30 czerwca 2023

"Czarny tort" - najważniejsza książka 2022 roku wg Baracka Obamy!

23 sierpnia 2023, nakładem Wydawnictwa Znak, ukaże się książka pt. „Czarny tort” autorstwa Charmaine Wilkerson. To barwna opowieść o tym, jak dzieci rozlicza się z win rodziców, ale także o tym, jak sekrety, wspomnienia, a nawet nasze nazwiska mogą wpływać na nasze relacje z ludźmi i całe życie.

Barack Obama kilkukrotnie wymieniał książkę wśród najważniejszych książek 2022 roku, a prawa do ekranizacji wykupiło Harpo Films, studio producenckie Oprah Winfrey.

Powieść do dziś cieszy się ogromnym zainteresowaniem mediów zagranicznych: New York Times, The Washington Post, Magazyn People, BookPage, BBC News, British Vogue oraz prasy kobiecej.

Michał Nogaś, w magazynie Książki. Magazyn do czytania, wymienił "Czarny tort" wśród najbardziej oczekiwanych przez niego książek roku.

O KSIĄŻCE

WASZA MATKA UMARŁA. 

TERAZ POZNACIE WSZYSTKIE JEJ SEKRETY. 

 

Eleanor Bennett umiera.

Jej dzieci, Byron i Benny, dziedziczą nietypowy spadek: ciasto przygotowane według przepisu przekazywanego z pokolenia na pokolenie oraz długie nagranie, w którym kobieta zdradza dzieciom wszystkie tajemnice swojego długiego i niezwykle barwnego, intensywnego życia.

Byron i Benny nie rozmawiali ze sobą od lat. Teraz muszą zapomnieć o tym, co ich dzieli, i wspólnie wysłuchać historii matki, aby spełnić jej ostatnią prośbę.

„Czarny tort” to barwna opowieść o tym, jak dzieci rozlicza się z win rodziców, ale także o tym, jak sekrety, wspomnienia, a nawet nasze nazwiska mogą wpływać na nasze relacje z ludźmi i całe życie.

 

___

„Czarny tort" to piękna i mocna opowieść o dzieciach, które próbują zrozumieć swoją niedawno zmarłą matkę. Charmaine Wilkerson zabiera nas w podróż przez czas i kilka kontynentów, w której towarzyszą nam złożone, wspaniale skonstruowane postaci. Soczysta, a zarazem zdumiewająco mądra powieść. 

TAYLOR JENKINS REID

 

AUTORKA

Charmaine Wilkerson jest amerykańską pisarką, przez jakiś czas mieszkała na Jamajce, a obecnie żyje we Włoszech. Absolwentka Barnard College i Uniwersytetu Stanforda, była dziennikarka i autorka nagradzanych opowiadań, publikowanych w licznych magazynach i antologiach.

Grupa Twórcza Qlub Xsiążkowy

Grupę tworzyło kilka przypadkowo dobranych, sfrustrowanych indywiduów, które zapragnęły poklasku, pieniędzy i niezasłużonej sławy. I żeby ich zaprosili do telewizora. Ich współpraca przy kampanii od samego początku przebiegała bardzo źle z powodu wielowektorowej, odwzajemnionej nienawiści. Oraz bezinteresownej zawiści.

​Oczywiście GTQX w wyniku wielkiej kłótni na spotkaniu założycielskim przestała istnieć, a jej członkowie spotykają się od tego czasu wyłącznie w sądach.

Social Media

Nagrody i wyróżnienia

 

© Wszelkie prawa zastrzeżone. Nie czytasz? Nie idę z Tobą do łóżka!

Artur Kawa 2011-2022