13 stycznia 2024

Czy las pozwoli przeżyć Szurce i jej rodzinie?

Adiva Geffen

W objęciach lasu

Premiera 24 stycznia

 

Rok 1939. Szurka i jej rodzina wiodą spokojne życie. Do września, który wszystko zmienia.

Rodzina trafia do getta, gdzie czeka ich tylko śmierć. Zaczynają się wywózki. Dokąd uciec? Okazuje się, że przerażający niegdyś las stał się domem dla ukrywających się Żydów. Dla Szurki i całej jej rodziny także.

Odgłos zbliżających się żołnierzy i niosące się echo ich kroków na kostce brukowej zmroziły krew w żyłach całej rodziny. Ktoś krzyknął coś do kogoś w oddali i uzyskał odpowiedź. Dochodzących dźwięków nie można było pomylić z niczym innym.

– Żydzi! – wrzasnęli żołnierzy. – Żydzi tu są.

Stukot kroków był coraz donośniejszy.

Członkowie rodziny spojrzeli po sobie w głuchej ciszy, nikt nie śmiał się odezwać, by nie zdradzić swojego przerażenia. Ściśnięci obok siebie niczym jedność modlili się w duchu o ratunek, o kogoś, kto ocali ich od tego, co zaraz może się wydarzyć. 

 

 


Podobał Ci się materiał? Możesz wesprzeć go na Patronite lub BuyCoffee

 

Grupa Twórcza Qlub Xsiążkowy

Grupę tworzyło kilka przypadkowo dobranych, sfrustrowanych indywiduów, które zapragnęły poklasku, pieniędzy i niezasłużonej sławy. I żeby ich zaprosili do telewizora. Ich współpraca przy kampanii od samego początku przebiegała bardzo źle z powodu wielowektorowej, odwzajemnionej nienawiści. Oraz bezinteresownej zawiści.

​Oczywiście GTQX w wyniku wielkiej kłótni na spotkaniu założycielskim przestała istnieć, a jej członkowie spotykają się od tego czasu wyłącznie w sądach.

Social Media

Nagrody i wyróżnienia

 

© Wszelkie prawa zastrzeżone. Nie czytasz? Nie idę z Tobą do łóżka!

Artur Kawa 2011-2022