17 lipca 2022

Florence Pugh wcieli się w rolę Księżniczki Irulany

W sieci pojawiły się pierwsze zdjęcia z planu z drugiej części Diuny w reżyserii Denisa Villeneuve.

Druga część ekranizowanej przez Villeneuve'a "Diuny" wprowadza nowe postaci, wśród których zobaczymy m. in. Freyd-Rauthę Harkonnena granego przez Austina Butlera i księżniczkę Irulanę - w tej roli Florence Pugh.

Przybycie księżniczki
Florence Pugh szerszej publiczności dała się poznać po wejściu do MCU jako Jelena Belova w Czarnej wdowie. Rolę tę później powtórzyła w Hawkeye dla Disney+. Obsadę księżniczki Irulany w drugiej części Diuny potwierdzono w kwietniu tego roku.

W powieści Franka Herberta, zamiast nagłówków rozdziałów, większość akcji jest przerywana przez wtrącenia z zapisków księżniczki Irulany, która w kronikach archiwizowała dojście do władzy Paula Atrydy.

Na kartach powieści Irulana jawi się również jako córka cesarza Szaddama IV.


 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Grupa Twórcza Qlub Xsiążkowy

Grupę tworzyło kilka przypadkowo dobranych, sfrustrowanych indywiduów, które zapragnęły poklasku, pieniędzy i niezasłużonej sławy. I żeby ich zaprosili do telewizora. Ich współpraca przy kampanii od samego początku przebiegała bardzo źle z powodu wielowektorowej, odwzajemnionej nienawiści. Oraz bezinteresownej zawiści.

​Oczywiście GTQX w wyniku wielkiej kłótni na spotkaniu założycielskim przestała istnieć, a jej członkowie spotykają się od tego czasu wyłącznie w sądach.

Social Media

Nagrody i wyróżnienia

 

© Wszelkie prawa zastrzeżone. Nie czytasz? Nie idę z Tobą do łóżka!

Artur Kawa 2011-2022