15 lutego 2023

Igor Brejdygant autorem Wydawnictwa Znak!

IGOR BREJDYGANT ROZPOCZYNA DŁUGOFALOWĄ WSPÓŁPRACĘ Z WYDAWNICTWEM ZNAK

Już 26 kwietnia 2023 roku nakładem Wydawnictwa Znak ukaże się Spirala, czyli najnowsza książka znanego autora powieści kryminalnych, ale też scenarzysty, reżysera i fotografa, Igora Brejdyganta, którego kolejne powieści od lat znajdują się na listach bestsellerów. 

Dzięki nieprzeciętnemu wyczuciu i talentowi do pisania scen bardzo „filmowych” w swojej konstrukcji – większość książek autora cieszy się dużym zainteresowaniem branży filmowej, z której się on wywodzi. Polskim widzom znane są choćby ekranizacje jego powieści takie jak Szadź z Maciejem Stuhrem i Aleksandrą Popławską w rolach głównych, Paradoks z Bogusławem Lindą czy Rysa. Układ z Julią Kijowską, Dawidem Ogrodnikiem i Maciejem Zakościelnym.

Nowa powieść, Spirala, oznacza również nowy etap w karierze pisarskiej Igora Brejdyganta, związał się on bowiem z jednym z największych domów wydawniczych w kraju, krakowskim Wydawnictwem Znak, które jest ogromnie dumne z włączenia do grona swoich autorów tak wszechstronnie uzdolnionego pisarza. Planowana współpraca nie zakończy się na jednej książce i jest pomyślana na kilka lat.

– Logotyp Znaku widywałem na półkach z książkami w swoim domu rodzinnym, odkąd sięgam pamięcią – przyznaje autor. – Kiedy więc na horyzoncie pojawiła się perspektywa trafienia do zaszczytnego grona autorów publikowanych przez to wydawnictwo, nie wahałem się długo. Do tego gdy poznałem ludzi, z którymi przyjdzie mi w wydawnictwie współpracować, a wśród nich przede wszystkim pana Adriana Tomczyka, nie wahałem się już wcale.

zdjęcie: Marta Machej

O mocy samej Spirali można zresztą powiedzieć już teraz, że jeszcze przed premierą, kiedy to autor w zakulisowych rozmowach opowiadał o powieści producentom filmowym, złożono pierwsza ofertę na ekranizację nieukończonego jeszcze wtedy dzieła.

A co na temat samej książki sądzi Igor Brejdygant?

- Współpracę z wydawnictwem rozpoczynam powieścią Spirala, która w największym skrócie opowiada o tym, że dokonując w życiu niewłaściwych wyborów, można wpaść w korkociąg, który ściągnie nas w odmęty zła, ale także o tym, że tytułowa spirala jest drogą dwukierunkową. Można w nią wpaść, ale można się też z niej wydostać.

Najnowsza powieść Igora Brejdyganta pt. Spirala jest już dostępna w przedsprzedaży, a 26 kwietnia trafi do księgarń w całej Polsce.

Grupa Twórcza Qlub Xsiążkowy

Grupę tworzyło kilka przypadkowo dobranych, sfrustrowanych indywiduów, które zapragnęły poklasku, pieniędzy i niezasłużonej sławy. I żeby ich zaprosili do telewizora. Ich współpraca przy kampanii od samego początku przebiegała bardzo źle z powodu wielowektorowej, odwzajemnionej nienawiści. Oraz bezinteresownej zawiści.

​Oczywiście GTQX w wyniku wielkiej kłótni na spotkaniu założycielskim przestała istnieć, a jej członkowie spotykają się od tego czasu wyłącznie w sądach.

Social Media

Nagrody i wyróżnienia

 

© Wszelkie prawa zastrzeżone. Nie czytasz? Nie idę z Tobą do łóżka!

Artur Kawa 2011-2022