03 kwietnia 2024

Dan Jones debiutuje jako powieściopisarz! "Psy z Essex" poleca Radek Rak. Premiera 24 kwietnia.

    

Zawadiacka, krwawa, pełna historycznych detali i średniowiecznej brutalności

SIMON SEBAG MONTEFIORE

 

    

Gorąco polecam fanom Bernarda Cornwella lub Kena Folletta

LIBRARY JOURNAL

 

Zapomnijcie o „Merrie Olde England”. Psy z Essex nie biorą jeńców.To bolesna opowieść o ludziach, którzy z powodzeniem moglibyznaleźć się w wesołej kompanii Robin Hooda, i o tym,co robi z nimi wojna. A ta, jak wiadomo, nigdy się nie zmienia.

RADEK RAK 

Lato 1346 roku. Do wybrzeża Normandii przybija łódź z dziesięcioma najemnikami.

Ilu z nich wróci do domu?

Mówią o nich Psy z Essex, bo wszyscy mają kły i zabijają na zlecenie. Teraz czeka ich polowanie na Francuzów. Edward III, król Anglii, w rozpoczynającej się właśnie wojnie liczy na francuską koronę, Psy – na złoto za czterdzieści dni służby.

Ich dowódca Loveday przysiągł, że jego ludzie będą się cieszyć zapłatą na ojczystej ziemi, ale na drodze do Crécy nietrudno o błąd, a rozgrzany upałem piach tylko czeka, aż zbryzga go świeża krew.


Dan Jones, autor bestsellerowych Templariuszy i Świtu królestw, debiutuje jako powieściopisarz!

Wykorzystując doskonały warsztat historyka, skupia się na losie zwykłych żołnierzy, by realistycznie opisać horror średniowiecznej wojny.

Psy z Essex to pierwszy tom trylogii. Zimowe wilki już wkrótce.

 

 


Podobał Ci się materiał? Możesz wesprzeć go na Patronite lub BuyCoffee

 

Grupa Twórcza Qlub Xsiążkowy

Grupę tworzyło kilka przypadkowo dobranych, sfrustrowanych indywiduów, które zapragnęły poklasku, pieniędzy i niezasłużonej sławy. I żeby ich zaprosili do telewizora. Ich współpraca przy kampanii od samego początku przebiegała bardzo źle z powodu wielowektorowej, odwzajemnionej nienawiści. Oraz bezinteresownej zawiści.

​Oczywiście GTQX w wyniku wielkiej kłótni na spotkaniu założycielskim przestała istnieć, a jej członkowie spotykają się od tego czasu wyłącznie w sądach.

Social Media

Nagrody i wyróżnienia

 

© Wszelkie prawa zastrzeżone. Nie czytasz? Nie idę z Tobą do łóżka!

Artur Kawa 2011-2022