12 października 2023

Czy dzieci mało czytają? Nie do końca! Bestsellerowa seria Katie Kirby

Katie Kirby stworzyła serię o zwyczajnej nastolatce, która została rewelacyjnie przyjęta w Polsce. Kiedy czytają Państwo określenie „rewelacyjnie przyjęta”, myślicie zapewne o krytyce literackiej oraz dorosłych, którzy zajmują się parentingowym blogowaniem. Nic bardziej mylnego!

Książki pisane w formie pamiętnika Lottie (największej królowej żenujących i zawstydzających sytuacji) pokochały tysiące nastolatek i nastolatków, którzy sami deklarowali, że takich książek mogliby czytać o wiele więcej.

(Fanki Lottie Brooks, zdjęcie: Michał Lichtański)

 

Co takiego jest zatem w tej serii?

Główna bohaterka staje przed trudnym czasem dojrzewania, szuka uznania wśród szkolnej społeczności, popełnia błędy, myli się, trochę gubi, czasem błądzi, a czytelnicy i czytelniczki mogą jej w tym towarzyszyć. Fanki Lottie Brooks często podkreślają, że lubią w tej serii „szczerość” a to oznacza, że sprawy poruszane przez Kirby są im naprawdę bliskie.

NOWA, ŚWIĄTECZNA CZĘŚĆ

Już 8 listopada ukaże się kolejna część serii, czyli „Totalnie chaotyczne święta Lottie Brooks” w tłumaczeniu Anny Klingofer-Szostakowskiej.

O nadchodzącej premierze napisała już Nikola Mańdok, znana w bookmediach jako Dr Book:

„Lottie jest przyjaciółką, którą każdy z nas chciałby mieć. Z nią nie można się nudzić i nie przeszkadzają jej nawet serowe palce (zazwyczaj). W tym tomie spędzamy z nią zwariowane święta, podczas których nie obędzie się bez żenujących sytuacji. Każdy znajdzie w sobie coś z Lottie Brooks”.

 


Podobał Ci się materiał? Możesz wesprzeć go na Patronite lub BuyCoffee

 

Grupa Twórcza Qlub Xsiążkowy

Grupę tworzyło kilka przypadkowo dobranych, sfrustrowanych indywiduów, które zapragnęły poklasku, pieniędzy i niezasłużonej sławy. I żeby ich zaprosili do telewizora. Ich współpraca przy kampanii od samego początku przebiegała bardzo źle z powodu wielowektorowej, odwzajemnionej nienawiści. Oraz bezinteresownej zawiści.

​Oczywiście GTQX w wyniku wielkiej kłótni na spotkaniu założycielskim przestała istnieć, a jej członkowie spotykają się od tego czasu wyłącznie w sądach.

Social Media

Nagrody i wyróżnienia

 

© Wszelkie prawa zastrzeżone. Nie czytasz? Nie idę z Tobą do łóżka!

Artur Kawa 2011-2022