22 lutego 2023

Czy odnajdziesz się "W mroku"? | Agnieszka Janiszewska powraca z nową powieścią!

Czy rozdrapywanie starych ran może przynieść ukojenie? Sprawdź jak odnaleźć siebie w cieniu bolesnych wspomnień. Daj poprowadzić się przez Agnieszkę Janiszewską korytarzami tęsknoty i bólu, aż do ukojenia.

Warszawa, 2006 rok. Po latach pobytu za granicą do Polski przylatuje Katarzyna Jaworska wraz z córką Karoliną. Najważniejszym celem ich podróży jest sprzedaż rodzinnego domu Katarzyny w podwarszawskim Pomiechowie. Wizyta w kraju to dla obu kobiet nie tylko okazja do odwiedzenia miejsc i ludzi, za którymi skrycie tęskniły, ale przede wszystkim – do konfrontacji z przeszłością. A ta kryje w sobie mnóstwo bolesnych tajemnic i trudnych emocji, które niegdyś stały się powodem decyzji o opuszczeniu kraju. Dla Karoliny to być może ostatnia szansa, by  uporać się z poczuciem winy i naprawić relacje z najbliższymi. Dla Katarzyny – pretekst do zdobycia się na szczerość wobec siebie samej i wobec tych, których uważała za przyjaciół.
Czy uda im się wyjść z cienia wspomnień i zacząć żyć na nowo?

Niektórym udaje się przecież odciąć od własnej przeszłości, w tym od własnej rodziny, jednak w jej przypadku okazało się to niemożliwe. Nie każdy może sobie pozwolić, by po prostu spróbować zacząć wszystko od nowa, w innym miejscu świata czy choćby w drugim końcu kraju. A Renata należała właśnie do tych, którzy nie mogliby sobie na to pozwolić.

Jak zagoić stare rany? Przekonaj się o tym, czytając najnowszą powieść Agnieszki Janiszewskiej!


O autorce:
Agnieszka Janiszewska – ukończyła historię na Uniwersytecie Warszawskim, pracuje jako nauczyciel historii w liceum ogólnokształcącym. Od urodzenia  związana jest z Warszawą, obecnie mieszka w jednej z podwarszawskich miejscowości. Znana jest z porywających sag rodzinnych oraz doskonale zarysowanego tła historycznego w powieściach obyczajowo-historycznych.

Książka ukazała się nakładem wydawnictwa Zaczytani i jest dostępna w sprzedaży na stronie: https://bit.ly/W_mroku.

Grupa Twórcza Qlub Xsiążkowy

Grupę tworzyło kilka przypadkowo dobranych, sfrustrowanych indywiduów, które zapragnęły poklasku, pieniędzy i niezasłużonej sławy. I żeby ich zaprosili do telewizora. Ich współpraca przy kampanii od samego początku przebiegała bardzo źle z powodu wielowektorowej, odwzajemnionej nienawiści. Oraz bezinteresownej zawiści.

​Oczywiście GTQX w wyniku wielkiej kłótni na spotkaniu założycielskim przestała istnieć, a jej członkowie spotykają się od tego czasu wyłącznie w sądach.

Social Media

Nagrody i wyróżnienia

 

© Wszelkie prawa zastrzeżone. Nie czytasz? Nie idę z Tobą do łóżka!

Artur Kawa 2011-2022