18 października 2023

Dlaczego żyjemy? Dlaczego umieramy? Wszystkie pytania o życie i śmierć

  • Mądra i błyskotliwa opowieść o istnieniu
  • Książka roku magazynu „New Scientist”
  • Bestseller w Hiszpanii

Czy jesteśmy zaprogramowani na określoną długość życia? Czy człowiek może być nieśmiertelny? A może to dobrze, że umieramy?

Pisarzowi Juanowi Josému Millásowi od lat nie dawało spokoju pragnienie zrozumienia życia, jego początków i końca. By znaleźć odpowiedzi na dręczące go pytania, zwrócił się o pomoc do wybitnego paleontologa Juana Luisa Arsuagi.

Kim jest Juan Luis Arsuaga?

fot. Milagros Algaba

Juan Luis Arsuaga to autor międzynarodowych bestsellerów i jeden z najwybitniejszych i najbardziej zasłużonych paleoantropologów na świecie. Jego nietuzinkowe dzieła zostały wydane w kilkunastu językach. 

Juan Luis Arsuaga jest profesorem paleontologii na madryckim Uniwersytecie Complutense i dyrektorem Instytutu Ewolucji i Zachowania Człowieka. 

O książce i autorze:

- Z pewnością zna się na rzeczy. Niezbędne ewolucyjne i środowiskowe tło tej złożonej historii, a wszystko dobrze opowiedziane dla każdego czytelnika... New Scientist

- Arsuaga pokazuje, że możliwe jest, aby fakty stanowiły podstawę do fascynującej lektury. Fernando Savater, El País

- Spojrzenie w przeszłość, aby przewidzieć przyszłość, dające nam pełną analizę niepewnych ścieżek, którymi będziemy podążać jako gatunek ludzki. J. Ors, La Razón

- Uwielbiamy, gdy mądrzy ludzie wyjaśniają nam różne kwestie i robią to w interesujący i przystępny sposób. To właśnie sprawia, że nowa książka Arsuagi jest takim cudem: świetlistym traktatem o życiu, wszechświecie i ludzkiej egzystencji. Víctor M. Amela, La Vanguardia


Podobał Ci się materiał? Możesz wesprzeć go na Patronite lub BuyCoffee

 

Grupa Twórcza Qlub Xsiążkowy

Grupę tworzyło kilka przypadkowo dobranych, sfrustrowanych indywiduów, które zapragnęły poklasku, pieniędzy i niezasłużonej sławy. I żeby ich zaprosili do telewizora. Ich współpraca przy kampanii od samego początku przebiegała bardzo źle z powodu wielowektorowej, odwzajemnionej nienawiści. Oraz bezinteresownej zawiści.

​Oczywiście GTQX w wyniku wielkiej kłótni na spotkaniu założycielskim przestała istnieć, a jej członkowie spotykają się od tego czasu wyłącznie w sądach.

Social Media

Nagrody i wyróżnienia

 

© Wszelkie prawa zastrzeżone. Nie czytasz? Nie idę z Tobą do łóżka!

Artur Kawa 2011-2022