Już 8 marca premiera kryminału obyczajowegoautorstwa Katarzyny GacekGra pozorów.
Zapomnisz o całym świecie.Brawurowa intryga wciąga bardziej niż niejeden serial!
Kasia Gacek po raz kolejny nie zawiodła - na jej książki czekam z niecierpliwością. Sposób, w jaki maluje sylwetki bohaterów oraz łączy wątki obyczajowe z kryminalnymi, sprawia, że wchodzę w ich świat bez namysłu. Gra pozorów - po prostu świetna!
Marzena Rogalska
O książce
Milanówkiem wstrząsa wieść o zaginięciu autorki bestsellerowych kryminałów Moniki Banach. Kobieta oznajmia, że niebawem ukaże się jej nowa książka, po czym… zapada się pod ziemię. Zrozpaczona agentka pisarki zadanie odnalezienia swej najważniejszej klientki zleca Gai Stawskiej z kobiecej Agencji Detektywistycznej Czajka. Tropy, jak w najlepszej powieści, prowadzą w różnych kierunkach. Porwanie? Sprytny chwyt marketingowy? A może… morderstwo?
Gaja, Klara i Matylda, próbując odnaleźć pisarkę, po raz kolejny wchodzą w drogę miejscowemu komendantowi policji. Między nim a właścicielką Czajki lecą iskry. Na domiar złego nad detektywkami zbierają się czarne chmury. Matylda próbuje sobie poradzić z nowym współpracownikiem, Klara – z rodzicami, którzy koniecznie chcą poznać jej narzeczonego, tyle że ten… nie istnieje. A Gaja, poza problemami z dorastającą córką, musi się zmierzyć z tajemnicą przeszłości swojej rodziny, która coraz częściej zaprząta jej myśli.
O cosy crime, czyli kryminale kocykowym
Cosy to z angielskiego przytulny. Jak zbrodnia, kryminał, przestępstwo mogą być przytulne? Chodzi o kilka spraw. Pierwszą z nich jest specyficzna konstrukcja bohaterów i całej historii. Zarówno osoba prowadząca śledztwo, jak i sprawa i jej osadzenie w konkretnych okolicznościach, są tak skonstruowane, że czytelnik ma wrażenie „bliskości” – potrafi sobie tę sytuację wyobrazić, „wejść” w nią, a w końcu się z nią utożsamić.
Więcej o cosy crime pod linkiem: TUTAJ
O autorce
Katarzyna Gacek – pisarka i scenarzystka, z wykształcenia psycholożka. Mistrzyni cosy crime. Ukończyła kurs detektywistyczny, pracowała w agencji, mieszka w małym miasteczku pod Warszawą. Jej powieść W jak morderstwo została zekranizowana (do obejrzenia na Netfliksie).
Katarzyna Gacek, fot. Aga Mikłaszewicz
Grupę tworzyło kilka przypadkowo dobranych, sfrustrowanych indywiduów, które zapragnęły poklasku, pieniędzy i niezasłużonej sławy. I żeby ich zaprosili do telewizora. Ich współpraca przy kampanii od samego początku przebiegała bardzo źle z powodu wielowektorowej, odwzajemnionej nienawiści. Oraz bezinteresownej zawiści.
Oczywiście GTQX w wyniku wielkiej kłótni na spotkaniu założycielskim przestała istnieć, a jej członkowie spotykają się od tego czasu wyłącznie w sądach.
© Wszelkie prawa zastrzeżone. Nie czytasz? Nie idę z Tobą do łóżka!
Artur Kawa 2011-2022