15 czerwca 2023

Daj się porwać... KSIĄŻCE! 📖 | Nowości od wydawnictwa Novae Res!


 

Obraz zawierający
                          tekst, Ludzka twarz,
                          świeca, osoba Opis
                          wygenerowany
                          automatycznieTytuł: „Zanim zgaśnie iskra”
Autorka: Dagmara Zielant-Woś
Rodzaj literatury: literatura kobieca
Data premiery: 15.06.2023

Nawet pod najtrwalszym pancerzem można znaleźć ukryte piękno, jeśli tylko będzie się wystarczająco cierpliwym…

Gdy życie wyprowadza kolejne ciosy, instynkt każe ukryć się przed światem i zamknąć serce przed bólem. Po psychicznej i fizycznej krzywdzie, jaka spotkała ją przed laty, Elsa zamroziła wszystkie swoje uczucia i szczelnie otoczyła się murem zbudowanym z chłodu i nieufności. Przypadek, a może przewrotny los sprawił, że na progu jej domu nagle pojawił się Alex – człowiek tak samo jak ona pokiereszowany przez naznaczoną cierpieniem przeszłość. Za sprawą nieszczęśliwego wypadku życie mężczyzny nagle znalazło się w rękach Elsy. Przyjmując go pod swój dach, kobieta czuje, że robi coś wbrew swoim zasadom, a jednocześnie nie potrafi odmówić mu pomocy… Do czego doprowadzi to niespodziewane spotkanie dwojga poranionych ludzi?

 

 


 

 

 

Obraz zawierający
                          tekst, roślina,
                          plakat, na wolnym
                          powietrzu Opis
                          wygenerowany
                          automatycznieTytuł: „Kresowa opowieść. Tom V. Monika”
Autor: Edward Łysiak
Rodzaj literatury: literatura obyczajowa
Data premiery: 19.06.2023

Kresy, miłość i morderstwo – porywająca historia oparta na prawdziwych wydarzeniach

Kolejna część fascynującej opowieści Edwarda Łysiaka o Kresach. Tym razem autor łączy wątki ukraińskie z kaszubskimi, a historię miłosną – z kryminalną.
Anna i Wojciech postanawiają pomóc w rozwikłaniu tajemniczej śmierci Moniki, dziewczyny, o której słyszeli podczas pobytu w Ukrainie. Gdy w ich ręce trafia pisany w języku jidysz pamiętnik, oboje są przekonani, że to właśnie w tych zapiskach odnajdą klucz do tragicznej zagadki. Łącząc przedśmiertne notatki Moniki z opowieścią młodej Żydówki Racheli, wyruszają w podróż na Kaszuby, gdzie mają nadzieję odnaleźć więcej przydatnych w ich prywatnym śledztwie tropów. Czy badając kolejne mroczne historie z przeszłości, uda im się dotrzeć do prawdy? I czy prawda zawsze warta jest tego, by ją ujawnić?

 

 


 

 

 

Obraz zawierający
                          rysowanie,
                          Kreskówka,
                          kreskówka,
                          ilustracja Opis
                          wygenerowany
                          automatycznieTytuł: „Frunąc”
Autorka: Teresa Smurzyńska
Rodzaj literatury: literatura obyczajowa
Data premiery: 19.06.2023

Tchnąca autentyzmem opowieść o pierwszej miłości, a w tle krakowski Kazimierz i jego klimat z lat 60.

Przepiękna, nostalgiczna opowieść o wrażliwości miłości oraz zaklętych w sercu najskrytszych wspomnieniach. Rozgrywająca się na krakowskim Kazimierzu historia czwórki przyjaciół, a także ich czworonożnych towarzyszy, poruszy najczulsze struny ludzkiej duszy, wyciśnie z oczu najszczersze łzy, lecz nie zapomni dodać otuchy.

 

 

 

 

 

 


 

 

Obraz zawierający
                          tekst, plakat,
                          Okładka książki,
                          powieść Opis
                          wygenerowany
                          automatycznie

Tytuł: „Głęboko pod powierzchnią”
Autor: Konrad Makarewicz
Rodzaj literatury: literatura obyczajowa
Data premiery: 20.06.2023

Gdy miłość staje się przekleństwem…

Tymon zrobiłby wszystko dla ukochanej Nadii. Chcąc zapewnić obojgu lepszą przyszłość, wyjeżdża do Szwecji, by rozpocząć pracę jako robotnik budowlany. Niecierpliwie wyczekuje dnia, w którym Nadia do niego dołączy. Gdy po wielotygodniowej rozłące dziewczyna się zjawia, wszystko zaczyna się psuć. Nadia jest ciągle rozdrażniona i niezadowolona, a jej zachowanie staje się coraz mniej racjonalne i trudne do przewidzenia. Pewnego dnia bez słowa znika. Pełen złych przeczuć Tymon postanawia za wszelką cenę odnaleźć ukochaną. Rusza jej śladem do Norwegii. Zrażony fiaskiem poszukiwań wraca do Polski. Kiedy wydaje się, że życiowe zawirowania ma już za sobą, Nadia kolejny raz wywraca jego życie do góry nogami. Zdruzgotany Tymon trafia do Ukrainy, gdzie jest świadkiem rosyjskiej inwazji. Ryzykowne decyzje, które podejmie, na zawsze odcisną piętno na jego życiu. Ale czy sprawią, że odzyska miłość Nadii?

Grupa Twórcza Qlub Xsiążkowy

Grupę tworzyło kilka przypadkowo dobranych, sfrustrowanych indywiduów, które zapragnęły poklasku, pieniędzy i niezasłużonej sławy. I żeby ich zaprosili do telewizora. Ich współpraca przy kampanii od samego początku przebiegała bardzo źle z powodu wielowektorowej, odwzajemnionej nienawiści. Oraz bezinteresownej zawiści.

​Oczywiście GTQX w wyniku wielkiej kłótni na spotkaniu założycielskim przestała istnieć, a jej członkowie spotykają się od tego czasu wyłącznie w sądach.

Social Media

Nagrody i wyróżnienia

 

© Wszelkie prawa zastrzeżone. Nie czytasz? Nie idę z Tobą do łóżka!

Artur Kawa 2011-2022