25 stycznia 2019

Dzień Domeny Publicznej!

Już w piątek, 25 stycznia, o godz. 15.30 w Filmotece Narodowej – Instytucie Audiowizualnym, odbędzie się Zero waste culture. Dzień domeny publicznej. Zapraszamy do włączenia się w tegoroczne obchody tego święta!

W trakcie tegorocznego wydarzenia odbędą się cztery warsztaty na temat domeny publicznej. Jeden z nich – „Uczta z Platonem" – poprowadzą Katarzyna Górkiewicz i Krzysztof Siewicz z fundacji Nowoczesna Polska: W 2019 roku do domeny publicznej przechodzą pisma Platona w przekładzie Władysława Witwickiego. W związku z tym biblioteka internetowa Wolne Lektury przygotowuje się do opublikowania kolekcji dzieł wielkiego filozofa. Rozpoczęliśmy od „Uczty", która już 1 stycznia była dostępna w bibliotece. Podczas warsztatu „Uczta z Platonem", przyglądając się tekstom w domenie publicznej, zobaczymy jak możemy z nich korzystać, przetwarzając je i tworząc autorskie remiksy. Udział w wydarzeniu jest bezpłatny, wymagana jest jedynie rejestracja przez formularz zgłoszeniowy. Następnie uczestnicy zostaną zaproszeni na wieczorną debatę z twórcami na temat ich własnych praktyk twórczych i przetwórczych oraz znaczenia szeroko rozumianego dziedzictwa dla ich pracy. A na zakończenie wieczoru odbędzie się przedstawienie Klubu Komediowego, który zaimprowizuje do materiałów z domeny publicznej. Wydarzenie organizowane jest przez Centrum Cyfrowe we współpracy z Filmoteką Narodową – Narodowym Instytutem Audiowizualnym, Wikimedia Polska, Koalicją Otwartej Edukacji, Fundacją Nowoczesna Polska, Fundacją Szkoła z Klasą i Creative Commons Polska.

 

 

Grupa Twórcza Qlub Xsiążkowy

Grupę tworzyło kilka przypadkowo dobranych, sfrustrowanych indywiduów, które zapragnęły poklasku, pieniędzy i niezasłużonej sławy. I żeby ich zaprosili do telewizora. Ich współpraca przy kampanii od samego początku przebiegała bardzo źle z powodu wielowektorowej, odwzajemnionej nienawiści. Oraz bezinteresownej zawiści.

​Oczywiście GTQX w wyniku wielkiej kłótni na spotkaniu założycielskim przestała istnieć, a jej członkowie spotykają się od tego czasu wyłącznie w sądach.

Social Media

Nagrody i wyróżnienia

 

© Wszelkie prawa zastrzeżone. Nie czytasz? Nie idę z Tobą do łóżka!

Artur Kawa 2011-2022