14 sierpnia 2022

Inni ludzie - ekranizacja wyjątkowej książki Doroty Masłowskiej

Inni ludzie – ci, których mijasz na ulicy, obcy, niesympatyczni, jakże różni od ciebie. A jednak bardzo podobni. Aspirujący raper mieszkający w bloku z matką i siostrą. Pracownica Rossmanna, która wyżywa się na otyłej współlokatorce. Małżeństwo z klasy średniej, oboje niewierni i nieszczęśliwi. „Inni ludzie”, debiut reżyserski Aleksandry Terpińskiej, to zbiorowy portret mieszkańców Warszawy, dla którego za podstawę posłużył hip-hopowy poemat autorstwa Doroty Masłowskiej. W tym swoistym musicalu wszyscy aktorzy podają kwestie w rapowanej formie. Pośród obsady znalazł się wykonawca z rapowym dorobkiem – Sebastian Fabijański, który wciela się w postać wędrującego pośród szarych ulic Jezusa Chrystusa.

Obsada: Beata Kawka, Krystyna Tkacz, Marta Ojrzyńska, Sebastian Fabijański, Sonia Bohosiewicz

Reżyseria: Aleksandra Terpińska

 

Film dostępny w platformie Canal+ online. Możecie go oglądać do 7 września 2022

 

Grupa Twórcza Qlub Xsiążkowy

Grupę tworzyło kilka przypadkowo dobranych, sfrustrowanych indywiduów, które zapragnęły poklasku, pieniędzy i niezasłużonej sławy. I żeby ich zaprosili do telewizora. Ich współpraca przy kampanii od samego początku przebiegała bardzo źle z powodu wielowektorowej, odwzajemnionej nienawiści. Oraz bezinteresownej zawiści.

​Oczywiście GTQX w wyniku wielkiej kłótni na spotkaniu założycielskim przestała istnieć, a jej członkowie spotykają się od tego czasu wyłącznie w sądach.

Social Media

Nagrody i wyróżnienia

 

© Wszelkie prawa zastrzeżone. Nie czytasz? Nie idę z Tobą do łóżka!

Artur Kawa 2011-2022