29 marca 2023

"Is this love"? Książkowa na pewno! | Nowości od wydawnictwa Novae Res


Obraz zawierający tekst Opis
               wygenerowany automatycznieTytuł: „Minaris księga 1. Syn Oriona”
Autorka: Maria Garbień
Rodzaj literatury: fantasy
Data premiery: 30.03.2023

Granica między snem a rzeczywistością jest bardzo cienka. Czy wiesz, w którym miejscu przebiega?

Adrian prowadzi życie przeciętnego nastolatka: chodzi do szkoły, spędza czas przed komputerem, opiekuje się siostrą. Wkrótce jednak wszystko się zmieni: przeznaczenie chłopaka na zawsze poplącze ścieżki jego życia i postawi przed nim wyzwania, których nie byłby w stanie sobie nawet wyobrazić…
Gdy za sprawą elfa Rameya chłopak przenosi się do magicznej krainy, staje oko w oko z rodzinną tajemnicą i wszystkimi jej konsekwencjami. Wygląda na to, że jest kimś zupełnie innym, niż do tej pory mu się wydawało. Czekają go liczne walki, podróże i niebezpieczne intrygi, które zaważą na jego przyszłości. Czy w tym nowym, obcym mu świecie będzie umiał odróżnić przyjaciół od wrogów, a dobro od zła?

 

 


 

 

Tytuł: „Mielizna przeszłości”
Autorka: Magdalena Artomska-Białobrzeska
Rodzaj literatury: literatura kobieca
Data premiery: 31.03.2023

Nie możesz liczyć na prawdziwe szczęście, jeśli nie masz odwagi, by rozliczyć się z przeszłością

Dla Sebastiana, wyrachowanego biznesmena, liczy się tylko kariera i jego wygoda. Nie stroni od ciemnych interesów, gardzi innymi ludźmi i świetnie się czuje we własnej skórze. Wszystko zmienia się w momencie, gdy ulega tragicznemu wypadkowi. Widmo kalectwa, samotność i przedłużający się pobyt w szpitalu stają się okazją do przemyśleń i szczerego rozliczenia z dotychczasowym życiem oraz popełnionymi błędami. Jedyną osobą, która bezinteresownie mu pomaga, jest pielęgniarka Marta. Doświadczona przez życie kobieta, borykająca się z problemami finansowymi i alkoholizmem męża, coraz bardziej go fascynuje. Dzień po dniu zbliżają się do siebie, a walka o lepszą przyszłość staje się dla nich początkiem prawdziwej przyjaźni i zalążkiem głębokiego uczucia. Ale czy dla dwojga ludzi z tak różnych światów wspólna przyszłość jest w ogóle możliwa?

 

 

 


 

 

Obraz zawierający diagram Opis
               wygenerowany automatycznieTytuł: „Is this love”
Autor: Wojciech Zieliński
Rodzaj literatury: literatura obyczajowa
Data premiery: 31.03.2023

Kiedy jedne drzwi się zamykają, można próbować je wyważyć albo znaleźć inne…

Jarek to uosobienie męskiej przeciętności. Zarabia niewiele, jeździ starym seicento, mieszka w małym mieście, kupuje w lumpeksie, spotyka się z kolegami, czasem popija, ale przede wszystkim tęskni za kobietą. I choć widzi szarość swojej codzienności, cieszy się każdą chwilą. Dystans do spraw trudnych, pogoda ducha, wytrwałość i erudycja pomagają mu iść przez życie bez frustracji i kompleksów.
Wszystko się zmienia, gdy poznaje Henię, dojrzałą kobietę pracującą w Irlandii. Ona jest przekonana, że to tylko przelotny, mało znaczący romans, on – z każdą minutą spędzoną u jej boku coraz bardziej się zakochuje. A kiedy na horyzoncie pojawia się kolejna kobieta, sytuacja całej trójki zaczyna przypominać tykającą bombę zegarową.

