29 września 2022

Gotycka powieść na jesienne wieczory

Gotycka opowieść o ambicji, miłości i sekretach – nie tylko tych zakopanych głęboko pod ziemią.

Edynburg, 1817. Hazel to dobrze urodzona, lecz postępująca na przekór konwenansom dziewczyna, która marzy o tym, by zostać chirurgiem. Jack jest  rezurekcjonistą – złodziejem cmentarnym. Zarabia na życie, sprzedając naukowcom i studentom medycyny ciała, na których mogą przeprowadzać sekcje.

Kiedy ich drogi się skrzyżują, Hazel i Jack będą musieli współpracować, aby odkryć tajemnice zakopane nie tylko w nieoznaczonych grobach, ale i w samym sercu edynburskiego społeczeństwa, gdzie kryć się mogą ciemne moce.

Bestseller „New York Timesa” i „USA Today” oraz książka Reese’s Witherspoon Book Club.


„Zuchwała, inteligentna i wnikliwa – Dana Schwartz jest jedną z najbłyskotliwszych autorek młodego pokolenia”.

Neil Gaiman


O autorce
DANA SCHWARTZ to scenarzystka telewizyjna oraz autorka bijącego rekordy popularności podcastu historycznego Noble Blood. Artykuły dziennikarskie i krytycznoliterackie jej autorstwa pojawiały się w „Entertainment Weekly”, „Marie Claire”, „Glamour”, „GQ”, „Cosmopolitan”, „Vanity Fair” oraz w wielu innych magazynach. Mieszka w Los Angeles wraz ze swoim narzeczonym oraz kotami Eddiem i Beetlejuice’em. Jest autorką książek Choose Your Own Disaster oraz The White Man’s Guide to White Male Writers of the Western Canon.

Grupa Twórcza Qlub Xsiążkowy

Grupę tworzyło kilka przypadkowo dobranych, sfrustrowanych indywiduów, które zapragnęły poklasku, pieniędzy i niezasłużonej sławy. I żeby ich zaprosili do telewizora. Ich współpraca przy kampanii od samego początku przebiegała bardzo źle z powodu wielowektorowej, odwzajemnionej nienawiści. Oraz bezinteresownej zawiści.

​Oczywiście GTQX w wyniku wielkiej kłótni na spotkaniu założycielskim przestała istnieć, a jej członkowie spotykają się od tego czasu wyłącznie w sądach.

Social Media

Nagrody i wyróżnienia

 

© Wszelkie prawa zastrzeżone. Nie czytasz? Nie idę z Tobą do łóżka!

Artur Kawa 2011-2022