09 stycznia 2024

Ile wiesz o tych, których kochasz najbardziej? | Premiera książki "Uczucie prawdy" autorstwa Karoliny Wasielewskiej

Czy najgorsza prawda jest lepsza od niepewności?

Lata młodości to beztroski czas, w którym nie ma miejsca na problemy dorosłych. Ponura strona życia pozostaje poza dziecięcymi oczami. Co jednak, gdy wizja sielskości zostanie brutalnie zniszczona w dorosłym życiu?

Dla Justyny i Zosi odwiedziny u babci Marianny zawsze były małym świętem. Co piątek czekało na nie świeże ciasto, a aura spokoju i łagodności koiła ich młode, szalone dusze. Dziadka Zygmunta, który zmarł kilka lat wcześniej, wspominały gorzej – jako tego, który lubił zaglądać do kieliszka i był źródłem babcinych
utrapień. Ale co tak naprawdę wiedziały o Mariannie jej wnuczki? Czy to możliwe, aby jedna z najbliższych im osób ukrywała przez całe życie prawdę o swojej przeszłości? Gdy po śmierci babci dorosłe już siostry porządkują jej mieszkanie, znajdują na dnie torebki zagadkowe zdjęcie z czasów wojny i miłosny list. Ani
przez chwilę nie mają wątpliwości, że nadawcą musi być ktoś inny niż dziadek Zygmunt. Zaintrygowana Justyna namawia siostrę na podróż w rodzinne strony babci, na Kociewie, by rozwikłać tajemnicę. W zbieranych kawałek po kawałku śladach i wspomnieniach uda im się nie tylko dostrzec obraz wyjątkowej kobiety, ale też odnaleźć dla siebie drogowskaz na przyszłość.

– Ten mężczyzna na zdjęciu to... – zaczęła niepewnie Zosia – Kalinowski, nie Kowalski?
– Jerzy Kalinowski, jedyna i największa miłość waszej babci. Nie znałam drugiej pary, która tak bardzo by się kochała jak oni. – Pani Gertruda spojrzała na zdjęcie, potem na Zosię i w stronę odchodzącego młodego Kalinowskiego.
– Jerzy... – szepnęłam. – Jerzy, jak nasz tata...

 

Czy siostry odkryją tajemnice młodości swojej babci? Przekonaj się, czytając książkę!

Książka ukazała się nakładem wydawnictwa Novae Res i jest dostępna w sprzedaży na stronie: https://bit.ly/Uczucie_prawdy

 


Podobał Ci się materiał? Możesz wesprzeć go na Patronite lub BuyCoffee

 

Grupa Twórcza Qlub Xsiążkowy

Grupę tworzyło kilka przypadkowo dobranych, sfrustrowanych indywiduów, które zapragnęły poklasku, pieniędzy i niezasłużonej sławy. I żeby ich zaprosili do telewizora. Ich współpraca przy kampanii od samego początku przebiegała bardzo źle z powodu wielowektorowej, odwzajemnionej nienawiści. Oraz bezinteresownej zawiści.

​Oczywiście GTQX w wyniku wielkiej kłótni na spotkaniu założycielskim przestała istnieć, a jej członkowie spotykają się od tego czasu wyłącznie w sądach.

Social Media

Nagrody i wyróżnienia

 

© Wszelkie prawa zastrzeżone. Nie czytasz? Nie idę z Tobą do łóżka!

Artur Kawa 2011-2022