 

 


 

 

 

Tytuł: „Odmęty”
Autorka: Joanna Bury
Rodzaj literatury: literatura obyczajowa
Data premiery: 3.04.2023

Tylko miłość uratuje cię przed odmętami rozpaczy

Marysia i Darek są szczęśliwym młodym małżeństwem, które wiedzie spokojne życie, mieszkając na wsi razem z rodzicami. Wszystko zmienia się, kiedy w wyniku tragicznego wypadku umiera ich jedyny synek. Poczucie winy, rozpacz i niekończąca się lista gorzkich pytań do Boga sprawiają, że oboje stają przed najtrudniejszymi w życiu decyzjami. Chcąc zmienić otoczenie i odciąć się od bolesnych wspomnień, postanawiają wyprowadzić się do miasta. Ale i tutaj dręczą ich wyrzuty sumienia, a rodzinne kłótnie nie pomagają w ułożeniu sobie życia na nowo. Czy mimo wszystko uda im się odnaleźć spokój?
„Odmęty” to poruszająca powieść o zagubionych ludziach, którzy próbują – każdy na swój sposób – uporać się z traumą wywołaną przypadkową śmiercią dziecka. Autorka w pełen empatii, kojący sposób udowadnia, że nawet w najmroczniejszych momentach życia warto ufać innym i pozwolić im, by poprowadzili nas w stronę światła.

 

 


 

 

Obraz zawierający tekst Opis
               wygenerowany automatycznieTytuł: „Electric feel. Tom I”
Autor: Nataniel Pawelec
Rodzaj literatury: literatura erotyczna
Data premiery: 4.04.2023

Co się wydarzy, gdy złamane niegdyś serca w końcu się zbuntują?

Po dziesięciu latach Aleks wraca do rodzinnej miejscowości, by podjąć pracę nauczyciela języka angielskiego w liceum, do którego sam kiedyś uczęszczał. Czuje się przegrany, zmęczony i rozczarowany życiem w wielkim mieście. Jednak prawdziwym, choć skrywanym, powodem jego niespodziewanej decyzji o przeprowadzce jest chęć naprawienia błędów młodości. O tym, że nie będzie to łatwe, przekonuje się już pierwszego wieczora, spędzonego w towarzystwie przyjaciół z czasów szkolnych i… swojego dawnego chłopaka. Odżywają wspomnienia, ale też wzajemne pretensje i żale, które od tej pory staną się częścią codzienności Aleksa. Czy uda mu się udźwignąć brzemię przeszłości, by poukładać swoje życie na nowo?

 

 

 

 


 

 

Tytuł: „Dziewczyna z wulkanu”
Autorka: Sandra Stawińska
Rodzaj literatury: literatura obyczajowa
Data premiery: 5.04.2023

Tylko gdy przełamiesz lęk, zaczniesz czerpać z życia pełnymi garściami

Życie niespodziewanie rzuciło Nadinę na głęboką wodę. A ona panicznie boi się wody. I wysokości. Właściwie to… Nadina boi się żyć. Tak prawdziwie, poza swoją złotą klatką, w której codziennie odgrywa rolę przykładnej żony i matki.
Gdy po wybuchu wulkanu na Islandii niebo dla samolotów zostaje zamknięte, dla Nadiny nagle otwiera się nowy rozdział życia. Znajomość z pracownicą obsługi lotniska, która z czasem stanie się jej oddaną przyjaciółką, i wiadomość o zdradzie męża napędzają ją do podejmowania coraz odważniejszych decyzji. Jak Nadina odnajdzie się w nowej rzeczywistości? Czy wystarczy jej siły i determinacji, by iść za ciosem i zacząć walczyć ze swoimi największymi strachami?

 

Grupa Twórcza Qlub Xsiążkowy

Grupę tworzyło kilka przypadkowo dobranych, sfrustrowanych indywiduów, które zapragnęły poklasku, pieniędzy i niezasłużonej sławy. I żeby ich zaprosili do telewizora. Ich współpraca przy kampanii od samego początku przebiegała bardzo źle z powodu wielowektorowej, odwzajemnionej nienawiści. Oraz bezinteresownej zawiści.

​Oczywiście GTQX w wyniku wielkiej kłótni na spotkaniu założycielskim przestała istnieć, a jej członkowie spotykają się od tego czasu wyłącznie w sądach.

Social Media

Nagrody i wyróżnienia

 

© Wszelkie prawa zastrzeżone. Nie czytasz? Nie idę z Tobą do łóżka!

Artur Kawa 2011-2022