10 lutego 2023

FEJM - nowy thriller laureatki Nagrody Czytelników Wielkiego Kalibru!

Mistrzyni budowania kryminalnych intryg, autorka wielu popularnych thrillerów (m.in. nagrodzonej powieści "Oni" czy serii "Kryształowi"), znana z doskonałego researchu i przełamywania tematów tabu, akcję swojej najnowszej powieści osadziła w świecie, w którym wyroki feruje się po jednym nagłówku, a największą bronią jest wizerunek. Pisarka otworzyła wiele zamkniętych dla publiczności drzwi, a portret głównego bohatera stworzyła dzięki wsparciu Mateusza Damięckiego. Zaskakująca jest również konstrukcja powieści – wszystko, co przed momentem mogliśmy uznać za pewnik, zmienia się wraz z perspektywą bohaterów. Tu prawda ma wiele twarzy.

 

"Fejm jest jak dobry film sensacyjny, w którym po wielu zwrotach akcji, aż do samego końca jesteśmy robieni w balona, ale na tym polega dobra rozrywka. Joanna Opiat-Bojarska Nagrody Czytelników Wielkiego Kalibru nie dostała przypadkiem. Kryminał to powietrze, którym oddycha, a więc drogi czytelniku, poproszę o głęboki wdech i zaczynamy!" Karolina Korwin-Piotrowska.

O książce: 

Jeszcze poprzedniego wieczoru Alex Skorupsky świętował premierę filmu, rano budzi się w zupełnie innej rzeczywistości. Jego dziewczyna Agnieszka zniknęła, a kamery zarejestrowały, jak jej samochód potrąca kobietę, z którą Skorupsky'ego łączyło coś więcej niż tylko służbowa relacja.

Jeśli Alex nie odnajdzie Agnieszki przed policją, jego budowana latami kariera będzie skończona. Tylko czy Alex jest równie krystaliczny, jak bohaterowie, których gra w filmach? I czy szuka zaginionej dziewczyny, aby ją ocalić? Czy może... chce ją uciszyć na zawsze?

 

Grupa Twórcza Qlub Xsiążkowy

Grupę tworzyło kilka przypadkowo dobranych, sfrustrowanych indywiduów, które zapragnęły poklasku, pieniędzy i niezasłużonej sławy. I żeby ich zaprosili do telewizora. Ich współpraca przy kampanii od samego początku przebiegała bardzo źle z powodu wielowektorowej, odwzajemnionej nienawiści. Oraz bezinteresownej zawiści.

​Oczywiście GTQX w wyniku wielkiej kłótni na spotkaniu założycielskim przestała istnieć, a jej członkowie spotykają się od tego czasu wyłącznie w sądach.

Social Media

Nagrody i wyróżnienia

 

© Wszelkie prawa zastrzeżone. Nie czytasz? Nie idę z Tobą do łóżka!

Artur Kawa 2011-2022