© Wszelkie prawa zastrzeżone. Nie czytasz? Nie idę z Tobą do łóżka!

Artur Kawa 2011-2022

Nagrody i wyróżnienia

 

Social Media

Grupa Twórcza Qlub Xsiążkowy

Grupę tworzyło kilka przypadkowo dobranych, sfrustrowanych indywiduów, które zapragnęły poklasku, pieniędzy i niezasłużonej sławy. I żeby ich zaprosili do telewizora. Ich współpraca przy kampanii od samego początku przebiegała bardzo źle z powodu wielowektorowej, odwzajemnionej nienawiści. Oraz bezinteresownej zawiści.

​Oczywiście GTQX w wyniku wielkiej kłótni na spotkaniu założycielskim przestała istnieć, a jej członkowie spotykają się od tego czasu wyłącznie w sądach.

Gotycka opowieść o ambicji, miłości i sekretach – nie tylko tych zakopanych głęboko pod ziemią.

Edynburg, 1817. Hazel to dobrze urodzona, lecz postępująca na przekór konwenansom dziewczyna, która marzy o tym, by zostać chirurgiem. Jack jest  rezurekcjonistą – złodziejem cmentarnym. Zarabia na życie, sprzedając naukowcom i studentom medycyny ciała, na których mogą przeprowadzać sekcje.

Kiedy ich drogi się skrzyżują, Hazel i Jack będą musieli współpracować, aby odkryć tajemnice zakopane nie tylko w nieoznaczonych grobach, ale i w samym sercu edynburskiego społeczeństwa, gdzie kryć się mogą ciemne moce.

Bestseller „New York Timesa” i „USA Today” oraz książka Reese’s Witherspoon Book Club.


„Zuchwała, inteligentna i wnikliwa – Dana Schwartz jest jedną z najbłyskotliwszych autorek młodego pokolenia”.

Neil Gaiman


O autorce
DANA SCHWARTZ to scenarzystka telewizyjna oraz autorka bijącego rekordy popularności podcastu historycznego Noble Blood. Artykuły dziennikarskie i krytycznoliterackie jej autorstwa pojawiały się w „Entertainment Weekly”, „Marie Claire”, „Glamour”, „GQ”, „Cosmopolitan”, „Vanity Fair” oraz w wielu innych magazynach. Mieszka w Los Angeles wraz ze swoim narzeczonym oraz kotami Eddiem i Beetlejuice’em. Jest autorką książek Choose Your Own Disaster oraz The White Man’s Guide to White Male Writers of the Western Canon.

Gotycka powieść na jesienne wieczory

29 września 2022