25 grudnia 2022

Głosuj na Polaka! - komedia satyryczna

Grzeszyn to mała, urokliwa gmina, miejsce zsyłki dla ludzi, którzy dostali od losu drugą szansę. Gdy tuż po wizycie premiera rządzący miastem z woli ludu i Boga wójt znika bez śladu, a kilka dni później zrozpaczona żona otrzymuje list z żądaniem okupu, mieszkańcy stają na wysokości zadania i natychmiast rozpoczynają publiczną zbiórkę astronomicznie wysokiej kwoty. Niestety, hojność wyborców ma swoje granice, akcja kończy się fiaskiem, wójt zostaje uznany za zmarłego, a jego mandat ulega wygaszeniu.

Konieczne jest przeprowadzenie przedterminowych wyborów. Do wyścigu o fotel wójta Grzeszyna staje trzech kandydatów: spokrewniony z brytyjską rodziną królewską dziedzic na uchodzącym za perłę regionu wandalińskim zamku, kucharz z restauracji Wykwintnej w Wielkiej Lipie, który zarabia siedemnaście tysięcy miesięcznie, chociaż umie gotować jedynie bulion z kostek rosołowych, oraz namaszczony przez najważniejszą osobę w państwie spadochroniarz ze stolicy, dla którego wójtowanie ma być pierwszym krokiem do wielkiej politycznej kariery. Rozpoczyna się brutalna kampania wyborcza, bo w polityce jak w miłości – wszystkie chwyty dozwolone.

Duża dawka humoru doprawiona intrygami małej społeczności i polana politycznym sosem o dziwnie znajomym smaku.

Aleksandra Rumin tym razem porzuca zbrodnie, by zabrać nas w świat political fiction o polskiej prowincji.

Aleksandra Rumin - obywatelka polska, która póki co korzysta z pełni praw cywilnych i obywatelskich, ale niektóre postępowania karne przeciwko niej nadal się toczą, a najbliżsi coś tam przebąkują o rychłym ubezwłasnowolnieniu, więc pewnie niedługo zostanie pozbawiona praw publicznych. Jej ulubiony serial to House of cards, a film - Wszyscy ludzie prezydenta. Wbrew zaleceniom lekarza psychiatry namiętnie ogląda serwisy informacyjne i programy publicystyczne. Grając  w kółko i krzyżyk, zawsze upiera się, żeby stawiać krzyżyki. Do urn wyborczych chadza przy każdej nadarzającej się okazji, choć, nie oszukujmy się, z coraz mniejszym entuzjazmem, Marzy, by któregoś dnia zostać wreszcie członkinią obwodowej komisji wyborczej, ale do tej pory jej kandydatura była za każdym razem odrzucana. Przypadek? Raczej spisek określonych kół...

Grupa Twórcza Qlub Xsiążkowy

Grupę tworzyło kilka przypadkowo dobranych, sfrustrowanych indywiduów, które zapragnęły poklasku, pieniędzy i niezasłużonej sławy. I żeby ich zaprosili do telewizora. Ich współpraca przy kampanii od samego początku przebiegała bardzo źle z powodu wielowektorowej, odwzajemnionej nienawiści. Oraz bezinteresownej zawiści.

​Oczywiście GTQX w wyniku wielkiej kłótni na spotkaniu założycielskim przestała istnieć, a jej członkowie spotykają się od tego czasu wyłącznie w sądach.

Social Media

Nagrody i wyróżnienia

 

© Wszelkie prawa zastrzeżone. Nie czytasz? Nie idę z Tobą do łóżka!

Artur Kawa 2011-2022