Dar przywództwa. Jak stać się dojrzałym liderem Mariusza Chrapki ukaże się 19 czerwca nakładem wydawnictwa Znak Literanova.
Zrób pierwszy krok i odkryj w sobie prawdziwego lidera.
Przywództwo polegające na przygotowywaniu list zadań i korzystaniu z tradycyjnych narzędzi pracy przestało być wystarczające. Świat potrzebuje odważnych i dojrzałych liderów, którzy stworzą środowisko oparte na relacjach międzyludzkich i dadzą współpracownikom impuls do rozwoju. Tylko jak to osiągnąć?Mariusz Chrapko prowadzi własną firmę, doradza liderom w różnych branżach, jest wykładowcą Agile Leadership na Uniwersytecie SWPS oraz autorem podcastu Menedżer Plus i nowoczesnych podręczników zarządzania. Swoje wieloletnie doświadczenie i wiedzę praktyczną odważnie łączy z wykształceniem filozoficznym i proponuje autorską koncepcję życzliwego i satysfakcjonującego przywództwa, której nie znajdziesz w standardowych książkach branżowych.
Dar przywództwa to prawdziwe liderskie kompendium, w którym autor – przewodnik i mentor – pokaże ci, dlaczego:
Nikt nie rodzi się „gotowcem”, ale każdy z nas ma w sobie potencjał dobrego przywódcy.Dzięki tej książce nauczysz się, jak z niego korzystać.
OPINIE O KSIĄŻCE:
To niesamowite, a nawet nieprawdopodobne! A jednak to prawda: ktoś wreszcie napisał książkę o tym, że narzędzia nie są najważniejsze! Owszem, istnieją, ale jeśli ktoś ma w ręku młotek, wszystko dla niego będzie gwoździem. Techniki skupiające się na narzędziach pracy są, nazwijmy to, mocno uproszczone. Liderzy powinni korzystać raczej ze strategii MacGyvera: kiedy trzeba, narzędzia się znajdą. A więc co jest ważne? Wartości. Zmiana, droga ku dojrzałości i „poukładanie się od środka”.
DARIUSZ BUGALSKI, twórca podcastu K3, dziennikarz, poeta, nauczyciel akademicki
To inspirująca lektura z wartymi zapamiętania radami dotyczącymi mądrego przywództwa.
PIOTR VOELKEL, założyciel Grupy Kapitałowej VOX
Mariusz Chrapko łączy wielką wiedzę filozoficzną z praktyczną i udziela odpowiedzi na kluczowe pytania o wizję przywództwa współczesnych liderów. To poszerzająca horyzonty lektura, która utwierdziła mnie w przekonaniu, że prawdziwe przywództwo zaczyna się od poznania samego siebie.
JOANNA FLIS, psycholożka, psychoterapeutka, autorka podcastu Madame Monday, trenerka budowania dojrzałego przywództwa
W tym przewodniku dla dojrzałych liderów Mariusz Chrapko poświęca dużo uwagi temu, co jeszcze niedawno brzmiałoby niebiznesowo w dyskusji o kompetencjach i wartościach liderskich.
Autor pisze o tym, że wrażliwość, potrzeba poszukiwania sensu, empatia, umiejętność słuchania i wspierania oraz odpowiedzialność społeczna to atrybuty współczesnych liderów. Aby stać się przywódcą gotowym wziąć losy świata w swoje ręce trzeba zrozumieć, czym jest mądre i dojrzałe liderstwo – i o tym właśnie jest ta książka.
ARTUR NOWAK-GOCŁAWSKI, prezes Grupy ANG SA i Fundacji Nienieodpowiedzialni
W większości książek o przywództwie autorzy proponują różne techniki i narzędzia, które mogą nam pomóc w codziennej pracy z zespołami. Mariusz Chrapko jednak skupia się na tym, co najistotniejsze, na tym, do czego dochodzimy po latach doświadczenia. Krótkie rozdziały, inspirujące cytaty i przemyślenia autora zmuszają do refleksji nad przywództwem i pozwalają zastanowić się nad własną drogą, która zarówno nas, liderów, jak i nasze zespoły ma poprowadzić w poszukiwaniu autentyczności, sensu, relacji i szczęścia.
PIOTR MEDYŃSKI, przedsiębiorca, założyciel firmy ISOLUTION
O AUTORZE:
Mariusz Chrapko – doradca, prelegent i filozof. Twórca podcastu Menedżer Plus, w którym opowiada o tym, jak zwinnie zarządzać sobą i biznesem. Od wielu lat zajmuje się wspieraniem osób liderskich w budowaniu ich świadomości i rozwijaniu relacji z samym sobą i z innymi. Inspiracje czerpie z pogranicza obszarów psychologii i filozofii. Jest kierownikiem programowym kierunku Agile Leadership na Uniwersytecie SWPS. Prywatnie jest muzykiem jazzowym związanym z krakowską sceną muzyczną.
Podobał Ci się materiał? Możesz wesprzeć go na Patronite lub BuyCoffee
Grupę tworzyło kilka przypadkowo dobranych, sfrustrowanych indywiduów, które zapragnęły poklasku, pieniędzy i niezasłużonej sławy. I żeby ich zaprosili do telewizora. Ich współpraca przy kampanii od samego początku przebiegała bardzo źle z powodu wielowektorowej, odwzajemnionej nienawiści. Oraz bezinteresownej zawiści.
Oczywiście GTQX w wyniku wielkiej kłótni na spotkaniu założycielskim przestała istnieć, a jej członkowie spotykają się od tego czasu wyłącznie w sądach.
© Wszelkie prawa zastrzeżone. Nie czytasz? Nie idę z Tobą do łóżka!
Artur Kawa 2011-2022