje o porwaniach przez kosmitów, kontaktach z duchami przodków i zbiorowych halucynacjach wciąż przyciągają uwagę i są traktowane poważnie. Jak pokazuje autor, syreni śpiew irracjonalności nie jest po prostu kulturowym wypaczeniem, lecz niebezpiecznym błądzeniem w mroku, które w fundamentalny sposób zagraża naszej wolności.
Podobał Ci się materiał? Możesz wesprzeć go na Patronite lub BuyCoffee
Grupę tworzyło kilka przypadkowo dobranych, sfrustrowanych indywiduów, które zapragnęły poklasku, pieniędzy i niezasłużonej sławy. I żeby ich zaprosili do telewizora. Ich współpraca przy kampanii od samego początku przebiegała bardzo źle z powodu wielowektorowej, odwzajemnionej nienawiści. Oraz bezinteresownej zawiści.
Oczywiście GTQX w wyniku wielkiej kłótni na spotkaniu założycielskim przestała istnieć, a jej członkowie spotykają się od tego czasu wyłącznie w sądach.
© Wszelkie prawa zastrzeżone. Nie czytasz? Nie idę z Tobą do łóżka!
Artur Kawa 2011-2022