16 maja 2023

DLA WIELBICIELI KULTURY I PASJONATÓW TECHNOLOGII
- TARGI KSIĄŻKI I MEDIÓW VIVELO, 18-21.05 NA PGE NARODOWYM

 

 DLA WIELBICIELI  KULTURY I PASJONATÓW TECHNOLOGII

- TARGI KSIĄŻKI I MEDIÓW VIVELO,

18-21.05 NA PGE NARODOWYM

 

Jak wyglądać będą książki przyszłości? Prawdopodobnie można je będzie nie tylko czytać i oglądać, ale też staną się bramą do innych, wirtualnych rzeczywistości. Na majowych Targach Mediów i Książki VIVELO na PGE Narodowym będzie unikalna szansa nie tylko, aby nabyć nowe pozycje książkowe i spotkać się z autorami ale również, żeby wielozmysłowo doświadczyć książki przyszłości.

Przed nami cztery dni spotkań dla wielbicieli książki tradycyjnej oraz fanów nowych technologii audio i video. Gośćmi specjalnymi będą m.in. Graham Masterton oraz Aleksander Kwaśniewski, który wraz z autorem wywiadu rzeki - Aleksandrem Kaczorowskim podpisze swoją książkę. Podczas Targów planowane są też spotkania z m.in. Katarzyną Bondą, Remigiuszem Mrozem, Katarzyną Grocholą, Dorotą Szelągowską, Mariuszem Szczygłem, Joanną Szczepkowską, Weroniką Marczak, Krystyną Mirek, Alkiem Rogozińskim, Katarzyną Miszczuk, Karoliną Wójciak, Katarzyną Miller, Gabrielą Gargaś, Katarzyną Kubisiowską.

Targi mają wyróżniać się innowacyjne podejściem do budowania doświadczeń zwiedzających. Jak mówi Irma Tomaszewska, Dyrektor Generalna Targów: „Planujemy wiele działań, które sensorycznie będą angażować zmysły odbiorcy. Sięgamy po nowe środki wyrazu, aby umożliwić nowe doświadczenie książki w wyjątkowej przestrzeni największego stadionu w Polsce. Książkę chcemy pokazać w szerszym kontekście: kultury, sztuki oraz nowych technologii, aby rozszerzyć percepcją odwiedzających i pozostawić w nich niezatarte wrażenie, że forma książki wciąż się rozwija, ewoluuje i zmienia się wraz z nami”.

Odwiedzający Targi poznają wizje książki przyszłości dzięki multimedialnemu projektowi książki pt. „Listy Minotaura do Zakażonych”, autorstwa prof. Andrzeja Bednarczyka, Rektora Akademii Sztuk Pięknych im. Jana Matejki w Krakowie. To unikalne dzieło sztuki, tworzone przez ostatnich 15 lat, wykorzystuję technikę AR.

Liczne atrakcje targowe podzielono na kilka stref tematycznych m.in. #lifestyle #audio, #gaming, #mamatatadziecko, #booktok, #Japonia. Na PGE Narodowym zwiedzający poznają unikalny warsztat pracy fotografów podróżniczych, jak i tajniki pracy autorów książek kulinarnych. Spędzą niespiesznie czas biorąc udział w pokazach kaligrafii i na wystawie kimon – lub włączą się w żywiołowe spotkania z producentami i pasjonatami podcastów oraz twórcami platform streamingowych. Warto zajrzeć też do strefy #gaming, gdzie czeka masa niespodzianek: konsole retro obok świata wirtualnego,  symulatorów jazdy i automatów do gry. Rodzice wraz z dziećmi mogą wziąć udział w zajęcia mindfulness czy warsztatach z ekspertką od masażu Shantala.

Targom towarzyszyć tez będzie ceremonia wręczenia VIVELO BOOK AWARDS, dzięki której już 18 maja poznamy najciekawsze pozycje literackie, które wybrało jury pod przewodnictwem Agaty Passent.

Więcej informacji znajdziecie TUTAJ!

Facebook: Targi książki i mediów Vivelo

Instagram: @targi_vivelo

TikTok: @targi_vivelo

 

 

Grupa Twórcza Qlub Xsiążkowy

Grupę tworzyło kilka przypadkowo dobranych, sfrustrowanych indywiduów, które zapragnęły poklasku, pieniędzy i niezasłużonej sławy. I żeby ich zaprosili do telewizora. Ich współpraca przy kampanii od samego początku przebiegała bardzo źle z powodu wielowektorowej, odwzajemnionej nienawiści. Oraz bezinteresownej zawiści.

​Oczywiście GTQX w wyniku wielkiej kłótni na spotkaniu założycielskim przestała istnieć, a jej członkowie spotykają się od tego czasu wyłącznie w sądach.

Social Media

Nagrody i wyróżnienia

 

© Wszelkie prawa zastrzeżone. Nie czytasz? Nie idę z Tobą do łóżka!

Artur Kawa 2011-2022