08 sierpnia 2023

Hannibal Lecter nie był psychopatą? Premiera pierwszej książki przedstawiająca profil współczesnego psychopaty.

Już 27 września nakładem Wydawnictwa Znak ukaże się pierwsza książka ujawniająca profil współczesnego psychopaty w Polsce:

Jak się nie dać psychopacie? Poznaj jego metody

autorstwa Żanety Gotowalskiej-Wróblewskiej i Daniela Boduszka.

Kim jest współczesny psychopata i jak go zdemaskować?

Czy wiesz, że w więzieniu nie spotkasz więcej psychopatów niż w osiedlowym sklepie, szpitalu czy w tramwaju?

Inaczej niż w popkulturze  rzadko są to krwawi mordercy z wypisanym na twarzy złem podobni do Hannibala Lectera czy Teda Bundy'ego. Oszuści, gwałciciele i rozmaici drapieżcy – tak się nam kojarzą. Jednak... w prawdziwym życiu są bliżej, niż się spodziewasz. Utalentowani lekarze, dyrektorzy generalni, liderzy biznesu, wysoko postawieni prawnicy i politycy. Są zawody, w których odnajdują się doskonale, dzięki czemu mogą być dla społeczeństwa bardzo użyteczni. Jednak czy chcą? 

Żaneta Gotowalska-Wróblewska oraz Daniel Boduszek na podstawie najnowszych badań zespołu specjalistów przedstawiają profil współczesnego psychopaty w Polsce i pokazują, jak nie paść jego ofiarą.

 

Żaneta Gotowalska-Wróblewska - dziennikarka i wydawczyni w Wirtualnej Polsce,  absolwentka socjologii i politologii. Nominowana do Nagrody Grand Press w kategorii reportaż za tekst ‚»Syn Jacka Kurskiego zaczął mnie krzywdzić, gdy miałam dziewięć lat«. Czy dwukrotnie umarzane śledztwa były rzetelne?”.

Daniel Boduszek - psycholog kryminalny i biegły sądowy, zajmuje się w zagadnieniami psychopatii, zaburzeń osobowości, kryminalnych struktur poznawczych, zabójstw i recydywy, wykładowca akademicki obecnie związany z SWPS.

 


Podobał Ci się materiał? Możesz wesprzeć go na Patronite lub BuyCoffee

 

Grupa Twórcza Qlub Xsiążkowy

Grupę tworzyło kilka przypadkowo dobranych, sfrustrowanych indywiduów, które zapragnęły poklasku, pieniędzy i niezasłużonej sławy. I żeby ich zaprosili do telewizora. Ich współpraca przy kampanii od samego początku przebiegała bardzo źle z powodu wielowektorowej, odwzajemnionej nienawiści. Oraz bezinteresownej zawiści.

​Oczywiście GTQX w wyniku wielkiej kłótni na spotkaniu założycielskim przestała istnieć, a jej członkowie spotykają się od tego czasu wyłącznie w sądach.

Social Media

Nagrody i wyróżnienia

 

© Wszelkie prawa zastrzeżone. Nie czytasz? Nie idę z Tobą do łóżka!

Artur Kawa 2011-2022