19 lutego 2023

Elżbieta Cherezińska "Sydonia. Słowo się rzekło" zapowiedź spotkania autorskiego - SZCZECIN

Już 21.02.2023 roku o godzinie 18:00 w Szczecinie odbędzie się spotkanie autorskie z Elżbietą Cherezińską promujące jej najnowszą powieść "Sydonia. Słowo się rzekło"

Rozmowę poprowadzą dr hab. prof. US Agnieszka Gut oraz Damian Chmiel.Partnerem wydarzenia jest Wydawnictwo Zysk i S-ka.

Udział w wydarzeniu oczywiście jest bezpłatny. Podczas spotkania będzie można zakupić najnowszą książkę Elżbiety Cherezińskiej pt. “Sydonia. Słowo się rzekło”.

Na przełomie XVI i XVII stulecia Księstwo Pomorskie przeżywało swój złoty wiek, a przez Europę przetaczała się fala polowań na czarownice. Dotarła do Szczecina. Tam, w 1620 roku stracono Sydonię von Bork. Jej procesem żyło całe Księstwo, bo oskarżona należała do najstarszego szlacheckiego rodu Pomorza, a wśród stawianych jej zarzutów znalazł się jeden szczególny: uśmiercenie panującego księcia. Broniła się niemal rok. Odwoływała zeznania złożone podczas tortur. W końcu przyznała się i została stracona. Tyle że po jej śmierci książęta z panującego rodu Gryfitów zaczęli umierać jeden po drugim…(opis od Wydawcy)

“Byłam nastolatką, gdy po raz pierwszy usłyszałam wiersz Julio Cortazara „Stos na którym”. Oszalałam na jego punkcie. Niedokończone wersy rytmicznie wybrzmiewały w mojej głowie. Po ponad dziesięciu latach sama powiedziałam go na scenie. Zapewne wtedy zasiałam w sobie potrzebę mówienia głosem czarownicy. W jakimś sensie to „Stos na którym” ukształtował sposób narracji, jaki przyjęłam w tej książce. Jeśli usłyszycie go gdzieś, między wersami „Sydonii”, to będzie mój hołd dla tego wiersza…”(Elżbieta Cherezińska)

https://mbp.szczecin.pl/wydarzenia_01/sydonia-slowo-sie-rzeklo-spotkanie-z-elzbieta-cherezinska/

Grupa Twórcza Qlub Xsiążkowy

Grupę tworzyło kilka przypadkowo dobranych, sfrustrowanych indywiduów, które zapragnęły poklasku, pieniędzy i niezasłużonej sławy. I żeby ich zaprosili do telewizora. Ich współpraca przy kampanii od samego początku przebiegała bardzo źle z powodu wielowektorowej, odwzajemnionej nienawiści. Oraz bezinteresownej zawiści.

​Oczywiście GTQX w wyniku wielkiej kłótni na spotkaniu założycielskim przestała istnieć, a jej członkowie spotykają się od tego czasu wyłącznie w sądach.

Social Media

Nagrody i wyróżnienia

 

© Wszelkie prawa zastrzeżone. Nie czytasz? Nie idę z Tobą do łóżka!

Artur Kawa 2011-2022