04 października 2023

Czy po Burzy pojawi się tęcza? | Premiera książki "Miasto gasnących świateł. Burza" Aleksandry Świderskiej

Burza, która oczyszcza sumienie

Pochmurne niebo nad Miastem Gasnących Świateł coraz częściej rozświetlają pioruny. Potężny żywioł może przynieść zniszczenie, ale i oczyszczenie, którego potrzebują bohaterowie Burzy. Czy zza ciemnych chmur przebiją się promienie słońca?

Poczucie winy jest wyniszczające. Trawi od środka. Wypala. Konrad Gronczewski doskonale zdaje sobie z tego sprawę. Po listopadowych wydarzeniach wyrzuty sumienia nie opuszczają go na krok. Pragnąc się ich pozbyć, porzuca swoje małe imperium i wyjeżdża z Wrocławia. Na własną rękę chce znaleźć seryjną morderczynię, która targnęła się na życie policjanta – Adama Aleksandrowicza. W trakcie poszukiwań uświadamia sobie jednak, że tęsknota za mężczyzną jest gorsza od poczucia winy. Postanawia wrócić do stolicy Dolnego Śląska, obiecując sobie, że tym razem zrobi wszystko, aby ochronić Adama. Ale pogróżki, które otrzymuje po przyjeździe, nie pozostawiają złudzeń: żaden z nich nie może czuć się bezpiecznie.

Tymczasem Adam Aleksandrowicz nie pamięta swojego feralnego spotkania z psychopatką. Po długich tygodniach rehabilitacji ponownie oddaje się temu, co wychodzi mu najlepiej – tropieniu nieuchwytnych przestępców. Nie ma pojęcia, że wraz z nową sprawą jego los znów splecie się z Gronczewskim. I że brutalne morderstwo trans-dziewczyny to zaledwie cisza przed burzą.

Już wkrótce rozpocznie się bezlitosny wyścig, w którym przegrana oznacza tylko jedno – śmierć.


Adam zacisnął mocniej zęby, hamując się przed ostrzejszą reakcją, ale za to trzasnął z hukiem drzwiami, gdy wysiadł. Skwar uderzył w niego gwałtownie. Już udało mu się odtajać po szybkim marszu z domu Gronczewskiego pod Babilon i tych kilku chwilach spędzonych na placu pod klubem, ale teraz ponownie zalał się potem. To spotęgowało jego uczucie dyskomfortu, zwłaszcza kiedy znów spojrzał w dół na swoje spodnie zachlapane śmierdzącą krwią.

Jak potoczyły się dalsze losy bohaterów Mgły? Dowiedzcie się tego, sięgając po Burzę!

Książka ukazała się nakładem wydawnictwa Novae Res i jest dostępna w sprzedaży na stronie: https://bit.ly/Miasto_Gasnących_Świateł_Burza 

 


Podobał Ci się materiał? Możesz wesprzeć go na Patronite lub BuyCoffee

 

Grupa Twórcza Qlub Xsiążkowy

Grupę tworzyło kilka przypadkowo dobranych, sfrustrowanych indywiduów, które zapragnęły poklasku, pieniędzy i niezasłużonej sławy. I żeby ich zaprosili do telewizora. Ich współpraca przy kampanii od samego początku przebiegała bardzo źle z powodu wielowektorowej, odwzajemnionej nienawiści. Oraz bezinteresownej zawiści.

​Oczywiście GTQX w wyniku wielkiej kłótni na spotkaniu założycielskim przestała istnieć, a jej członkowie spotykają się od tego czasu wyłącznie w sądach.

Social Media

Nagrody i wyróżnienia

 

© Wszelkie prawa zastrzeżone. Nie czytasz? Nie idę z Tobą do łóżka!

Artur Kawa 2011-2022