© Wszelkie prawa zastrzeżone. Nie czytasz? Nie idę z Tobą do łóżka!

Artur Kawa 2011-2022

Nagrody i wyróżnienia

 

Social Media

Grupa Twórcza Qlub Xsiążkowy

Grupę tworzyło kilka przypadkowo dobranych, sfrustrowanych indywiduów, które zapragnęły poklasku, pieniędzy i niezasłużonej sławy. I żeby ich zaprosili do telewizora. Ich współpraca przy kampanii od samego początku przebiegała bardzo źle z powodu wielowektorowej, odwzajemnionej nienawiści. Oraz bezinteresownej zawiści.

​Oczywiście GTQX w wyniku wielkiej kłótni na spotkaniu założycielskim przestała istnieć, a jej członkowie spotykają się od tego czasu wyłącznie w sądach.

W sieci pojawiły się pierwsze zdjęcia z planu z drugiej części Diuny w reżyserii Denisa Villeneuve.

Druga część ekranizowanej przez Villeneuve'a "Diuny" wprowadza nowe postaci, wśród których zobaczymy m. in. Freyd-Rauthę Harkonnena granego przez Austina Butlera i księżniczkę Irulanę - w tej roli Florence Pugh.

Przybycie księżniczki
Florence Pugh szerszej publiczności dała się poznać po wejściu do MCU jako Jelena Belova w Czarnej wdowie. Rolę tę później powtórzyła w Hawkeye dla Disney+. Obsadę księżniczki Irulany w drugiej części Diuny potwierdzono w kwietniu tego roku.

W powieści Franka Herberta, zamiast nagłówków rozdziałów, większość akcji jest przerywana przez wtrącenia z zapisków księżniczki Irulany, która w kronikach archiwizowała dojście do władzy Paula Atrydy.

Na kartach powieści Irulana jawi się również jako córka cesarza Szaddama IV.


 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Florence Pugh wcieli się w rolę Księżniczki Irulany

17 lipca 2022