18 lipca 2022

Czy niesprawiedliwość i namiętność mogą doprowadzić do zbrodni?

Z kolonialnej Jamajki do XIX-wiecznego Londynu. Poznaj historię Frannie Langton - służącej i kochanki. Czy jest możliwe, by była również morderczynią?

To napisana przepięknym językiem, a zarazem wstrząsająca opowieść o życiu młodej służącej. Tytułowa Frannie trafia z pachnącej trzciną cukrową i oblanej tropikalnym żarem kolonialnej Jamajki do mglistego, melancholijnego Londynu. Życie bohaterki poznajemy z jej wyznań, które w szokujący sposób pokazują, jak wyglądało życie czarnoskórej kobiety w XIX-wiecznym społeczeństwie brytyjskim – pruderyjnym, pełnym fałszu, rasistowskim i szowinistycznym.

Opowieść Frannie spajają miłość i śmierć. W Londynie spotyka ją bowiem niedająca się pohamować namiętność. Jest to jednak romans zakazany – to nie tylko uczucie między dwiema kobietami, lecz także miłość zamężnej pani z jej czarnoskórą służącą. Czy zbrodnia, która będzie na ustach całego Londynu, miała związek z tym romansem?

 

Premiera książki 27 lipca.

Grupa Twórcza Qlub Xsiążkowy

Grupę tworzyło kilka przypadkowo dobranych, sfrustrowanych indywiduów, które zapragnęły poklasku, pieniędzy i niezasłużonej sławy. I żeby ich zaprosili do telewizora. Ich współpraca przy kampanii od samego początku przebiegała bardzo źle z powodu wielowektorowej, odwzajemnionej nienawiści. Oraz bezinteresownej zawiści.

​Oczywiście GTQX w wyniku wielkiej kłótni na spotkaniu założycielskim przestała istnieć, a jej członkowie spotykają się od tego czasu wyłącznie w sądach.

Social Media

Nagrody i wyróżnienia

 

© Wszelkie prawa zastrzeżone. Nie czytasz? Nie idę z Tobą do łóżka!

Artur Kawa 2011-2022