20 czerwca 2024

JAK OGRAŁEM PRL – NA ROWERZE

25 lipca tego roku ukaże się pierwsza część cyklu „Jak ograłem PRL” Witka Łukaszewskiego – „Na rowerze”.

W „Na rowerze” oglądamy oczami Franka – alter ego autora – codzienność zwykłych ludzi z małego miasta w latach 60., którzy zmagali się z szarością i absurdami socjalizmu.

Jest to również historia pięknej relacji z ojcem, chłopięcej przyjaźni i pierwszej miłości.

Polska lat 60. W muzyce króluje big-beat, w kolarstwie Ryszard Szurkowski, a na czarno-białym ekranie serial „Czterej pancerni i pies”. W tym samym czasie Franek Lipa kombinuje, jak spełnić swoje marzenia. Chłopak godzi obowiązek szkolny z rozwijaniem własnego interesu, świetnie się odnajdując w sieci wzajemnych przysług i znajomości. Chce żyć inaczej niż jego rodzice, którzy prowadzą kiosk RUCH-u. Planuje więc zdobyć zawodowy rower, na którym wygra Wyścig Pokoju i pryśnie na Zachód, by tam wieść życie obiboka. Pewnego dnia poznaje Edwarda Stachurę i jego kolorowe towarzystwo...

Warto wybrać się „Na rowerze” w podróż do PRL-u, ponieważ fabuła kipi humorem, ironią i lekkością. Wszystkich rozbawi, ale i wzruszy!


Witek Łukaszewski
Pisarz i gitarzysta. Autor poczytnych powieści o Led Zeppelin (Schodami do nieba), Jimi Hendrixie (Dialogi: Hendrix & Paganini) i Jimie Morrisonie( Dialogi(2) Morrison & Picasso). Autor muzyki i słów do ostatniej płyty Maryli Rodowicz „Ach Świecie”. Lider zespołu „Super Trio” skupiającego czołówkę polskich gitarzystów rockowych z Dżemu, Perfektu, Turbo i Budki Suflera. Wydał 14 płyt z pogranicza rocka, flamenco i jazzu.

 

 


Podobał Ci się materiał? Możesz wesprzeć go na Patronite lub BuyCoffee

 

Grupa Twórcza Qlub Xsiążkowy

Grupę tworzyło kilka przypadkowo dobranych, sfrustrowanych indywiduów, które zapragnęły poklasku, pieniędzy i niezasłużonej sławy. I żeby ich zaprosili do telewizora. Ich współpraca przy kampanii od samego początku przebiegała bardzo źle z powodu wielowektorowej, odwzajemnionej nienawiści. Oraz bezinteresownej zawiści.

​Oczywiście GTQX w wyniku wielkiej kłótni na spotkaniu założycielskim przestała istnieć, a jej członkowie spotykają się od tego czasu wyłącznie w sądach.

Social Media

Nagrody i wyróżnienia

 

© Wszelkie prawa zastrzeżone. Nie czytasz? Nie idę z Tobą do łóżka!

Artur Kawa 2011-2022